mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na A1 w mazowieckim

Pozwolenie na A1 w mazowieckim

W gminie Gostynin powstanie fragment autostrady A1 o długości ok. 3,5 km. Pozwolenie na budowę podpisane przez wojewodę mazowieckiego, ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przedsięwzięcie jest częścią budowy fragmentu autostrady A1 o długości ok. 65 km, który przebiega od granicy województwa kujawsko-pomorskiego/łódzkiego do węzła w Strykowie.

Pozwolenie na A1 w mazowieckim
W ramach inwestycji powstanie wiadukt drogowy, drogi dojazdowe i wewnętrzne oraz 6 przejść dla zwierząt pod autostradą. W celu ochrony środowiska wybudowane zostaną ekrany akustyczne, zbiorniki retencyjne i zespoły oczyszczające.

Autostrada A-1 jest elementem międzynarodowej trasy E75 od Vardo w północnej części Norwegii przez Finlandię, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Czarnogórę, Macedonię, do Grecji. W Polsce obecnie łączy Trójmiasto z Grudziądzem. Docelowo umożliwi sprawniejszy dojazd przez Łódź i Częstochowę na Górny Śląsk.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~mar 2010-08-05

Już dawno powinna być w Polsce choć podstawowa sieć dróg ekspresowych, autostrad (tańszych i z nie tak często ustawionymi bramkami!), obwodnic itd. Zamiast tak dużo radarów jak i dziur, dużej ilości szpecących i tandetnych reklam i rozpraszających często oraz korków w miastach. A wypadków byłoby na pewno mniej!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport