mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na budowę Trasy Armii Krajowej w ciągu S8

Pozwolenie na budowę Trasy Armii Krajowej w ciągu S8

Rozbudowa drogi krajowej nr 8 nastąpi na odcinku od Al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie do ul. Piłsudskiego w Markach. Nowa trasa o długości 12 km spełni kryteria drogi ekspresowej. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może rozpocząć prace budowlane od zaraz.

Pozwolenie na budowę Trasy Armii Krajowej w ciągu S8
Trasa Armii Krajowej to jedno ze strategicznych połączeń obu brzegów stolicy. Dostosowanie wszystkich jej odcinków do standardów drogi ekspresowej pozwoli na szybką przeprawę przez Wisłę – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, który wydał pozwolenie na inwestycję.

Nowa, dwujezdniowa trasa powiązana będzie z siecią miejską węzłami: Prymasa Tysiąclecia, Powązkowska, Broniewskiego, Marymoncka, Wisłostrada, Modlińska, Marywilska, Łabiszyńska, Głębocka (Nowo – Wincentego), IKEA, Piłsudskiego (w Markach). Na całym – 12-kilometrowym odcinku, wzdłuż jezdni głównych, zostaną poprowadzone bezkolizyjne ścieżki rowerowe. Inwestycja obejmie budowę infrastruktury technicznej m.in. ekranów akustycznych, systemów odwadniających oraz pasów zieleni.

Inwestycja będzie realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Zakończenie prac na odcinku prawobrzeżnym planowane jest na grudzień 2011 roku, na lewobrzeżnym – uzależnione będzie od terminu wybudowania Mostu Północnego.

Trasa powstanie w korytarzu drogi już istniejącej. Z myślą o jej użytkownikach, inwestor w trakcie robót nie zamknie całkowicie przejazdu.

Obecnie prowadzona jest procedura przetargowa na wybór wykonawcy robót dla odcinka węzeł Modlińska – węzeł Piłsudskiego w Markach. Wpłynęło 9 ofert – najtańszą ofertę złożyła grecka firma J&P Avax. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest 10.07 br. a podpisanie umowy po dokonaniu kontroli uprzedniej przez Prezesa UZP przewiduje się 21.08.2009r. Planowany termin realizacji robót: wrzesień 2009 r. – grudzień 2011 r.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~kibic 2009-07-04

Panowie troszkę optymizmu, dobrze, że wogule coś się będzie działo, może i za 10 lat dopiero pojedziemy piękną S8 ale lepsze to niż nic. dobrze że się wzięli do roboty bo i tak 10 lat opóźnienia. Najpierw musi być gorzej żeby potem było lepiej

~tubylec 2009-07-03

I w ten oto sposób będziemy pięknie jechać trasą AK po to, żeby stanąć w korku na wyskości CH targówek i stać aż do ostatnich świateł w Strudze 12 km zrobią i utworzą 10 km korek. Zresztą już teraz widać co się dzieje w czasie powrotów np. z weekendu majowego w drugą stronę. Jadąc od Wyszkowa, korek zaczyna się wraz z początkeim obwodnicy Radzymina, a kończy się w Markach. Oby jak najprędzej zaczęto robić obwodnicę Marek. Trzymam kciuki

aaa 2009-07-03

szczupak, utrudnienia będą. Ale są inne rozwiązania, jednak w Polsce nie przejdą. Np. można by zrobić połączenie centrum z markami wykorzystując al. Solidarności i Radzymińską! Zawiesić ruch tramwajów i autobusów (autobusy mogły by mieć wyznaczony objazd bocznymi ulicami z dopuszczonym tylko ruchem bus i dojazdem dla mieszkańców). Zmienić ustawienia sygnalizacji świetlnej - np. zlikwidować ustawienie, które ma ograniczać prędkość czyli co któreś światła w zielonej fali są odwrotnie (zawsze zastanawiam się czy robią to specjalnie). W ten sposób mielibyśmy namiastkę trasy armii krajowej.

~szczupak 2009-07-03

wszystko pięknie, ale az strach pomyslec o utrudnieniach na trasie AK w czasie budowy... no ale innego wyjscia nie ma a moze ktos wymysli teleportacje? ;)

~Remek 2009-07-02

No to się zadzieje... Fajnie, że pomyśleli o ścieżkach rowerowych :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.