mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: zmiana organizacji ruchu w Antoninku

Poznań: zmiana organizacji ruchu w Antoninku

We wtorek  kierowców przejeżdżających przez wiadukt w Antoninku czekają  utrudnienia. Przez cały dzień, począwszy od wczesnych godzin porannych z ruchu zostanie wyłączony jeden pas. Potem ma jeździć się lepiej.

Poznań: zmiana organizacji ruchu w Antoninku

Kierowcy jadący od strony Poznania poruszać się będą tylko po jednym, a nie jak dotychczas po dwóch pasach jezdni. - Czasowe wyłączenie  jednego z pasów ruchu spowodowane jest koniecznością  udostępnienia go dla ruchu ciężkiego sprzętu budowlanego,  pracującego przy budowie biegnącej równolegle drogi tymczasowej. Chodzi tu w szczególności o ponadgabarytowe maszyny, które będą kładły kolejne warstwy mas bitumicznych na omawianym odcinku. – tłumaczy Maciej Rożnowski, manager projektu z firmy Budownictwo Drogowe Siedlecki Sp. z o.o. – Przestrzegamy kierowców przed jeżdżeniem „na pamięć” i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, oraz zwracanie uwagi na oznakowanie – dodaje M. Rożnowski. Utrudnienia na wiadukcie powinny zakończyć się w późnych godzinach wieczornych.

Przyszły tydzień przyniesie kolejne zmiany organizacji ruchu na jednej z największych inwestycji komunikacyjnych w Poznaniu. – W czasie rozpoczynającego się wkrótce  montażu nowej konstrukcji mostowej, a także po jego zakończeniu kierowcy jadący od strony Swarzędza poruszać się już będą po tej omawianej przez nas właśnie jezdni tymczasowej – tłumaczy M. Rożnowski. Zmiana organizacji ruchu nie powinna wpłynąć na przepustowość wiaduktu. - Kierowcy muszą jednak pamiętać o obowiązującym cały czas ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Musimy mieć na uwadze, że zarówno sam wiadukt jak i jego otoczenie to ogromny plac budowy. Wszyscy użytkownicy drogi powinni zachować szczególną ostrożność i koncentrację – dodaje M. Rożnowski.

Wiadukt w Antoninku znajduje się w newralgicznym punkcie układu komunikacyjnego Poznania i stanowi element III ramy komunikacyjnej. Jego przebudowa  to jedna z kluczowych dla Poznania inwestycji. Termin zakończenia budowy, zgodnie z kontraktem, przewidziany jest na kwiecień 2012.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic