mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na A1 w mazowieckim

Pozwolenie na A1 w mazowieckim

W gminie Gostynin powstanie fragment autostrady A1 o długości ok. 3,5 km. Pozwolenie na budowę podpisane przez wojewodę mazowieckiego, ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przedsięwzięcie jest częścią budowy fragmentu autostrady A1 o długości ok. 65 km, który przebiega od granicy województwa kujawsko-pomorskiego/łódzkiego do węzła w Strykowie.

Pozwolenie na A1 w mazowieckim
W ramach inwestycji powstanie wiadukt drogowy, drogi dojazdowe i wewnętrzne oraz 6 przejść dla zwierząt pod autostradą. W celu ochrony środowiska wybudowane zostaną ekrany akustyczne, zbiorniki retencyjne i zespoły oczyszczające.

Autostrada A-1 jest elementem międzynarodowej trasy E75 od Vardo w północnej części Norwegii przez Finlandię, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Czarnogórę, Macedonię, do Grecji. W Polsce obecnie łączy Trójmiasto z Grudziądzem. Docelowo umożliwi sprawniejszy dojazd przez Łódź i Częstochowę na Górny Śląsk.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~mar 2010-08-05

Już dawno powinna być w Polsce choć podstawowa sieć dróg ekspresowych, autostrad (tańszych i z nie tak często ustawionymi bramkami!), obwodnic itd. Zamiast tak dużo radarów jak i dziur, dużej ilości szpecących i tandetnych reklam i rozpraszających często oraz korków w miastach. A wypadków byłoby na pewno mniej!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.