mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na budowę wylotu wschodniego S74 z Kielc

Pozwolenie na budowę wylotu wschodniego S74 z Kielc

Jest pozwolenie na budowę miejskiego odcinka wylotu wschodniego drogi ekspresowej S74. Decyzję wydał wojewoda świętokrzyski. To oznacza, że prace przy budowie drogi mogą ruszyć w przyszłym tygodniu. Chodzi o odcinek drogi 74 wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej i jej przedłużenia od skrzyżowania z ulicą Warszawską do granicy miasta Kielce z gminą Masłów. Ten fragment trasy realizowany jest od ubiegłego roku w systemie zaprojektuj i zbuduj, co oznacza, że najpierw wykonawca musiał zrobić projekt budowlany, a następnie uzyskać pozwolenie na budowę, aby przystąpić do realizacji inwestycji.

Pozwolenie na budowę wylotu wschodniego S74 z Kielc
Odcinek pozamiejski wylotu wschodniego realizowany jest już od połowy 2009 roku. Obiekty inżynierskie na tym fragmencie są już w większości zrealizowane, trwają natomiast roboty przy konstrukcji nawierzchni drogi.

Nowy wylot drogi ekspresowej S74 z Kielc do Cedzyny  w kierunku Lublina i Rzeszowa będzie miał blisko 7 kilometrów (w granicach miasta - 2,7 km, poza granicami Kielc – 4,1 km). Przedsięwzięcie zakłada budowę węzła z tunelem w ciągu kieleckiej ulicy Świętokrzyskiej czyli drogi 74 pod Aleją Solidarności czyli pod drogą krajową 73. W ramach inwestycji powstanie również nowa dwujezdniowa droga będąca przedłużeniem ulicy Świętokrzyskiej w  kierunku Cedzyny.

Cały wylot wschodni będzie miał parametry drogi ekspresowej, dlatego nie przewidziano na tym odcinku jednopoziomowych skrzyżowań. W ramach inwestycji powstanie między innymi kładka dla pieszych nad ulicą Świętokrzyską, wiadukt nad drogą 74 łączący ulicę Żniwną z Akademią Świętokrzyską, wiadukt w ciągu drogi 74 nad drogą powiatową do Woli Kopcowej, wiadukt w ciągu drogi gminnej stanowiącej dojazd do pól nad drogą 74, most na rzece Lubrzance i rondo w Cedzynie w miejscu włączenia nowego wylotu do istniejącej drogi 74.

Inwestycja kosztuje 285 milionów złotych. Przetarg na jej realizację wygrało w roku ubiegłym konsorcjum utworzone przez Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart”, Mosty-Łódź oraz Fardub Consulting. Budowa wylotu wschodniego potrwa 30 miesięcy czyli do końca 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~Helou! 2010-08-01

Czyli do końca 2011r jest 30 miesięcy! To jest szybkość!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.