mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie nas budowę mostu w Toruniu prawomocne

Pozwolenie nas budowę mostu w Toruniu prawomocne

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego utrzymał w mocy decyzję Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z 9 października 2009 roku zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą Miejskiemu Zarządowi Dróg w Toruniu pozwolenia na budowę mostu drogowego w Toruniu.

Pozwolenie nas budowę mostu w Toruniu prawomocne
3 stycznia 2012 roku do toruńskiego magistratu wpłynęła decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie w sprawie najważniejszej miejskiej inwestycji – budowy mostu drogowego w ciągu ul. Wschodniej. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego (GINB) odmówił stwierdzenia nieważności decyzji pozwolenie na budowę dla przedsięwzięcia „Nowy przebieg drogi krajowej nr 1 z mostem drogowym przez Wisłę w Toruniu – budowa mostu drogowego wraz z dojazdami łączącymi drogę krajową nr 1 z drogą krajową nr 15 i 80”. O ponowne rozpatrzenie sprawy i o unieważnienie strategicznej decyzji administracyjnej dla największej toruńskiej inwestycji wnioskował jeden z mieszkańców Torunia.
 
GINB w uzasadnieniu swojej decyzji z 27 grudnia 2011 roku podkreśla, że nie istnieją przesłanki powodujące unieważnienie decyzji pozwolenie na budowę. Ponadto zaznacza, że projekt budowlany dla budowy toruńskiego mostu został przygotowany zgodnie z prawem, przez osoby do tego uprawnione. -Stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej jest instytucją szczególną, godzącą w zasadę trwałości decyzji administracyjnych  – czytamy w uzasadnieniu. Winno być zatem– zdaniem GINB – środkiem ostatecznym wynikającym z rażącego naruszenia prawa, co nie miało miejsca w przypadku budowy toruńskiego mostu.

Decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest ostateczna w administracyjnym toku postępowania. Nie przysługuje od niej środek odwoławczy. Na decyzję przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Warto również podkreślić, że toczące się odrębne postępowanie administracyjne w sprawie decyzji środowiskowej dla toruńskiego mostu (w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska) nie ma wpływu na ocenę zgodności z prawem samego pozwolenia na budowę.  Budowa mostu postępuje zgodnie z harmonogramem.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Mercedes B, Ford C-Max i Opel Astra - test...

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes wśród kompaktów. W nowym wcieleniu Klasa B zmieniła charakter oraz styl i marzy jej się popularność innych samochodów klasy niższej średniej. Ford C-Max i Opel Astra Sports Tourer mówią "sprawdzam".

Komentuj:

~POGNAC TYCH CO BLOKUJA Z TORUNIA 2012-01-05

GRUPA OSÓB POWIĄZANA Z PO RZUCA KŁODY MIESZKAŃCOM TORUNIA BO IM SIĘ NIC NIE PODOBA NAJPIERW PROBLEMY IDEOLOGICZNE MIAŁ POSEŁ MĘŻYDŁO Z PLATFORMY TERAZ GRUPA TORUŃ BEZ HAŁASU OSIEM OSÓB TWORZY MEDIALNY CYRK BY UTRUDNIC ZYCIE 200 000 MIASTU TAK WYGLADA CAŁA PRAWDA O PLATFORMIE,NIKT Z TORUNIA KTÓREMU TO MIASTO JEST BLISKIE NIE POWINIEN NA TYCH LUDZI GŁOSOWAC

~torunczyk 2012-01-05

Jak taki chojrak z niego to niech ten %$^&# stanie na środku jedynego mostu w koszulce z napisem "Wstrzymajmy budowę mostu na Wschodniej".

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.