mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: skrzyżowanie w ciągu DK 92 od nowa

Poznań: skrzyżowanie w ciągu DK 92 od nowa

Skrzyżowanie ulic Bałtyckiej i  Janikowskiej w Poznaniu w ciągu drogi krajowej nr 92 zostanie przebudowane. Prace wykona Skanska. Wyniosą  one ponad 10 mln zł. Przebudowa zakończy się w sierpniu 2013 r.

Poznań: skrzyżowanie w ciągu DK 92 od nowa
Prace projektowe właśnie się rozpoczęły. Naszym zadaniem jest wykonanie projektu budowlano-wykonawczego, a następnie uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej – informuje Skanska.

W ramach przebudowy trasa zyska nową konstrukcję jezdni, a istniejąca zostanie całkowicie rozebrana. Powstaną nowe pasy ruchu dla pojazdów skręcających i włączających się do ruchu, a w ciągu ul. Bałtyckiej wybudowana zostanie wyspa rozdzielająca pasy przeciwnego kierunku. Powstaną także przystanki autobusowe z peronami dla podróżnych, ścieżki rowerowe i chodniki.
Po przebudowie odcinek ul. Bałtyckiej zyska dwie sygnalizacje świetlne, oświetlenie uliczne i nową kanalizację deszczową.

Budowa będzie realizowana przy zamkniętych dwóch pasach ruchu, a czynnych dwóch pozostałych. Odbywać się będzie pod czynnym ruchem tranzytowym ze znacznym udziałem samochodów ciężarowych.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~profesor 2012-01-17

ul.janikowska - załóż okulary

Jotgie 2012-01-16

Coś nie tak. Bałtycka nie krzyżuje się z ul. Junikowską. Te ulice są zupełnie w innych częściach Poznania. Pewno chodzi o skrzyżowanie z Gnieźnieńską lub Gdyńską.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.