mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na DW 855 Stalowa Wola-Olbięcin nabierają tempa

Prace na DW 855 Stalowa Wola-Olbięcin nabierają tempa

Nabierają tempa prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 855 (DW 855) Stalowa Wola – Olbięcin. W związku z pracami budowlanymi kierowców czekają utrudnienia na odcinku 19 km pomiędzy Stalowa Wolą i Zdziechowicami, które modernizuje Skanska. Wartość inwestycji to około 70 mln brutto.

Prace na DW 855 Stalowa Wola-Olbięcin nabierają tempa
W związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 855 Olbięcin-Zaklików-Stalowa Wola do października 2014 będą występowały utrudnienia w ruchu. Prace będą wykonywane etapami. Inwestorem jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Na ten rok zaplanowane są prace w miejscowościach Zdziechowice, Zaklików, Lipa. Wybudowane zostaną tutaj cztery mosty objazdowe, na których ruch będzie odbywał się wahadłowo. Podczas przebudowy nawierzchni drogi i budowy ścieżek rowerowych i chodników ruch kierowany będzie za pomocą sygnalizacji świetlnej oraz przez osoby sterujące ruchem. W 2014 roku przebudowane zostaną odcinki w Dąbrowie Rzeczyckiej, Rzeczycy Długiej i Rzeczycy Okrągłej. Prace budowlane Skanska zakończy w październiku 2014 roku.

W ramach inwestycji  Skanska poszerzy i wzmocni konstrukcję drogi. Po rozbudowie jezdnia będzie miała szerokość 6,5-6,75 m. Prace obejmą także wymianę zniszczonej nawierzchni. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną istniejące i wybudowane nowe chodniki z kostki brukowej. Powstaną trzy nowe zatoki autobusowe, wykona nowe oznakowanie poziome i pionowe jezdni oraz prawie 21 km kanalizacji deszczowej.

Ze względu na niewystarczającą nośność, nienormatywną szerokość chodników oraz zbyt małe światło mostów, konieczne jest ich wyburzenie i postwienie nowych. W ich miejsce powstaną nowe obiekty o najwyższej klasie nośności „A”, co oznacza, że z mostów będą mogły korzystać pojazdy o masie nawet 50 ton. Wszystkie obiekty wyposażone zostaną w chodniki dla pieszych.

Inwestycją objęte zostaną trzy mosty w m. Lipa przez rzekę Złodziejka most w Zdziechowicach przez rz. Karasiówka, w Zaklikowie przez rzekę Sanna, a także przeprawa w Rzeczycy Długiej przez Łukawicę. Najdłuższy z nowych mostów Skanska wybuduje w Zaklikowie (36 m). Długość pozostałych obiektów wyniesie od 19 do 29 m. Łączna długość nowych obiektów wyniesie 148 m.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech