mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie dla autostrady A4 Szarów-Tarnów

Pozwolenie dla autostrady A4 Szarów-Tarnów

Jest pozwolenie na budowę dla autostrady A 4 na odcinku Szarów-Tarnów. Dokument wydany przez wojewodę małopolskiego to zielone światło dla realizacji inwestycji – budowy kolejnego odcinka autostrady A4 biegnącej od granicy z Niemcami do granicy ukraińskiej. Kończą się też prace budowlane na liczącym prawie 20 km odcinku A4 z Krakowa do Szarowa - ma być oddany do użytku w drugiej połowie tego roku. Na chwilę oceną autostradą A4 można dojechać od granicy z Niemcami do Krakowa.

Pozwolenie dla autostrady A4 Szarów-Tarnów
Wojewoda małopolski w ubiegły piątek (17-07) wydał trzy decyzje o pozwoleniu na budowę dla odcinków autostrady A4: Szarów-Brzesko, Brzesko-Wierzchosławice i Wierzchosławice-Krzyż. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowy odcinek drogi o długości 57 km projektowany jest jako dwujezdniowa droga klasy A. Każda z dwóch jezdni autostrady będzie miała dwa pasy ruchu o szerokości 3,75 m każdy, pas awaryjny (3 m) oraz pobocze gruntowe (1,25 m). Ponadto przewidziano rezerwę terenu dla dodatkowego trzeciego pasa ruchu po zewnętrznej stronie każdej jezdni.

Odcinek autostrady A4 Szarów-Brzesko (23,1 km) obejmuje dwa węzły: w Brzesku i Bochni, dwa miejsca obsługi podróżnych MOP (Kłaj, Stanisławice) oraz 29 mostów i wiaduktów, w tym most na Rabie.

Odcinek autostrady A4 Brzesko-Wierzchosławice (20,8 km) obejmuje węzeł Wierzchosławice, dwa miejsca obsługi podróżnych (Mokrzyska, Bagno) oraz 25 mostów i wiaduktów, w tym na rzekach: Ulga, Kisielina i Uszwica.

Odcinek autostrady A4 Wierzchosławice-Krzyż (12,93 km) obejmuje węzeł Krzyż, dwa miejsca obsługi podróżnych (Rudka, Komorów), 12 mostów i wiaduktów, w tym most na Dunajcu.

Prace budowlane wg. założeń GDDKiA oddział w Krakowie mają ruszyć w I połowie 2009 roku, a zakończenie budowy zaplanowano na 2011 rok. Nowa trasa ma być autostradą płatną.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Tak się buduje drogi!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

aaa 2009-07-20

Kriss, dlatego bezpieczniej jest pisać "przed wakacjami" jak pewien producent oprogramowania do nawigacji. Ale nikt nie wie przed którymi, no chyba że zniosą wakacje ;)))

~Krisss 2009-07-20

"prace mają ruszyć w I połowie 2009" :0 ale juz mamy II polowe :)

aaa 2009-07-20

No właśnie, czeka. Ale będzie. Za to A2 czeka.... z rozpoczęciem budowy ;)))

~andyd 2009-07-20

jest gotowy czeka na odbiór

~Mihu 2009-07-20

"Nac chwilę obecną A2 można dojechać od granicy z Niemcami do Krakowa" ???? Przecież odcinek Zgorzelec - Krzyżowa nie jest jeszcze gotowy!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.