mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań skorzysta z Funduszu Spójności

Poznań skorzysta z Funduszu Spójności

Poznań jako jedno z miast wytypowanych do organizacji rozgrywek Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, ma możliwość skorzystania z dofinansowania ze środków Funduszu Spójności. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje związane z infrastrukturą drogową.

Poznań skorzysta z Funduszu Spójności
Wszystkie miasta, które będą organizować Euro 2012, także Poznań, mogą skorzystać z puli 600 mln euro, które pochodzą z Funduszu Spójności. Dofinansowanie w wysokości 50% kosztów przeznaczone jest na inwestycje z zakresu transportu miejskiego. Poznań zgłosił do Ministerstwa Infrastruktury pięć projektów, z czego dwa będą realizowane przez Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. Będą to projekty związane z budową obszarowego systemu sterowania ruchem i systemu znaków zmiennej treści wraz z wdrożeniem monitoringu wizyjnego węzłów i ciągów komunikacyjnych oraz z przebudową ronda Kaponiera.

Celem projektu związanego z budową obszarowego systemu sterowania ruchem, systemu informacji znaków zmiennej treści oraz monitoringu, jest usprawnienie komunikacji publicznej, jak i indywidualnej na terenie Poznania. Możliwość prowadzenia bezpośredniego monitoringu wizyjnego będzie istotna w zarządzaniu ruchem podczas rozgrywek Euro 2012. Wdrożenie systemu informacji za pomocą znaków o zmiennej treści umożliwi informowanie kierowców o sytuacji na drogach, m.in. pozwoli wskazać optymalne drogi dojazdowe oraz parkingi zorganizowane specjalnie dla kibiców. Projekt jest warty prawie 46 mln euro.

Drugą ważną inwestycją jest modernizacja węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera, która obejmie przebudowę przejść w obrębie ronda oraz dostosowanie przystanków tramwajowych do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Celem projektu jest usprawnienie systemu komunikacji publicznej. Na tę inwestycję przeznaczone będą ponad 33 mln euro.

Zarząd Dróg Miejskich przygotował także wniosek o dofinansowanie projektu dotyczącego przebudowy ulicy Bukowskiej w Poznaniu, na odcinku od III ramy komunikacyjnej do granicy miasta wraz z budową dojazdu do terminalu Cargo-Ławica. Celem projektu jest poprawa przepustowości ulicy Bukowskiej poprzez jej rozbudowę do układu dwujezdniowego oraz modernizację i rozbudowę skrzyżowań z ulicami poprzecznymi.

Jeśli poznańskie inwestycje otrzymają dofinansowanie, to prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończą się w 2011 r.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

~Poznaniak 2008-02-29

bedzie kolej z bocznicy wojskowej od stacji Poznan Wola dociagnieta a tramwaj bez sensu bo za malo mieszkancow by korzystalo bo robili badania i i tak by dlugo jechal a pociag z 15 minut :D

~macej 2008-02-29

Może by tak od razu zaplanowali tramwaj do lotniska i na Ławice, skończyłyby się problemy z dojazdem do lotniska. A przy okazji i pobliskie osiedla miałyby super dojazd. Szkoda że nikt tego nawet nie wziął pod uwagę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.