mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na budowę S8 w Warszawie

Pozwolenie na budowę S8 w Warszawie

Zezwolenie na budowę drogi ekspresowej S8 w Warszawie wydał wojewoda mazowiecki. Inwestycja dotyczy 650 - metrowego warszawskiego fragmentu drogi S8 na odcinku Salomea – Wolica. Koszt inwestycji to ok. 307 mln zł.

Pozwolenie na budowę S8 w Warszawie
Realizacja projektu zapewni komfort ruchu drogowego oraz docelowo ułatwi dojazd do centrum Warszawy, z południowej obwodnicy stolicy, a tym samym z autostrady A-2. W przyszłości budowany odcinek będzie także rozpoczynał tzw. obwodnicę Janek, wyprowadzając ruch w kierunku Katowic i Wrocławia na drogę S8 oraz w kierunku Krakowa do połączenia z drogą S7 w okolicach Magdalenki.

Początek drogi planowany jest na terenie dzielnicy Włochy, za skrzyżowaniem Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską (węzeł „Łopuszańska”). Trasa znajdzie się w ciągu Al. Jerozolimskich, gdzie powstanie dwupoziomowy węzeł „Salomea", który będzie stanowił skrzyżowanie z projektowaną ulicą Nowolazurową. Węzeł znajduje się częściowo na terenach dzielnicy Ursus. Droga będzie przebiegała bezkolizyjnie nad linią kolejową WKD i dotrze do granicy Warszawy z gminą Michałowice, a tuż za nią do węzła z południową obwodnicą Warszawy.

Decyzję o pozwoleniu na budowę poprzedziły konsultacje społeczne i ocena oddziaływania na środowisko. Podczas otwartej rozprawy administracyjnej, z udziałem przedstawicieli inwestora, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) i urzędu wojewódzkiego, uczestnicy zgłaszali swoje uwagi i zapytania. Zgodnie z decyzją środowiskową RDOŚ, podczas inwestycji zostaną zastosowane środki ograniczające oddziaływanie nowej trasy na środowisko. Zamontowane zostaną m.in. ekrany akustyczne redukujące hałas. Wycinka drzew i krzewów będzie ograniczona do niezbędnego minimum.

Droga ekspresowa S8 umożliwi sprawniejszy dojazd z Białegostoku, przez województwo mazowieckie i łódzkie, do Wrocławia.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Hellboy 2010-08-10

350 milionow zl? To co oni chca zbudowac na tych 650 metrach???? 30 wiaduktów?? 5 tuneli??? Przeciez to brzmi jak jakas bujda

~as 2010-08-10

650 metrów i 307 milionów złotych?! 500 000 zł za metr drogi?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.