mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na budowę S8 w Warszawie

Pozwolenie na budowę S8 w Warszawie

Zezwolenie na budowę drogi ekspresowej S8 w Warszawie wydał wojewoda mazowiecki. Inwestycja dotyczy 650 - metrowego warszawskiego fragmentu drogi S8 na odcinku Salomea – Wolica. Koszt inwestycji to ok. 307 mln zł.

Pozwolenie na budowę S8 w Warszawie
Realizacja projektu zapewni komfort ruchu drogowego oraz docelowo ułatwi dojazd do centrum Warszawy, z południowej obwodnicy stolicy, a tym samym z autostrady A-2. W przyszłości budowany odcinek będzie także rozpoczynał tzw. obwodnicę Janek, wyprowadzając ruch w kierunku Katowic i Wrocławia na drogę S8 oraz w kierunku Krakowa do połączenia z drogą S7 w okolicach Magdalenki.

Początek drogi planowany jest na terenie dzielnicy Włochy, za skrzyżowaniem Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską (węzeł „Łopuszańska”). Trasa znajdzie się w ciągu Al. Jerozolimskich, gdzie powstanie dwupoziomowy węzeł „Salomea", który będzie stanowił skrzyżowanie z projektowaną ulicą Nowolazurową. Węzeł znajduje się częściowo na terenach dzielnicy Ursus. Droga będzie przebiegała bezkolizyjnie nad linią kolejową WKD i dotrze do granicy Warszawy z gminą Michałowice, a tuż za nią do węzła z południową obwodnicą Warszawy.

Decyzję o pozwoleniu na budowę poprzedziły konsultacje społeczne i ocena oddziaływania na środowisko. Podczas otwartej rozprawy administracyjnej, z udziałem przedstawicieli inwestora, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) i urzędu wojewódzkiego, uczestnicy zgłaszali swoje uwagi i zapytania. Zgodnie z decyzją środowiskową RDOŚ, podczas inwestycji zostaną zastosowane środki ograniczające oddziaływanie nowej trasy na środowisko. Zamontowane zostaną m.in. ekrany akustyczne redukujące hałas. Wycinka drzew i krzewów będzie ograniczona do niezbędnego minimum.

Droga ekspresowa S8 umożliwi sprawniejszy dojazd z Białegostoku, przez województwo mazowieckie i łódzkie, do Wrocławia.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~Hellboy 2010-08-10

350 milionow zl? To co oni chca zbudowac na tych 650 metrach???? 30 wiaduktów?? 5 tuneli??? Przeciez to brzmi jak jakas bujda

~as 2010-08-10

650 metrów i 307 milionów złotych?! 500 000 zł za metr drogi?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?