mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznańskie przebudowy na "5" i "11"

Poznańskie przebudowy na "5" i "11"

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z realizacją budowy wiaduktu Franowo. Łącznie projekt przebudowy 4 obiektów inżynierskich wniesie ponad 106 mln zł, z czego dofinansowanie z UE to ponad 79,5 mln zł.

Poznańskie przebudowy na "5" i "11"

W ramach projektu "Przebudowa obiektów inżynierskich w ciągu dróg krajowych nr 5 i 11 w Poznaniu" już zakończono modernizację mostu Przemysła I. Następnymi obiektami, które czekają na przebudowę są wiadukty Dolna Wilda i Górczyński Zachodni. Remont wiaduktu Franowo rozpocznie się w tym roku, a firma wyłoniona w przetargu będzie miała czas do 31 stycznia 2008 r. na wykonanie powierzonego zadania.

Projekt przebudowy wymienionych obiektów dotyczy remontu i przebudowy z podniesieniem nośności nawierzchni drogowej wszystkich istniejących jezdni ulic lokalizowanych na przedmiotowych obiektach inżynierskich po istniejących śladach, wraz z remontem tychże obiektów. Przebudową objęto również sąsiednie chodniki. Odcinki dróg oraz obiekty inżynierskie będące przedmiotem projektu są częścią dróg krajowych przebiegającymi przez miasto Poznań tj. nr 5 i 11

Cele główne projektu to poprawa bezpieczeństwa, komfortu jazdy, ochrona środowiska naturalnego a także polepszenie parametrów ruchowych. Realizacja zadania polepszy również komfort podróżowania w całej aglomeracji poznańskiej oraz przyczyni się do szybszego i mniej uciążliwego przemieszczania się zarówno tranzytu jak i pojazdów, dla których celem podróży jest Poznań. Realizacja projektu wpłynie na zmniejszenie skutków nadmiernego hałasu komunikacyjnego oraz zanieczyszczenia powietrza a także na wzrost atrakcyjności Poznania jako miejsca nowych inwestycji. W ujęciu globalnym projekt wpłynie na zwiększenie spójności transportowej kraju i aglomeracji poprzez połączenie poznańskiego węzła drogowego z europejskim korytarzem transportowym W-Z oraz drogami krajowymi nr 5 i 11 co wpłynie dodatkowo na poprawę dostępności regionu do rynku Unii Europejskiej.

Przeczytaj także:

Ekspresowo do Kórnika (2005-01-30)

Przetarg na Głogowską (2005-01-13)

Inwestycje w Poznaniu (2005-10-10)

Dofinansowania UE dla Poznania (2005-10-19)

Tematy w artykule: obiekty inzynieryjne wielkopolskie Poznań

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Dodaj swój komentarz +

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.