mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: zmiana w organizacji ruchu na moście Dworcowym

Poznań: zmiana w organizacji ruchu na moście Dworcowym

Jak informuje TriGtranit Development Polska sp. z o.o, w związku z budową dróg wokół Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, koniecznością budowy trzeciego pasa ruchu, prawo-skrętu umożliwiającego wjazd na Wolne Tory, do nowego dworca PKS i galerii handlowej Poznań City Center, z dniem 29 kwietnia br. (poniedziałek), od rana zmieniona zostaje dotychczasowa organizacja ruchu. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do połowy maja.

Poznań: zmiana w organizacji ruchu na moście Dworcowym
Wprowadzana zmiana ma związek z budową i koniecznością podłączenia nowego prawo-skrętu jezdni południowej ul. Matyi wzdłuż nowo wybudowanego muru oporowego do istniejącej jezdni na Moście Dworcowym.

I tak :
- w celu ukierunkowania potoków ruchu zostają zamknięte: jeden z dwóch (prawy) pas prawo-skrętu z ul. Głogowskiej w Most Dworcowy oraz jeden z dwóch (lewy) pas lewo-skrętu z ul. Roosevelta w Most Dworcowy.
- dalej, poruszając się z Mostu Dworcowego w kierunku istniejącego Dworca PKS , jeszcze przed istniejącym obecnie, tymczasowym przejściem dla pieszych zostanie zawężona jezdnia południowa ul. Matyi do jednego, czynnego pasa ruchu (zawężenie od strony chodnika). Zawężenie do jednej jezdni będzie na chwilę obecną na odcinku około 60m. Na wysokości ulicy Przemysłowej, ruch samochodów w kierunku Królowej Jadwigi będzie odbywał się tak jak dotychczas.
- Pozostałe potoki ruchu nie zmieniają się , jak również nie zmienia się organizacja ruchu pieszego.

Konieczna zmiana w organizacji ruchu potrwa najpóźniej do połowy maja br.

Prace związane z budową dróg wokół Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego według planu powinny zakończyc się na jesień 2013 roku.

Podobne wiadomości:

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Polskie drogi 2015-06-22

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.