mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na Trasie Górna w Łodzi

Prace na Trasie Górna w Łodzi

Od 22 lipca kierowców jadących droga krajowa nr 1 przez Łódź na południe czekają utrudnienia. Wykonawca Trasy Górna rozpoczyna prace na skrzyżowaniu ul. Pabianickiej i al. Jana Pawła II. Trasa Górna to obecnie największa realizowana łódzka inwestycja.

Prace na Trasie Górna w Łodzi
- Jest to najtrudniejszy dla organizacji ruchu etap prac, pamiętajmy jednak, że w efekcie problemy na Górnej zmniejszą się. Już w przyszłym roku tiry, które teraz przejeżdżają przez osiedle pojadą bezpośrednio trasą krajową (DK1) - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska. - Udało nam się tak zaplanować prace, że nie trzeba będzie zamykać skrzyżowania ul. Pabianickiej z al. Jana Pawła II.

W związku z prowadzonymi pracami kierowcy muszą liczyć się
Według wariantu pierwszego kierowcy pojechać mogą ulicami: al. Mickiewicza - Żeromskiego - Politechniki - Rondo Lotników Lwowskich - Droga Krajowa nr 1 w kierunku Katowic. Druga opcja to: Obywatelska - al. Politechniki - Rondo Lotników Lwowskich - Droga Krajowa nr 1 w kierunku Katowic. Wariant trzeci - na północ odbywać się może ulicami: Chocianowicką - Sanitariuszek - Maratońską do al. Włókniarzy.

- Jeżeli kierowcy nie zauważą znaków i dojadą do skrzyżowania będą mieli do dyspozycji prawoskręty do ul. Pabianickiej, a potem do wyboru trzy trasy dojazdu do krajowej „jedynki". Mogą pojechać ul. Rudzką, do Pabianic przez Gospodarz lub przez Dłutów aż wyjadą w Kamieńsku - powiedział Grzegorz Nita, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. - Samochody jadące w przeciwnym kierunku będziemy kierować przez rondo do al. Politechniki, ale jeśli ktoś tak nie skręci - będzie miał możliwość pojechania prawoskrętem do al. Włókniarzy. Ruch na wprost przez ul. Pabianicką zostanie utrzymany.

Trasy linii tramwajowych i autobusowych jeżdżących ul. Pabianicką na wprost nie zmienią się. Autobusy linii 52 w kierunku pętli Kurczaki pojadą ulicami: Obywatelską i Politechniki do ronda Lotników Lwowskich, a na trasie objazdu zatrzymywać się będą na istniejących przystankach.
Tematy w artykule: lodzkie Trasa Górna

Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A1 z nowym węzłem

Autostrada A1 z nowym węzłem

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.