Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na DK 52 w Bielsku

Prace na DK 52 w Bielsku

W północno – wschodniej części Bielska trwa przebudowa drogi krajowej nr 52 (ul. Wyzwolenia – ul. Niepodległości). Inwestycja wiąże się z dużymi utrudnieniami w ruchu, które potrwają jeszcze ponad rok. W zamian kierowcy uzyskają odcinek ekspresowej trasy, której część włączona zostanie do wschodniej obwodnicy Bielska-Białej.

Prace na DK 52 w Bielsku
Obecnie wykonawca realizuje prace na dwupasmowej ul. Niepodległości, która zostanie przebudowana od ul. Czerwonej do ul. Warszawskiej. Jako pierwsza przebudowana zostanie nitka prowadząca w kierunku Cieszyna. Po remoncie ul. Niepodległości stanie się częścią wschodniej obwodnicy Bielska.

Przedmiotem Projektu pn. „Przebudowa odcinka drogi krajowej nr 52 (ul.Wyzwolenia/Niepodległości) w Bielsku-Białej” jest przebudowa drogi na odcinku o długości około 1,38 km polegająca m.in. na:
  • likwidacji istniejącego w poziomie jezdni DK 52 przejazdu kolejowego poprzez budowę skrzyżowania bezkolizyjnego drogi krajowej z linią kolejową nr 117 relacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała Główna,
  • dobudowie drugiej jezdni do DK 52 na odcinku ul. Wyzwolenia, która w obecnym stanie jest „wąskim gardłem” na obwodowej strefie centralnej miasta od strony wschodniej, 
  • budowie bezkolizyjnych skrzyżowań DK 52 z drogami zbiorczymi układu podstawowego miasta (ul. Nowopiekarska i Nowokrakowska).


Wykonawcą zadania jest firma Budimex-Dromex. Całkowity koszt realizacji inwestycji - 111,8 mln zł, z czego dofinansowanie stanowi kwotę  - 67,8 mln zł.

 


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~p 2009-06-19

Autor nabredził jak tylko umiał najlepiej. Tak zamieszał, że nawet jak na dziennikarza jest to sukces. Droga ekspresowa nie ma nic wspólnego z Wyzwolenia. Ulica ta przebiega po wschodniej stronie podobnie jak budowana jednocześnie droga ekspresowa i po prostu krzyżuje się z nią. A co tak na logikę znaczy stwierdzenie: "której część włączona zostanie do wschodniej obwodnicy" to już na prawdę trudno dociec.

~kongo 2009-06-18

I tak od Gorali z Bielska mogliby sie ci dusigrosze z Zakopanego uczyc....Pozdro

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Peugeot 5008 - z minivana w crossovera
Peugeot 5008 - z minivana w crossovera
Na kilka tygodni przed salonem w Paryżu koncern PSA przedstawia kolejną generację modelu 5008. Druga odsłona tego modelu, podobnie jak mniejszy 3008 przeobraża się z minivana w crossovera.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj