mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na budowę S8 w Warszawie

Pozwolenie na budowę S8 w Warszawie

Zezwolenie na budowę drogi ekspresowej S8 w Warszawie wydał wojewoda mazowiecki. Inwestycja dotyczy 650 - metrowego warszawskiego fragmentu drogi S8 na odcinku Salomea – Wolica. Koszt inwestycji to ok. 307 mln zł.

Pozwolenie na budowę S8 w Warszawie
Realizacja projektu zapewni komfort ruchu drogowego oraz docelowo ułatwi dojazd do centrum Warszawy, z południowej obwodnicy stolicy, a tym samym z autostrady A-2. W przyszłości budowany odcinek będzie także rozpoczynał tzw. obwodnicę Janek, wyprowadzając ruch w kierunku Katowic i Wrocławia na drogę S8 oraz w kierunku Krakowa do połączenia z drogą S7 w okolicach Magdalenki.

Początek drogi planowany jest na terenie dzielnicy Włochy, za skrzyżowaniem Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską (węzeł „Łopuszańska”). Trasa znajdzie się w ciągu Al. Jerozolimskich, gdzie powstanie dwupoziomowy węzeł „Salomea", który będzie stanowił skrzyżowanie z projektowaną ulicą Nowolazurową. Węzeł znajduje się częściowo na terenach dzielnicy Ursus. Droga będzie przebiegała bezkolizyjnie nad linią kolejową WKD i dotrze do granicy Warszawy z gminą Michałowice, a tuż za nią do węzła z południową obwodnicą Warszawy.

Decyzję o pozwoleniu na budowę poprzedziły konsultacje społeczne i ocena oddziaływania na środowisko. Podczas otwartej rozprawy administracyjnej, z udziałem przedstawicieli inwestora, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) i urzędu wojewódzkiego, uczestnicy zgłaszali swoje uwagi i zapytania. Zgodnie z decyzją środowiskową RDOŚ, podczas inwestycji zostaną zastosowane środki ograniczające oddziaływanie nowej trasy na środowisko. Zamontowane zostaną m.in. ekrany akustyczne redukujące hałas. Wycinka drzew i krzewów będzie ograniczona do niezbędnego minimum.

Droga ekspresowa S8 umożliwi sprawniejszy dojazd z Białegostoku, przez województwo mazowieckie i łódzkie, do Wrocławia.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~Hellboy 2010-08-10

350 milionow zl? To co oni chca zbudowac na tych 650 metrach???? 30 wiaduktów?? 5 tuneli??? Przeciez to brzmi jak jakas bujda

~as 2010-08-10

650 metrów i 307 milionów złotych?! 500 000 zł za metr drogi?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mocna końcówka roku dla Skody
Mocna końcówka roku dla Skody
Listopad był kolejnym, bardzo dobrym miesiącem dla Skody na polskim rynku. Czeska marka poprawiła  wynik aż o 30,2% od tego w analogicznym okresie w roku poprzednim oraz 15,8% lepszy od wyniku z poprzedzającego października.