mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na AOW

Pozwolenie na AOW

Wojewoda dolnośląski, Krzysztof Grzelczyk, wydał pozwolenie na budowę południowego odcinka Autostradowej Obwodnicy Wrocławia o długości około 13 km od Łącznika Kobierzyce do Węzła Lotnisko.

Pozwolenie na AOW

Będzie to autostrada o prędkości projektowej 120 km/h, z dwiema jezdniami, po dwa pasy ruchu na drogach dojazdowych i po trzy pasy na odcinku autostradowym. Węzły Kobierzyce, Nowa Wieś, Cesarzowice i Lotnisko pozwolą na bezkolizyjne skomunikowanie AOW z autostradą A4 oraz z drogami wojewódzkimi i powiatowymi. Łącznie projektowanych jest 21 obiektów inżynierskich takich jak wiadukty i mosty. Przebudowane będą urządzenia infrastruktury telekomunikacyjnej, wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej i elektrycznej a autostrada i węzły zostaną oświetlone. Zaprojektowane zostały ekrany akustyczne, kompensaty przyrodnicze i przejścia dla zwierząt.

Bezpieczeństwo i komfort jazdy podniesie zaprojektowany system informacji autostradowej, przeznaczony do stałego zarządzania ruchem na autostradzie, szczególnie w trudnych warunkach pogodowych. Oznakowanie będzie realizowane za pomocą znaków o zmiennej treści, wyświetlających komunikaty tekstowe i znaki drogowe.

Przeczytaj także:

Dolnośląskie drogi czekają (2007-08-20)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~piotronk 2007-09-11

A propos PiS i jego żarliwych zwolenników; czy wiecie , że właśnie ukończono długo oczekiwaną obwodnicę Garwolina, S-17, ale pojedziecie nią sobie dopiero po wyborach może. Dlaczego kierowcy stać będą w kilometrowych korkach jeszcze prawie 2 miesiące? Bo Lech K. zapragnął przeciąć wstążkę przed samymi wyborami, żeby zabłyszczeć w TV w odpowiednim czasie!!!! SKANDAL !!!

~my 2007-09-10

tylko Warszawa zapomina że jest ekstraklasą, cała Polska patrzy jak nie może się podnieść z prowincjonalizmu.....

~mil1231@gazeta.pl 2007-09-10

Bernard, dziecinko, nie rozsmieszaj mnie z Krakowem i Wrocławiem jako najszybciej rozwijające się miasta Polski. Póki co ekstraklasą jest tylko Warszawa, reszta dopiero goni. Wrocław rzeczywiście szybko się rozwija ale pod wieloma względami ustepuje np Katowicom. Najważniejsze są autostrady od stolicy na zachód oraz na osi płn-południe.

~jumper@dj-sklep.pl 2007-09-10

wreszcie . ale uwaga : to dopiero pozwolenie na budowe ! teraz oglosza przetarg i jesli nie wygra go niemiecka firma - bedzie zle . taka firma bowiem bedzie oprotestowywac kazdy przecinek w ogloszeniu przetargowym ktory pozwoli na uniewaznienie przetargu i rozpisanie go od nowa w ten sposob mimo wydanego w 2002 pozwolenia na przebudowe A4 na odcinku wroclaw - krzywa prace budowlane rozpoczeto dopiero w 2004 . niemiecka firma S. oprotestowywala kilka kolejnych przetargow . wszystko przez durna ustawe o zamowieniach publicznych za duzo demokracji w budownictwie moim zdaniem ... pozdrawiam wszystkich uzytkownikow drog ! j

~str 2007-09-10

No brawo kierowca.. Weź ty człowieku się ogarnij albo się czymś zajmij.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.