mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Praca przy tyskiej jedynce wrze

Praca przy tyskiej jedynce wrze

Od 23 kwietnia na około 300 metrowym odcinku ul. Beskidzkiej w Tychach została wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Kierowcy jadący w stronę Bielska - Białej pojadą po krótkim odcinku nowego asfaltu. Roboty bitumiczne trwają od 15 kwietnia. Od tego czasu na DK-1 wyłożono ponad 8 tysięcy ton nowego asfaltu.

Praca przy tyskiej jedynce wrze
Zmiana polega na rozdzieleniu ruchu między ul. Przemysłową a łącznicą przed wiaduktem nad al. Piłsudskiego. Oznacza to, że kierowcy jadący w stronę Bielska - Białej będą mogli poruszać się po krótkim, ale świeżo zaasfaltowanym odcinku DK-1. Zmiana nie jest duża i z całą pewnością ruch w tym miejscu jeszcze się zmieni.


Na tym etapie roboty drogowe zakończono na odcinku od ul. Przemysłowej do ul. Sikorskiego. Wylana została tutaj druga z trzech warstw masy asfaltowej, po czym maszyny zostały przerzucone na odcinek od granicy lasu do węzła z S1. Wszystko dlatego, że zanim będzie możliwe ułożenie trzeciej i ostatniej warstwy asfaltu, konieczne jest sprawdzenie receptury masy w laboratorium.

Równocześnie prowadzone są też prace kanalizacyjne od węzła S1 do węzła Wartogłowiec. Połowa podbudowy mineralnej, czyli ostatniej warstwy podkładu przed wylewaniem asfaltu została ułożona również na odcinku od węzła Wartogłowiec do ul. Edukacji.

Pogoda wreszcie sprzyja, dlatego prace bitumiczne prowadzone są ciągle od 15 kwietnia. Polimex Mostostal S. A. - główny wykonawca prac modernizacyjnych przy "jedynce", podliczył, że od tego czasu wyłożono już ponad 8 tysięcy ton nowego asfaltu.

Trzeba jednak pamiętać, że poza pracami drogowymi, wciąż prowadzone są roboty przy wiaduktach. Wykończeniowe przy tym nad torami PKP i rozbiórkowe przy wiadukcie nad al. Piłsudskiego.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.