Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznańskie przebudowy na "5" i "11"

Poznańskie przebudowy na "5" i "11"

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z realizacją budowy wiaduktu Franowo. Łącznie projekt przebudowy 4 obiektów inżynierskich wniesie ponad 106 mln zł, z czego dofinansowanie z UE to ponad 79,5 mln zł.

Poznańskie przebudowy na "5" i "11"

W ramach projektu "Przebudowa obiektów inżynierskich w ciągu dróg krajowych nr 5 i 11 w Poznaniu" już zakończono modernizację mostu Przemysła I. Następnymi obiektami, które czekają na przebudowę są wiadukty Dolna Wilda i Górczyński Zachodni. Remont wiaduktu Franowo rozpocznie się w tym roku, a firma wyłoniona w przetargu będzie miała czas do 31 stycznia 2008 r. na wykonanie powierzonego zadania.

Projekt przebudowy wymienionych obiektów dotyczy remontu i przebudowy z podniesieniem nośności nawierzchni drogowej wszystkich istniejących jezdni ulic lokalizowanych na przedmiotowych obiektach inżynierskich po istniejących śladach, wraz z remontem tychże obiektów. Przebudową objęto również sąsiednie chodniki. Odcinki dróg oraz obiekty inżynierskie będące przedmiotem projektu są częścią dróg krajowych przebiegającymi przez miasto Poznań tj. nr 5 i 11

Cele główne projektu to poprawa bezpieczeństwa, komfortu jazdy, ochrona środowiska naturalnego a także polepszenie parametrów ruchowych. Realizacja zadania polepszy również komfort podróżowania w całej aglomeracji poznańskiej oraz przyczyni się do szybszego i mniej uciążliwego przemieszczania się zarówno tranzytu jak i pojazdów, dla których celem podróży jest Poznań. Realizacja projektu wpłynie na zmniejszenie skutków nadmiernego hałasu komunikacyjnego oraz zanieczyszczenia powietrza a także na wzrost atrakcyjności Poznania jako miejsca nowych inwestycji. W ujęciu globalnym projekt wpłynie na zwiększenie spójności transportowej kraju i aglomeracji poprzez połączenie poznańskiego węzła drogowego z europejskim korytarzem transportowym W-Z oraz drogami krajowymi nr 5 i 11 co wpłynie dodatkowo na poprawę dostępności regionu do rynku Unii Europejskiej.

Przeczytaj także:

Ekspresowo do Kórnika (2005-01-30)

Przetarg na Głogowską (2005-01-13)

Inwestycje w Poznaniu (2005-10-10)

Dofinansowania UE dla Poznania (2005-10-19)

Tematy w artykule: obiekty inzynieryjne wielkopolskie Poznań

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Dodaj swój komentarz +

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.