mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na budowę wylotu wschodniego S74 z Kielc

Pozwolenie na budowę wylotu wschodniego S74 z Kielc

Jest pozwolenie na budowę miejskiego odcinka wylotu wschodniego drogi ekspresowej S74. Decyzję wydał wojewoda świętokrzyski. To oznacza, że prace przy budowie drogi mogą ruszyć w przyszłym tygodniu. Chodzi o odcinek drogi 74 wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej i jej przedłużenia od skrzyżowania z ulicą Warszawską do granicy miasta Kielce z gminą Masłów. Ten fragment trasy realizowany jest od ubiegłego roku w systemie zaprojektuj i zbuduj, co oznacza, że najpierw wykonawca musiał zrobić projekt budowlany, a następnie uzyskać pozwolenie na budowę, aby przystąpić do realizacji inwestycji.

Pozwolenie na budowę wylotu wschodniego S74 z Kielc
Odcinek pozamiejski wylotu wschodniego realizowany jest już od połowy 2009 roku. Obiekty inżynierskie na tym fragmencie są już w większości zrealizowane, trwają natomiast roboty przy konstrukcji nawierzchni drogi.

Nowy wylot drogi ekspresowej S74 z Kielc do Cedzyny  w kierunku Lublina i Rzeszowa będzie miał blisko 7 kilometrów (w granicach miasta - 2,7 km, poza granicami Kielc – 4,1 km). Przedsięwzięcie zakłada budowę węzła z tunelem w ciągu kieleckiej ulicy Świętokrzyskiej czyli drogi 74 pod Aleją Solidarności czyli pod drogą krajową 73. W ramach inwestycji powstanie również nowa dwujezdniowa droga będąca przedłużeniem ulicy Świętokrzyskiej w  kierunku Cedzyny.

Cały wylot wschodni będzie miał parametry drogi ekspresowej, dlatego nie przewidziano na tym odcinku jednopoziomowych skrzyżowań. W ramach inwestycji powstanie między innymi kładka dla pieszych nad ulicą Świętokrzyską, wiadukt nad drogą 74 łączący ulicę Żniwną z Akademią Świętokrzyską, wiadukt w ciągu drogi 74 nad drogą powiatową do Woli Kopcowej, wiadukt w ciągu drogi gminnej stanowiącej dojazd do pól nad drogą 74, most na rzece Lubrzance i rondo w Cedzynie w miejscu włączenia nowego wylotu do istniejącej drogi 74.

Inwestycja kosztuje 285 milionów złotych. Przetarg na jej realizację wygrało w roku ubiegłym konsorcjum utworzone przez Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart”, Mosty-Łódź oraz Fardub Consulting. Budowa wylotu wschodniego potrwa 30 miesięcy czyli do końca 2011 roku.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Helou! 2010-08-01

Czyli do końca 2011r jest 30 miesięcy! To jest szybkość!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport