mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace drogowe w Lesznie

Prace drogowe w Lesznie

Rozpoczęto prace przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 323 w Lesznie, biegnącej od Alei Konstytucji 3 Maja przez ulice Okrężną, Leśną, 3 Maja, środek Zaborowa aż do wylotu na Górę. Droga ma 3,3 km. Jej budowa potrwa 2 lata. Inwestycja będzie realizowana w kilku etapach, tak aby utrudnienia w ruchu były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i właścicieli firm znajdujących się w tej części miasta.

Prace drogowe w Lesznie

Jako pierwszy zmodernizowany zostanie odcinek ulicy Okrężnej – od Alei Konstytucji 3 Maja do Ronda Sybiraków, a samo rondo otrzyma mocniejszą nawierzchnię. Potem prace toczyć się będą na Okrężnej i Leśnej, a w przyszłym roku w Zaborowie – na ulicy 1 Maja przez Rynek Zaborowski do granic miasta.

– Na całej długości drogi wymieniona zostanie nawierzchnia, pobudowane chodniki i ścieżki rowerowe,  zainstalowane oświetlenie, a kanalizacja będzie przebudowana – tłumaczy Rafał Bukowski, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji.

Do 22 kwietnia zostaną zakończone prace na odcinku od Al. Konstytucji 3 Maja do Ronda Sybiraków. Ulica otrzyma tam nową, trwałą nawierzchnię, chodniki i dodatkowy pas umożliwiający bezkolizyjny skręt w prawo w kierunku Wrocławia.

W kolejnym etapie prac (do 16 maja) całkowicie zamknięte zostanie Rondo Sybiraków. Następnie drogowcy przystąpią do generalnej przebudowy ul. Okrężnej, która powinna zakończyć się w połowie września.

Późniejsze etapy budowy drogi nr 323 obejmą ul. Leśną, 1 Maja (do Rynku Zaborowskiego) i wylotówkę w kierunku Góry. Ostateczny termin zakończenia tej inwestycji to koniec października przyszłego roku.

Koszt inwestycji to ponad 14,6 mln zł. Połowę pieniędzy miasto uzyskało z Unii Europejskiej – z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2012. Przebudową drogi 323 zajmie się konsorcjum złożone z trzech firm: Przedsiębiorstwa Dróg i Ulic Sp. z o.o. z Leszna, Przedsiębiorstwa Transportowo-Spedycyjno-Handlowego PRA-MAS Sp. z o.o. z Leszna i Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno-Drogowych SA z Nowego Tomyśla.
 
W tym roku w Lesznie mają być realizowane jeszcze inne ważne inwestycje drogowe. Najprawdopodobniej samorząd dostanie dofinansowanie na modernizację 6 kilometrów biegnącej przez miasto drogi krajowej nr 5, czyli Alei Konstytucji 3 Maja. Na początku przyszłego miesiąca rozstrzygnięty będzie przetarg na budowę tzw. schetynówki, która połączy ulicę Osiecką z Alejami Konstytucji 3 Maja. Dwie ulice – Usługowa i Geodetów – zbudowane zostaną w strefie I.D.E.A. Być może także w tym roku powstanie rondo na skrzyżowaniu  Unii Europejskiej i Estkowskiego.


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Jan 2011-07-03

Remont wymienionych w artykule ulic jest potrzebny i dobrze ze jest wykonywany. Moim zdaniem wladze miasta Leszna i wojewodztwa powinny zabiegac o plan i realizacje drogi wojewodzkiej 323 w nowym przebiegu takim aby wylaczyc przejazd przez centrum Zaborowa. Logicznym wydaje sie nowy przegieg DW 323 od poludniowej strony miasta do polaczenia z DK 5. Oczywiscie potrzebny bylby wiadukt nad linia kolejowa i koszty wykupu gruntow stawiaja sprawe kosztowna ale taki przebieg tej drogi dalby dobry "oddech" mieszkancom Zaborowa i czesci miasta Leszna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.