mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na II Armii Woj. Polskiego w Legnicy

Prace na II Armii Woj. Polskiego w Legnicy

7 kwietnia (w poświąteczną środę) rozpocznie się zapowiadana przebudowa ulicy II Armii Wojska Polskiego w Legnicy. Inwestycja obejmie odcinek od mostu na Kaczawie do skrzyżowania z ulicami Moniuszki, Piłsudskiego i Rzeczypospolitej. Prace mają być zakończone do 25 września 2010 r.

Prace na II Armii Woj. Polskiego w Legnicy
Wykonawcą prac jest konsorcjum firm ABM-POLDRÓG z Legnicy (jako lider) i BUDRIM z Kunic. Przebudowa wyniesie 7,6 mln  zł. Odpowiednie środki były zaplanowane w budżecie miasta. Kwotę ponad 3,8 mln zł udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych, w ramach rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa przeznaczanej na drogi w miastach na prawach powiatów.
 
Poddawana gruntownej modernizacji arteria ma dla Legnicy znaczenie strategiczne, łącząc centrum miasta z wielkimi osiedlami Kopernik i Piekary. Dziennie przejeżdża tędy nawet 50 tysięcy samochodów. Rozpoczynana inwestycja jest kolejnym etapem modernizacji tego ciągu komunikacyjnego. W ubiegłym roku miasto wyremontowało odcinek ulicy Wrocławskiej (od Placu Wilsona) wraz z chodnikami i jedną nitką mostu na Kaczawie kosztem ponad 5 mln  zł, uzyskując dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w wysokości ponad 2,5 mln zł.

Wykonawca przejął plac budowy 1 kwietnia 2010 r. Już od 7 kwietnia od godzin porannych w rejonie przebudowy ulicy II Armii Wojska Polskiego obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu.

Prace prowadzone będą w następujących etapach:

Etap I: (kwiecień 2010 r.) - zamknięcie północnej jezdni mostu na Kaczawie. Ruch do centrum odbywa się przez ul. Czarnieckiego lub Nadbrzeżną i Kartuską. Od południowej strony mostu do ul. Krętej następuje zwężenie ul. II Armii Wojska Polskiego do jednego pasa ruchu w kierunku osiedli.

Etap II: (maj 2010 r.) - roboty na odcinku od skrzyżowania z ul. Krętą do mostu. Ruch przed mostem odbywa się dwoma pasami środkowymi. Pasy przy krawężnikach są wyłączone.

Etap III: (maj 2010 r.) - budowa drogi tymczasowej, która włączy ulicę Fabryczną do Alei Rzeczypospolitej.

Etap IV:
(czerwiec, lipiec, sierpień 2010 r.) - zamknięcie ul. II Armii Wojska Polskiego od ul. Krętej do Alei Rzeczypospolitej.

Etap V:
(wrzesień 2010 r.) - włączenie południowej strony ul. II Armii Wojska Polskiego  do Alei Rzeczypospolitej.

Etap VI: (wrzesień 2010 r.) - roboty na skrzyżowaniu ul. II Armii Wojska Polskiego z Aleją Rzeczypospolitej, ul. Moniuszki i ul. Piłsudskiego.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.