mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznański most coraz bliżej

Poznański most coraz bliżej

Po prawie 2 miesiącach zakończył się transport 400-tonowego przęsła mostu, który powstanie w Poznaniu, nad rzeką Cybiną, równolegle do istniejącego mostu Mieszka I.

Poznański most coraz bliżej

Transport przęsła starego "Rocha" na wyznaczone miejsce przyszłej przeprawy rozpoczęto 6 września bieżącego roku. 400-tonowego kolosa przesuwano po specjalnych torach o kilkadziesiąt metrów dziennie. Trzy tygodnie później przęsło dojechało do mostu Mieszka I, gdzie po skomplikowanej operacji, przeprowadzonej przez firmę INTERCOR, zostało przeniesione na jego drugą stronę. Tam po kilku dniach postoju ruszyło w stronę przygotowywanych przyczółków.
25 października transport mostu dobiegł końca. Teraz stalowy kolos jest precyzyjnie opuszczany na wytrzymałe przyczółki. W czasie kolejnych tygodni przeprowadzone będą prace wykończeniowe m.in. oklejanie przyczółków ozdobną cegłą, wzmocnienie konstrukcji mostu stalowymi linami i betonowanie jego płyty. Zbudowane zostaną też dojścia do Mostu Cybińskiego, który od grudnia będzie służył jako kładka dla pieszych i rowerzystów.

Projekt budowy Mostu Cybińskiego między Śródką a Ostrowem Tumskim w Poznaniu został dofinansowany przez Unię Europejską. Środki w wysokości 7,1 mln zł (75% wydatków kwalifikowanych) pochodzą ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR) w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt projektu wynosi 9,5 mln zł a wykonawcą inwestycji jest konsorcjum INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia, Grabkowski, Król i wspólnicy oraz Biuro Inżynieryjno - Techniczne KARO s.j.

Przeczytaj także:

Powstaje most nad Cybiną (2007-09-06)


Wiesz więcej? - Zamieść własną relację i wygraj nagrody!

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.