mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na budowę odcinka A2 do Warszawy wydane

Pozwolenie na budowę odcinka A2 do Warszawy wydane

Jest już decyzja wojewody mazowieckiego zezwalająca na budowę odcinka „E” między Strykowem a Konotopą. Pozwolenie ma rygor natychmiastowej wykonalności. Wykonawca, firma Budimex, wybuduje 7,1 km trasy za 425, 5 mln zł. Kierowcy przejadą trasą na Euro 2012.

Pozwolenie na budowę odcinka A2 do Warszawy wydane
Odcinek E autostrady A2 na odcinku węzeł Stryków - węzeł Konotopa przebiega przez powiat pruszkowski oraz powiat warszawski zachodni. W ramach projektu powstaną dwa węzły autostradowe "Pruszków" i "Konotopa", obwód utrzymania autostrady, drogi dojazdowe, zjazdy i wjazdy awaryjne, obiekty mostowe.  W celu ochrony środowiska wybudowane zostaną zabezpieczenia akustyczne i antywibracyjne, przejścia dla zwierząt i systemy oczyszczania wód opadowych.

Przypomnijmy autostrada A2 Stryków-Konotopa w województwie mazowieckim jest podzielona na trzy części:
•  odcinek C (gminy Wiskitki, Baranów, Jaktorów) – wydanie pozwolenia na budowę planowane jest w drugim tygodniu października,
•  odcinek D (powiat  grodziski oraz pruszkowski), podzielony na fragmenty: D1 oraz D2  – pozwolenie na budowę wydane odpowiednio 12.08.2010r. oraz
19.08.2010 r.
•  odcinek E (powiat pruszkowski oraz warszawski zachodni)

Wydane zostały również pozwolenia na budowę Miejsc Obsługi Podróżnych oraz Punktu Poboru Opłat jak i Obwodu Utrzymania Autostrady.

Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. W Polsce docelowo przebiegać będzie od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kukurykach. Istniejący i już eksploatowany 252 - kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla (województwo wielkopolskie) do Strykowa (województwo łódzkie).

Podobne wiadomości:

Mazda2 – nówka sztuka po liftingu

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.