mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na A2 pod ruchem

Prace na A2 pod ruchem

W najbliższym czasie  żadna z jezdni autostrady A2 na najbliższym Łodzi odcinku A nie będzie zamykana. Dziś wieczorem zaczynają się prace wykończeniowe na tym odcinku ale autostrada nadal jest w całości przejezdna.

Prace na A2 pod ruchem
W związku z kontynuacją prac na autostradzie A2, na odcinku A Stryków – okolice Dzierzgowa miała zostać wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu jezdni północnej ( w kierunku Poznania). Ruch w obu kierunkach miał zostać przeniesiony na jezdnię południową. Na jezdni północnej miało się rozpocząć układanie ostatniej warstwy nawierzchni bitumicznej tzw. warstwy ścieralnej.

Przełożenie ruchu zostało jednak wstrzymane do czasu zagwarantowania przez wykonawcę, że roboty będą prowadzone przy takim zaangażowaniu aby w sposób maksymalny wykorzystać wyłączone z ruchu odcinki jezdni głównych autostrady oraz aby wyłączenia te trwały jak najkrócej. Do tego czasu ruch na autostradzie będzie się odbywał obiema jezdniami.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~warszawiak 2012-07-21

Węzeł w Wiskitkach powinni otworzyć do 15 października b.r., tak jak całkowicie skończyć odcinki A i C. Oczywiście węzeł otworzą tylko wtedy, kiedy nareszcie skończą bardzo mocno opóźnioną obwodnicę Żyrardowa i mam nadzieję, że wreszcie do połowy października się z tym wyrobią. Obecnie ja ze Strykowa do Grójca jechałbym A2 do węzła "Nieborów", a dalej DK70 do ósemki. Uciążliwy może być przejazd przez Skierniewice i ok. 8 km ósemką, którą przebudowywują z DK8 na S8.

Jotgie 2012-07-21

A kiedy węzeł w Wiskitkach (Żyrardów)?! Na niego liczyłem najbardziej, gdyż z Poznania do Grójca on najbardziej mi się by przydał! Mam dość jazdy przez ze Strykowa przez Brzozów! A często tędy jeżdżę.

~warszawiak 2012-07-20

Powtórzę swój poprawiony komentarz do artykułu z 18.07.2012 r.: "Trwają jeszcze prace na A2" :Wszystko fajnie, wielokrotnie pisałem, że bardzo się cieszę, że A2 do Łodzi wreszcie jest. Rozumiem też, że odcinki A i C, które są tylko "przejezdne", trzeba dokończyć. Ale dlaczego do licha na całkowicie skończonym odcinku D nie otwarto do tej pory MOP-u w Brwinowie? Jest on również skończony i to od otwarcia tego odcinka, tylko cały czas zamknięty na cztery spusty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.