mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na A1 w mazowieckim

Pozwolenie na A1 w mazowieckim

W gminie Gostynin powstanie fragment autostrady A1 o długości ok. 3,5 km. Pozwolenie na budowę podpisane przez wojewodę mazowieckiego, ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przedsięwzięcie jest częścią budowy fragmentu autostrady A1 o długości ok. 65 km, który przebiega od granicy województwa kujawsko-pomorskiego/łódzkiego do węzła w Strykowie.

Pozwolenie na A1 w mazowieckim
W ramach inwestycji powstanie wiadukt drogowy, drogi dojazdowe i wewnętrzne oraz 6 przejść dla zwierząt pod autostradą. W celu ochrony środowiska wybudowane zostaną ekrany akustyczne, zbiorniki retencyjne i zespoły oczyszczające.

Autostrada A-1 jest elementem międzynarodowej trasy E75 od Vardo w północnej części Norwegii przez Finlandię, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Czarnogórę, Macedonię, do Grecji. W Polsce obecnie łączy Trójmiasto z Grudziądzem. Docelowo umożliwi sprawniejszy dojazd przez Łódź i Częstochowę na Górny Śląsk.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~mar 2010-08-05

Już dawno powinna być w Polsce choć podstawowa sieć dróg ekspresowych, autostrad (tańszych i z nie tak często ustawionymi bramkami!), obwodnic itd. Zamiast tak dużo radarów jak i dziur, dużej ilości szpecących i tandetnych reklam i rozpraszających często oraz korków w miastach. A wypadków byłoby na pewno mniej!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.