mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na Trasie Górna w Łodzi

Prace na Trasie Górna w Łodzi

Od 22 lipca kierowców jadących droga krajowa nr 1 przez Łódź na południe czekają utrudnienia. Wykonawca Trasy Górna rozpoczyna prace na skrzyżowaniu ul. Pabianickiej i al. Jana Pawła II. Trasa Górna to obecnie największa realizowana łódzka inwestycja.

Prace na Trasie Górna w Łodzi
- Jest to najtrudniejszy dla organizacji ruchu etap prac, pamiętajmy jednak, że w efekcie problemy na Górnej zmniejszą się. Już w przyszłym roku tiry, które teraz przejeżdżają przez osiedle pojadą bezpośrednio trasą krajową (DK1) - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska. - Udało nam się tak zaplanować prace, że nie trzeba będzie zamykać skrzyżowania ul. Pabianickiej z al. Jana Pawła II.

W związku z prowadzonymi pracami kierowcy muszą liczyć się
Według wariantu pierwszego kierowcy pojechać mogą ulicami: al. Mickiewicza - Żeromskiego - Politechniki - Rondo Lotników Lwowskich - Droga Krajowa nr 1 w kierunku Katowic. Druga opcja to: Obywatelska - al. Politechniki - Rondo Lotników Lwowskich - Droga Krajowa nr 1 w kierunku Katowic. Wariant trzeci - na północ odbywać się może ulicami: Chocianowicką - Sanitariuszek - Maratońską do al. Włókniarzy.

- Jeżeli kierowcy nie zauważą znaków i dojadą do skrzyżowania będą mieli do dyspozycji prawoskręty do ul. Pabianickiej, a potem do wyboru trzy trasy dojazdu do krajowej „jedynki". Mogą pojechać ul. Rudzką, do Pabianic przez Gospodarz lub przez Dłutów aż wyjadą w Kamieńsku - powiedział Grzegorz Nita, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. - Samochody jadące w przeciwnym kierunku będziemy kierować przez rondo do al. Politechniki, ale jeśli ktoś tak nie skręci - będzie miał możliwość pojechania prawoskrętem do al. Włókniarzy. Ruch na wprost przez ul. Pabianicką zostanie utrzymany.

Trasy linii tramwajowych i autobusowych jeżdżących ul. Pabianicką na wprost nie zmienią się. Autobusy linii 52 w kierunku pętli Kurczaki pojadą ulicami: Obywatelską i Politechniki do ronda Lotników Lwowskich, a na trasie objazdu zatrzymywać się będą na istniejących przystankach.
Tematy w artykule: lodzkie Trasa Górna

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech