mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace drogowe w Lesznie

Prace drogowe w Lesznie

Rozpoczęto prace przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 323 w Lesznie, biegnącej od Alei Konstytucji 3 Maja przez ulice Okrężną, Leśną, 3 Maja, środek Zaborowa aż do wylotu na Górę. Droga ma 3,3 km. Jej budowa potrwa 2 lata. Inwestycja będzie realizowana w kilku etapach, tak aby utrudnienia w ruchu były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i właścicieli firm znajdujących się w tej części miasta.

Prace drogowe w Lesznie

Jako pierwszy zmodernizowany zostanie odcinek ulicy Okrężnej – od Alei Konstytucji 3 Maja do Ronda Sybiraków, a samo rondo otrzyma mocniejszą nawierzchnię. Potem prace toczyć się będą na Okrężnej i Leśnej, a w przyszłym roku w Zaborowie – na ulicy 1 Maja przez Rynek Zaborowski do granic miasta.

– Na całej długości drogi wymieniona zostanie nawierzchnia, pobudowane chodniki i ścieżki rowerowe,  zainstalowane oświetlenie, a kanalizacja będzie przebudowana – tłumaczy Rafał Bukowski, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji.

Do 22 kwietnia zostaną zakończone prace na odcinku od Al. Konstytucji 3 Maja do Ronda Sybiraków. Ulica otrzyma tam nową, trwałą nawierzchnię, chodniki i dodatkowy pas umożliwiający bezkolizyjny skręt w prawo w kierunku Wrocławia.

W kolejnym etapie prac (do 16 maja) całkowicie zamknięte zostanie Rondo Sybiraków. Następnie drogowcy przystąpią do generalnej przebudowy ul. Okrężnej, która powinna zakończyć się w połowie września.

Późniejsze etapy budowy drogi nr 323 obejmą ul. Leśną, 1 Maja (do Rynku Zaborowskiego) i wylotówkę w kierunku Góry. Ostateczny termin zakończenia tej inwestycji to koniec października przyszłego roku.

Koszt inwestycji to ponad 14,6 mln zł. Połowę pieniędzy miasto uzyskało z Unii Europejskiej – z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2012. Przebudową drogi 323 zajmie się konsorcjum złożone z trzech firm: Przedsiębiorstwa Dróg i Ulic Sp. z o.o. z Leszna, Przedsiębiorstwa Transportowo-Spedycyjno-Handlowego PRA-MAS Sp. z o.o. z Leszna i Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno-Drogowych SA z Nowego Tomyśla.
 
W tym roku w Lesznie mają być realizowane jeszcze inne ważne inwestycje drogowe. Najprawdopodobniej samorząd dostanie dofinansowanie na modernizację 6 kilometrów biegnącej przez miasto drogi krajowej nr 5, czyli Alei Konstytucji 3 Maja. Na początku przyszłego miesiąca rozstrzygnięty będzie przetarg na budowę tzw. schetynówki, która połączy ulicę Osiecką z Alejami Konstytucji 3 Maja. Dwie ulice – Usługowa i Geodetów – zbudowane zostaną w strefie I.D.E.A. Być może także w tym roku powstanie rondo na skrzyżowaniu  Unii Europejskiej i Estkowskiego.


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~Jan 2011-07-03

Remont wymienionych w artykule ulic jest potrzebny i dobrze ze jest wykonywany. Moim zdaniem wladze miasta Leszna i wojewodztwa powinny zabiegac o plan i realizacje drogi wojewodzkiej 323 w nowym przebiegu takim aby wylaczyc przejazd przez centrum Zaborowa. Logicznym wydaje sie nowy przegieg DW 323 od poludniowej strony miasta do polaczenia z DK 5. Oczywiscie potrzebny bylby wiadukt nad linia kolejowa i koszty wykupu gruntow stawiaja sprawe kosztowna ale taki przebieg tej drogi dalby dobry "oddech" mieszkancom Zaborowa i czesci miasta Leszna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando