mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace Sośnica – Gniazdów za półmetkiem

Prace Sośnica – Gniazdów za półmetkiem

Zakończył się I etap realizacji remontu drogi wojewódzkiej nr 789 na odcinku Sośnica-Woźniki, o długości 6,7 km. Cała inwestycja obejmująca remont odcinka Sośnica-Gniazdów jest największym kontraktem w historii ZDW w Katowicach. Prace budowlane pochłoną 21,9 mln zł.

Prace Sośnica – Gniazdów za półmetkiem

Umowę na realizację podpisano z końcem sierpnia 2006 r. i jeszcze w sierpniu przekazano plac budowy. Prace ruszyły w połowie września ubiegłego roku i zgodnie z planem mają potrwać do 15 października 2007 r. ”Do tej pory remont prowadzony jest zgodnie planem. Na dzień dzisiejszy nie są znane zagrożenia, które mogą wywołać nie dotrzymanie planowanego terminu – połowy października” – zapewnia ZDW w Katowicach.

Prace II etapu zapowiadają więcej trudności, ponieważ obejmują remont odcinka Woźniki-Gniazdów, który przebiega przez teren zabudowany. Łączyć się to będzie z utrudnieniami, jakie spotkają mieszkańców, a które przy tego typu pracach są nieuniknione.

Inwestycja obejmująca przebudowę nawierzchni na 12,5 km współfinansowana jest ze środków Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego ZPORR.

Odcinek Śośnica - Gniazdów to najważniejsza trasa łącząca gminę Koziegłowy ze Śląskiem. Remont usprawni połączenie z drogą krajową nr 1, połączenia między powiatami lublinieckim i myszkowskim oraz połączenia z Częstochową i Kielcami.

Przeczytaj także:

Drogowa Trasa Średnicowa Katowice – Dąbrowa Górnicza (2007-03-26)

Dodatkowe inwestycje w śląskim (2007-03-07)

Sośnica - Gniazdów do remontu (2006-08-30)

 

 


Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~Dam 2007-05-18

Niektóre trzycyfrowe też mają niemałe znaczenie nie tylko lolkalne, bo uzupełniają podstwową sieć dróg. Zauważ, że tu bedzie wezeł A-1 "Wożniki", wiec mozna raczej pochwalic zarzadce drogi za dalekowzrocznosc, jakże odmienną od symdromu Strykowa - budowac autostrade, budować, a za nią choćby nawet ...Stryków.

~aa 2007-05-14

żenada podniecać się drogą o 3-cyfrowy numerku, mnie zmylił tytuł - pomysłałem że mowa o A4/sośnica (Gliwice)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.