mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Praca wre na obwodnicy Kielc

Praca wre na obwodnicy Kielc

Obwodnica Kielc budowana jest od ubiegłego roku. W ramach inwestycji powstaje 23-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej oraz około trzydziestu różnych obiektów inżynierskich. Przebudowane zostaną także węzły w Niewachlowie, Jaworzni i Chęcinach. Prace budowlane za 642 miliony złotych zakończą się jesienią 2012 roku.

Praca wre na obwodnicy Kielc
Aktualnie prowadzone są prace ziemne na odcinku obwodnicy od węzła Kielce Północ do węzła w Jaworzni. Na odcinku od Jaworzni do Chęcin trwa odhumusowanie i przygotowywanie terenu. Jednocześnie prowadzone są roboty fundamentowe przy większości obiektów mostowych. Trwa wbijanie pali prefabrykowanych za pomocą gigantycznej palownicy oraz montowanie ścianek szczelnych. Ciekawostkę stanowi rekordowa długość pali pod obiekty. Po zsumowaniu to ponad 70 kilometrów.

Równolegle prowadzone są przekładki mediów czyli sieci energetycznych, gazowych czy wodociągowych. Najwięcej takich prac wykonywanych jest przy węźle Niewachlów. Wkrótce wykonawca ma przystąpić do pierwszych rozbiórek starych obiektów mostowych nad obwodnicą.  W ciągu najbliższych dni planowane jest wprowadzenie ograniczenia prędkości do 70 km/h na całym odcinku obwodnicy ze względu na bezpieczeństwo kierowców, ponieważ  prace budowlane wykonywane są równolegle na całej trasie. Kolejne zmiany organizacji ruchu planowane są w obrębie węzła w Chęcinach.

W związku z budową kieleckiej obwodnicy zamknięty został wyjazd z ulicy Kruszelnickiego w stronę ulicy Łódzkiej w Kielcach. Wjazd w ulicę Kruszelnickiego możliwy będzie od ulicy Miedzianej. Zmiana organizacji ruchu spowodowana jest koniecznością  rozpoczęcia prac przy budowie obiektów mostowych na łącznicach węzła w Niewachlowie.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~roadMan 2011-04-04

Kielce Jędrzejów ma całkiem dobrą nawierzchnie. Najgorszy jest faktycznie odcinek Jędrzejów - gr. Małoposkiego

~vobis 2011-04-01

siódemka od granicy woj. Świętokrzyskiego do Krakowa jest najgorsza ;/ i szybko się to nie zmieni......

~astrolog 2011-03-31

Trzymam kciuki za to, by sie znalazla kasa na pozostale odcinki S7. Najgorszy jest od Radomia do Skarzyska, i z Kielc do Jedrzejowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.