mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na DW 223 pod Bydgoszczą

Prace na DW 223 pod Bydgoszczą

Rusza przebudowa DW nr 223 w Białych Błotach. W pierwszym etapie zmodernizowane zostanie skrzyżowanie z ul. Czerską. Te prace potrwają do końca października.

Prace na DW 223 pod Bydgoszczą
Procedura przetargowa na przebudowę skrzyżowania DW nr 223 z ul. Czerską już się zakończyła. Najtańszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Kobylarnia”, z którą zawarta została umowa. 6 września został przekazany plac budowy. - W ramach inwestycji w rejonie skrzyżowania zostanie ułożona nie tylko nowa nawierzchnia – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. - Wprowadzimy też dodatkowy pas do skrętu w lewo od strony Bydgoszczy. Poza tym zaplanowaliśmy dobudowanie dwóch wysepek dzielących pasy ruchu.  To poprawi bezpieczeństwo i płynność jazdy. Pasy ruchu będą miały szerokość 3,5 metra. Po  południowej stronie zbudowany zostanie szeroki 3,7 metrowy chodnik. Jezdnia zyska odwodnienie. Do posesji zbudowanych zostanie 10 zjazdów. By zminimalizować utrudnienia w trakcie prac dobudowany zostanie dodatkowy pas ruchu z płyt betonowych. Niektóre roboty będą jednak wymagały wprowadzania ruchu wahadłowego.

Na tej inwestycji modernizacja DW nr 223 nie powinna się zakończyć. – Kończymy też prace nad projektem  ronda przy  skrzyżowaniu dróg na Miedzyń i Trzciniec. W to przedsięwzięcie zaangażowane są także powiat bydgoski i gmina Białe Błota. Taka współpraca to  solidna podstawa jeśli chodzi o finansowanie prac, ale wymaga dłuższych terminów na  przygotowanie niezbędnych dokumentów i decyzji umożliwiających rozpoczęcie prac. Liczymy, że kompletem dokumentów będziemy dysponować na koniec grudnia. Prace mogą więc ruszyć najwcześniej w przyszłym roku. Ostatnim etapem modernizacji ważnej drogi ma być  dobudowanie drugiej jezdni pomiędzy rondem "Miedzyń" i skrzyżowaniem z ulicą Centralną - dodaje Mirosław Kielnik.

Na DW nr 223 notowane są  największe natężenia ruchu w całym województwie. W ciągu  doby przejeżdża nią około 20 tysięcy pojazdów. Stanowi ona łącznik pomiędzy DK nr 25 i 80 z węzłem na trasie S5 w Białych Błotach.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~Rafał 2012-10-10

Jeżdżę 223 codziennie i to co się tam dzieje to masakra wąskie gardło w Białych Błotach wszystko psuje trzeba ruch wyciągnąć piza to gardło tylko komu na tym ma zależeć ZDW i GDDiK maja to gdzieś prezesi pensje biorą i najważniejszy jest spokój

~romek 2012-09-13

Koncepcja modernizacji drogi DW 223 dojrzewa bardzo długo.Pierwszym etapem była budowa wąskiej rynny w centrum Białych która spowodowała zawęzenie ruchu.W momencie awari samochodu na pasie powoduje paraliz całego ciagu.Wydaje sie ze naczelnym zadaniem była budowa sciezki dla rowerów która została wygospodarowana kosztem głównego ciagu. Ponadto po obu stronach znajdują sie prywatne działki do których prowadzą wjazdy co jest kolejnym utrudnieniem.Na przeciw Urzedu Gminy zlokalizowano przejscie dla pieszych z sygnalizacja swietlną co jest główna przyczyna blokowania całego ruch.Korek siega dzisiaj az do zjazdu w kierunku Trzcinca tj ok 3km od wspomnianego przejscia.Pomysł budowy ronda w tym ciagu jest jak kolejna kula u nogi dla tego odcinka DW223 spowoduje wydłuzenie kolejki az do bliskiego osiedla Błonie w Bydgoszczy blokujac skutecznie kolejne skrzyzowania ulicy Szubinskiej na tym osiedlu.Budowa skrzyzowania dwupoziomowego jest w obecnej chwili koniecznością.Zastanowiajace jest ciagłe uporczywe trwanie w rozwiazaniach z lat 40-50 w Bydgoszczy jak w PRL .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.