mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na DW 855 Stalowa Wola-Olbięcin nabierają tempa

Prace na DW 855 Stalowa Wola-Olbięcin nabierają tempa

Nabierają tempa prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 855 (DW 855) Stalowa Wola – Olbięcin. W związku z pracami budowlanymi kierowców czekają utrudnienia na odcinku 19 km pomiędzy Stalowa Wolą i Zdziechowicami, które modernizuje Skanska. Wartość inwestycji to około 70 mln brutto.

Prace na DW 855 Stalowa Wola-Olbięcin nabierają tempa
W związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 855 Olbięcin-Zaklików-Stalowa Wola do października 2014 będą występowały utrudnienia w ruchu. Prace będą wykonywane etapami. Inwestorem jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Na ten rok zaplanowane są prace w miejscowościach Zdziechowice, Zaklików, Lipa. Wybudowane zostaną tutaj cztery mosty objazdowe, na których ruch będzie odbywał się wahadłowo. Podczas przebudowy nawierzchni drogi i budowy ścieżek rowerowych i chodników ruch kierowany będzie za pomocą sygnalizacji świetlnej oraz przez osoby sterujące ruchem. W 2014 roku przebudowane zostaną odcinki w Dąbrowie Rzeczyckiej, Rzeczycy Długiej i Rzeczycy Okrągłej. Prace budowlane Skanska zakończy w październiku 2014 roku.

W ramach inwestycji  Skanska poszerzy i wzmocni konstrukcję drogi. Po rozbudowie jezdnia będzie miała szerokość 6,5-6,75 m. Prace obejmą także wymianę zniszczonej nawierzchni. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną istniejące i wybudowane nowe chodniki z kostki brukowej. Powstaną trzy nowe zatoki autobusowe, wykona nowe oznakowanie poziome i pionowe jezdni oraz prawie 21 km kanalizacji deszczowej.

Ze względu na niewystarczającą nośność, nienormatywną szerokość chodników oraz zbyt małe światło mostów, konieczne jest ich wyburzenie i postwienie nowych. W ich miejsce powstaną nowe obiekty o najwyższej klasie nośności „A”, co oznacza, że z mostów będą mogły korzystać pojazdy o masie nawet 50 ton. Wszystkie obiekty wyposażone zostaną w chodniki dla pieszych.

Inwestycją objęte zostaną trzy mosty w m. Lipa przez rzekę Złodziejka most w Zdziechowicach przez rz. Karasiówka, w Zaklikowie przez rzekę Sanna, a także przeprawa w Rzeczycy Długiej przez Łukawicę. Najdłuższy z nowych mostów Skanska wybuduje w Zaklikowie (36 m). Długość pozostałych obiektów wyniesie od 19 do 29 m. Łączna długość nowych obiektów wyniesie 148 m.

Podobne wiadomości:

Tour de Pologne - gdzie nas czekają utrudnienia

Tour de Pologne - gdzie nas czekają...

Polskie drogi 2015-08-01

Piotrków Kujawski z nową nawierzchnią

Piotrków Kujawski z nową nawierzchnią

Polskie drogi 2015-06-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.