mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pozwolenie nas budowę mostu w Toruniu prawomocne

Pozwolenie nas budowę mostu w Toruniu prawomocne

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego utrzymał w mocy decyzję Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z 9 października 2009 roku zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą Miejskiemu Zarządowi Dróg w Toruniu pozwolenia na budowę mostu drogowego w Toruniu.

Pozwolenie nas budowę mostu w Toruniu prawomocne
3 stycznia 2012 roku do toruńskiego magistratu wpłynęła decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie w sprawie najważniejszej miejskiej inwestycji – budowy mostu drogowego w ciągu ul. Wschodniej. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego (GINB) odmówił stwierdzenia nieważności decyzji pozwolenie na budowę dla przedsięwzięcia „Nowy przebieg drogi krajowej nr 1 z mostem drogowym przez Wisłę w Toruniu – budowa mostu drogowego wraz z dojazdami łączącymi drogę krajową nr 1 z drogą krajową nr 15 i 80”. O ponowne rozpatrzenie sprawy i o unieważnienie strategicznej decyzji administracyjnej dla największej toruńskiej inwestycji wnioskował jeden z mieszkańców Torunia.
 
GINB w uzasadnieniu swojej decyzji z 27 grudnia 2011 roku podkreśla, że nie istnieją przesłanki powodujące unieważnienie decyzji pozwolenie na budowę. Ponadto zaznacza, że projekt budowlany dla budowy toruńskiego mostu został przygotowany zgodnie z prawem, przez osoby do tego uprawnione. -Stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej jest instytucją szczególną, godzącą w zasadę trwałości decyzji administracyjnych  – czytamy w uzasadnieniu. Winno być zatem– zdaniem GINB – środkiem ostatecznym wynikającym z rażącego naruszenia prawa, co nie miało miejsca w przypadku budowy toruńskiego mostu.

Decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest ostateczna w administracyjnym toku postępowania. Nie przysługuje od niej środek odwoławczy. Na decyzję przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Warto również podkreślić, że toczące się odrębne postępowanie administracyjne w sprawie decyzji środowiskowej dla toruńskiego mostu (w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska) nie ma wpływu na ocenę zgodności z prawem samego pozwolenia na budowę.  Budowa mostu postępuje zgodnie z harmonogramem.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~POGNAC TYCH CO BLOKUJA Z TORUNIA 2012-01-05

GRUPA OSÓB POWIĄZANA Z PO RZUCA KŁODY MIESZKAŃCOM TORUNIA BO IM SIĘ NIC NIE PODOBA NAJPIERW PROBLEMY IDEOLOGICZNE MIAŁ POSEŁ MĘŻYDŁO Z PLATFORMY TERAZ GRUPA TORUŃ BEZ HAŁASU OSIEM OSÓB TWORZY MEDIALNY CYRK BY UTRUDNIC ZYCIE 200 000 MIASTU TAK WYGLADA CAŁA PRAWDA O PLATFORMIE,NIKT Z TORUNIA KTÓREMU TO MIASTO JEST BLISKIE NIE POWINIEN NA TYCH LUDZI GŁOSOWAC

~torunczyk 2012-01-05

Jak taki chojrak z niego to niech ten %$^&# stanie na środku jedynego mostu w koszulce z napisem "Wstrzymajmy budowę mostu na Wschodniej".

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda wspiera rajdowe talenty
Skoda wspiera rajdowe talenty
Sportowy oddział Skody rozpoczyna program, który będzie wspierać młode, rajdowe talenty. Pierwszym kierowcą wspieranym przez czeską markę jest 20-letni Fin Juuso Nordgren.