mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na budowę ostatniego odcinka AOW

Pozwolenie na budowę ostatniego odcinka AOW

Wojewoda Dolnośląski Krzysztof Grzelczyk wydał pozwolenie na budowę północnego odcinka Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i przekazał je przedstawicielowi wrocławskiego oddziału GDDKiA, kierownikowi projektu Jerzemu Żurawskiemu.

Pozwolenie na budowę ostatniego odcinka AOW

Wydane pozwolenie na budowę dotyczy ostatniej części AOW o długości około 13 km od węzła Lotnisko do węzła Pawłowice oraz łącznika Długołęka o długości około 6 km, stanowiącego połączenie autostrady A-8 z drogą krajową nr 8. Na tym odcinku projektowane są węzły Kosmonautów, Widawa i Pawłowice. Węzeł Widawa pozwoli na bezkolizyjne skomunikowanie AOW z drogą ekspresową S-5, a węzeł Pawłowice z S-8. Na północnym odcinku AOW zaplanowano 19 obiektów inżynierskich takich jak wiadukty, mosty, estakady.

Na uroczystości przekazania pozwolenia, w okolicy projektowanego węzła Kosmonautów, obecna była także przewodnicząca sejmowej Komisji Finansów Publicznych w Sejmie V kadencji Aleksandra Natalii-Świat. Budowa AOW finansowana jest z budżetu państwa, koszt całkowity inwestycji wyniesie 2,8 mld zł. Wojewoda Krzysztof Grzelczyk wydał już 3 kwietnia bieżącego roku pozwolenie na budowę mostu autostradowego w ciągu A-8 (AOW) wraz z estakadami dojazdowymi, a 6 września bieżącego roku pozwolenie na budowę południowego odcinka Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Przeczytaj także:

Powstanie wschodnia obwodnica Wrocławia (2007-09-13)

Pozwolenie na AOW (2007-09-07)


Więcej o budowach dróg i utrudnieniach

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Chabry z poligonu

auto motor i sport 0000-00-00

Jeśli codziennie zasypiasz mając pod powiekami bolid Kubicy lub pustynne rajdówki Dakaru - nie siedź jak kołek. Jest szansa na karierę. I nie jest za późno.

Komentuj:

~pawel 2007-10-26

mil1231 ty to chyba nosisz rozowe okulary proponuje mala wycieczke do centrum Wrocławia a pozniej do centrum Warszawy. PKB wogole sie nie przekłada na wyglad miasta i to co sie w nim dzieje. Gdyby nie inwestycje prywatne (ZT Rondo Orco) to w cenrum wogole nic by sie nie dzialo a kolo centralnego nadal bylaby ogromna dziura. A czym warszawa aspiruje do europejskich metropolii? Osiedlem za Żelazna Brama w centrum? Czy moze nieudolna przebudowa Krakowskiego Przedmieścia (co mysla goscie jadacy ta droga do Pałacu Prezydenckiego albo Brystolu strach myśleć) albo Emilli Plater (tzn jej brakiem mimo ze ZT by to zrobiło za darmo). Do Wrocławia to wam jeszcze duzo brakuje, gdyby nie urzedy centralne to nikt by nie zagladal.

~jumper 2007-10-23

wawa sie doczeka jak sie wezmie za to . podatki swoja droga , bogactwo miasta tez jest wazne - zgadzam sie . ale tu trzeba sie do roboty brac a nie forse liczyc . europa chce dac szmal ale trzeba zakasac rekawy - tak jak to robi prezydent wroclawia - Pan Dutkiewicz . pozdrawiam

~mil1231@gazeta.pl 2007-10-23

Zielona Góra- widze , że tak jak wielu ludzi pod wpływem mediów nieco straciłeś kontakt z rzeczywistością...to że w Wawie nie ma obwodnicy, to efekt tego, że "niepolityczne" jest wspieranie Warszawy...Warszawa oddaje wiekszość (sic!)swoich podatków!Gdyby miała utrzymać sie sama, to byłaby pewnie ze 2 razy większa i jeszcze bogatsza- a propos- jeśli chodzi o PKB to Warszawa to absolutna ekstraklasa- miasto na miare europejskich metropolii. Reszta dużych miast goni (to bardzo dobrze!)ale póki co jest jak jest.

~Zielona Góra 2007-10-23

Wrocław pokazuje całej Polsce a zwłaszcza Warszawie jak powinno wyglądać budowanie dróg, tak trzymać. To miasto ma moc i impet jakiego inne miasta mogą mu pozazdrościć. Pozdrawiam

~blisko stolycy 2007-10-22

znów ta myśl : ...kiedy Wawa się doczeka......?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross