mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie na obwodnicę Ropczyc

Pozwolenie na obwodnicę Ropczyc

5 listopada bieżącego roku, po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego i uzupełnieniu wniosku, Wojewoda Podkarpacki, Ewa Draus, wydała decyzję o pozwoleniu na budowę obwodnicy Ropczyc.

Konieczność budowy obwodnicy Ropczyc, znajdującej się w ciągu drogi krajowej nr 4, dostrzeżono już w 1957 roku, kiedy to przygotowano pierwsze koncepcje dotyczące przebiegu drogi (4,5 km wariant drogi miał być usytuowany po południowej stronie miasta), jednak przez kilkanaście lat inwestycja ta pozostawała tylko w sferze planów. Następnie w latach 70 powstała koncepcja poprowadzenia 11 km odcinka drogi po północnej stronie miasta.

W 1994 r. zapadła decyzja o budowie południowego wariantu. Na 11-kilometrową drogę północną nie było pieniędzy. Droga miała powstać w ciągu czterech lat, jednak opór mieszkańców południowej części Ropczyc był jednak tak silny, że przedsięwzięcia zaniechano.

W 2005 r. Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji obwodnicy Ropczyc. Decyzja ta została zaskarżona do Ministra Budownictwa, a następnie do WSA w Warszawie. 5 kwietnia 2007 r. uznano decyzję za ostateczną, co dało inwestorowi możliwość do przygotowania projektu i wystąpienia o pozwolenie na budowę. W dniu 16 sierpnia bieżącego roku GDDKiA wystąpiła do Wojewody Podkarpackiego z wnioskiem o decyzję o pozwoleniu na budowę.

Uzyskana decyzja jest ostateczna i została jej nadana klauzula natychmiastowej wykonalności. Trzy dni po wydaniu pozwolenia na budowę inwestor może odebrać od Wojewody dziennik budowy i przystąpić do prac w terenie.

Przeczytaj także:

Przetarg na nadzór remontu DK 4 (2007-11-06)

Obwodnica Ropczyc - jest decyzja i protesty (2007-05-10)


Wiesz więcej? - Zamieść własną relację i wygraj nagrody!

Podobne wiadomości:

Kto da mniej

auto motor i sport 0000-00-00

Diesel emotion

auto motor i sport 0000-00-00

Dziesięć lat temu mówiłeś, że jeździsz dieslem i brali cię za taksówkarza. A dziś podjeżdżasz pod dystrybutor z olejem napędowym autem o sportowych atrybutach, np. Citroënem C4 VTS, Fordem Focusem Ghią lub Seatem Leonem z czerwonymi zaciskami hamulcowymi i tylko niektórzy pomyślą żeś blondynką.

Komentuj:

~RopCycek 2007-12-28

Widać siłę przebicia miasteczkowego kołtuństwa. W południowej części tego miasteczka od lat uprawiają cebule. z której to miasteczko słynie. Okoliczni mówią na tą lichą mieścinę Cebulów.

~bolek 2007-11-07

juz myslalem ze to chodzi o obwodnice rospudy

~ws 2007-11-06

"Konieczność budowy obwodnicy Ropczyc, znajdującej się w ciągu drogi krajowej nr 4, dostrzeżono już w 1957 roku..." ...bez komentarza....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.