mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na obwodnicę Ropczyc

Pozwolenie na obwodnicę Ropczyc

5 listopada bieżącego roku, po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego i uzupełnieniu wniosku, Wojewoda Podkarpacki, Ewa Draus, wydała decyzję o pozwoleniu na budowę obwodnicy Ropczyc.

Konieczność budowy obwodnicy Ropczyc, znajdującej się w ciągu drogi krajowej nr 4, dostrzeżono już w 1957 roku, kiedy to przygotowano pierwsze koncepcje dotyczące przebiegu drogi (4,5 km wariant drogi miał być usytuowany po południowej stronie miasta), jednak przez kilkanaście lat inwestycja ta pozostawała tylko w sferze planów. Następnie w latach 70 powstała koncepcja poprowadzenia 11 km odcinka drogi po północnej stronie miasta.

W 1994 r. zapadła decyzja o budowie południowego wariantu. Na 11-kilometrową drogę północną nie było pieniędzy. Droga miała powstać w ciągu czterech lat, jednak opór mieszkańców południowej części Ropczyc był jednak tak silny, że przedsięwzięcia zaniechano.

W 2005 r. Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji obwodnicy Ropczyc. Decyzja ta została zaskarżona do Ministra Budownictwa, a następnie do WSA w Warszawie. 5 kwietnia 2007 r. uznano decyzję za ostateczną, co dało inwestorowi możliwość do przygotowania projektu i wystąpienia o pozwolenie na budowę. W dniu 16 sierpnia bieżącego roku GDDKiA wystąpiła do Wojewody Podkarpackiego z wnioskiem o decyzję o pozwoleniu na budowę.

Uzyskana decyzja jest ostateczna i została jej nadana klauzula natychmiastowej wykonalności. Trzy dni po wydaniu pozwolenia na budowę inwestor może odebrać od Wojewody dziennik budowy i przystąpić do prac w terenie.

Przeczytaj także:

Przetarg na nadzór remontu DK 4 (2007-11-06)

Obwodnica Ropczyc - jest decyzja i protesty (2007-05-10)


Wiesz więcej? - Zamieść własną relację i wygraj nagrody!

Podobne wiadomości:

Krótkie spięcie

auto motor i sport 0000-00-00

Olej napędowy kontra benzyna i prąd - pojedynek w klasie biznes, runda pierwsza. Audi A6 3.0 TDI i Lexus GS 450h. Czy idzie nowe?

Cyborg - Lexus LS 460

auto motor i sport 0000-00-00

Patrzy na drogę elektronicznymi oczami. Potrafi samodzielnie poruszać się i wykonywać nawet skomplikowane manewry. Umie oszacować niebezpieczeństwo i stosownie do niego zareagować. Lexus LS - jeszcze samochód czy już pojazd kosmiczny?

Komentuj:

~RopCycek 2007-12-28

Widać siłę przebicia miasteczkowego kołtuństwa. W południowej części tego miasteczka od lat uprawiają cebule. z której to miasteczko słynie. Okoliczni mówią na tą lichą mieścinę Cebulów.

~bolek 2007-11-07

juz myslalem ze to chodzi o obwodnice rospudy

~ws 2007-11-06

"Konieczność budowy obwodnicy Ropczyc, znajdującej się w ciągu drogi krajowej nr 4, dostrzeżono już w 1957 roku..." ...bez komentarza....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando