mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na budowę odcinka A2 do Warszawy wydane

Pozwolenie na budowę odcinka A2 do Warszawy wydane

Jest już decyzja wojewody mazowieckiego zezwalająca na budowę odcinka „E” między Strykowem a Konotopą. Pozwolenie ma rygor natychmiastowej wykonalności. Wykonawca, firma Budimex, wybuduje 7,1 km trasy za 425, 5 mln zł. Kierowcy przejadą trasą na Euro 2012.

Pozwolenie na budowę odcinka A2 do Warszawy wydane
Odcinek E autostrady A2 na odcinku węzeł Stryków - węzeł Konotopa przebiega przez powiat pruszkowski oraz powiat warszawski zachodni. W ramach projektu powstaną dwa węzły autostradowe "Pruszków" i "Konotopa", obwód utrzymania autostrady, drogi dojazdowe, zjazdy i wjazdy awaryjne, obiekty mostowe.  W celu ochrony środowiska wybudowane zostaną zabezpieczenia akustyczne i antywibracyjne, przejścia dla zwierząt i systemy oczyszczania wód opadowych.

Przypomnijmy autostrada A2 Stryków-Konotopa w województwie mazowieckim jest podzielona na trzy części:
•  odcinek C (gminy Wiskitki, Baranów, Jaktorów) – wydanie pozwolenia na budowę planowane jest w drugim tygodniu października,
•  odcinek D (powiat  grodziski oraz pruszkowski), podzielony na fragmenty: D1 oraz D2  – pozwolenie na budowę wydane odpowiednio 12.08.2010r. oraz
19.08.2010 r.
•  odcinek E (powiat pruszkowski oraz warszawski zachodni)

Wydane zostały również pozwolenia na budowę Miejsc Obsługi Podróżnych oraz Punktu Poboru Opłat jak i Obwodu Utrzymania Autostrady.

Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. W Polsce docelowo przebiegać będzie od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kukurykach. Istniejący i już eksploatowany 252 - kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla (województwo wielkopolskie) do Strykowa (województwo łódzkie).

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic