mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na A2 ruszają z wielkim hukiem

Prace na A2 ruszają z wielkim hukiem

Został zburzony ostatni z obiektów znajdujących się w pasie obecnie realizowanej autostrady A-2. Chiński wykonawca wysadził w powietrze wiadukt, który był częścią „wiecznie budowanej” drogi Moskwa – Berlin.

Prace na A2 ruszają z wielkim hukiem
91-kilometrowy odcinek od Strykowa do Konotopy budowany jest przez cztery firmy: China Overseas Engineering Group, Mostostal Warszawa, Strabag oraz Budimex. Wartość inwestycji to 3,2 mld zł.

Prace rozbiórkowe dobiegają końca. Złożone zostały już wszystkie wnioski o pozwolenie na budowę. Po otrzymaniu decyzji rozpoczną się prace budowlane. Zgodnie z harmonogramem w maju 2012 kierowcy będą mogli dojechać autostradą od granicy niemieckiej do Warszawy – zapewniają drogowcy.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2010-06-26

Budowa jeszcze się nie zaczęła. Kiedy będzie wydany komplet zezwoleń i wbiją symboliczne pierwsze łopaty na wszystkich 5-ciu odcinkach, wtedy uwierzę, że doczekam się A2 do Warszawy. O A2 do Konotopy, jak wielokrotnie wspominałem, możnaby napisać grubą książkę. To kuriozum na skalę światową. Czy zdążą do czerwca 2012 roku, śmiem wątpić, u nas budowę autostrady może opóźnić wiele protestów, idiotycznych wyroków sądowych i mnóstwo przypadków np.....kaczka wysiadująca jaja. Naprawdę, był niedawno taki przypadek na A1. Ale te parę miesięcy w jedną, czy w drugą stronę przy 30-tu paru latach nie ma wielkiego znaczenia, chociaż oczywiście nieukończenie tej właśnie drogi na Euro 2012 byłaby polską kompromitacją. Może zresztą żadnej kaczki i innych sratatata tym razem nie będzie. Trzymam kciuki za rozpoczęcie budowy całego odcinka. Obecnie, jak zaczną, to na ogół, choć w większości nie bez opóźnień, kończą. A1 Świerlany-Gorzyczki jest tu wyjątkiem.

~autobahner 2010-06-26

Jak ktoś jest oszołomem, to rzeczywiście tego nie zobaczy. Ja akurat jeżdże dużo po Polsce i widzę na własne oczy, że bardzo dużo się buduje- zwłaszcza aurostrad!!! Nie potrzeba zreszta jeźdżić, wystarczy wejść na forum scyscraper city o odcinkach A2, A1 i A4, żeby się o tym przekonać.

~Kiełbasa wyborcza PO ? 2010-06-24

Wielkim hukiem :) A to dobre! Polecam obejrzeć film "Platformers 2010" na YouTube. Ja w Polsce nigdy nie widziałem autostrad i w kolejne cuda Tuska juz nie uwierzę! To jest tylko mamienie ludzi.

~romek 2010-06-24

autostrada olimpijka budowa rozpoczeto w latach 70 i po zbudowania kilku odcinków prace przerwano.Między innymi wybudowano odcinek z Poznania do Wrzesni obecnie bedący częścia trasy A2 Tamten do Konotopy miał minej szczęscia ale projekt powstał który został czsciowo wykorzystany przy projektowaniu A2 na tym odcinku.Ciekaw co ta gwałtownie zatrzymało te inwestycje.Budowlanców nie brakowało cementu tez nie najgorzej,stali Katowice dymiły az miło.Chyba spece z firm wykonawczych uciekli do Iraku budowac za twarde ich drogi w kierunku Iranu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.