Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na Trasie Górna w Łodzi

Prace na Trasie Górna w Łodzi

Od 22 lipca kierowców jadących droga krajowa nr 1 przez Łódź na południe czekają utrudnienia. Wykonawca Trasy Górna rozpoczyna prace na skrzyżowaniu ul. Pabianickiej i al. Jana Pawła II. Trasa Górna to obecnie największa realizowana łódzka inwestycja.

Prace na Trasie Górna w Łodzi
- Jest to najtrudniejszy dla organizacji ruchu etap prac, pamiętajmy jednak, że w efekcie problemy na Górnej zmniejszą się. Już w przyszłym roku tiry, które teraz przejeżdżają przez osiedle pojadą bezpośrednio trasą krajową (DK1) - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska. - Udało nam się tak zaplanować prace, że nie trzeba będzie zamykać skrzyżowania ul. Pabianickiej z al. Jana Pawła II.

W związku z prowadzonymi pracami kierowcy muszą liczyć się
Według wariantu pierwszego kierowcy pojechać mogą ulicami: al. Mickiewicza - Żeromskiego - Politechniki - Rondo Lotników Lwowskich - Droga Krajowa nr 1 w kierunku Katowic. Druga opcja to: Obywatelska - al. Politechniki - Rondo Lotników Lwowskich - Droga Krajowa nr 1 w kierunku Katowic. Wariant trzeci - na północ odbywać się może ulicami: Chocianowicką - Sanitariuszek - Maratońską do al. Włókniarzy.

- Jeżeli kierowcy nie zauważą znaków i dojadą do skrzyżowania będą mieli do dyspozycji prawoskręty do ul. Pabianickiej, a potem do wyboru trzy trasy dojazdu do krajowej „jedynki". Mogą pojechać ul. Rudzką, do Pabianic przez Gospodarz lub przez Dłutów aż wyjadą w Kamieńsku - powiedział Grzegorz Nita, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. - Samochody jadące w przeciwnym kierunku będziemy kierować przez rondo do al. Politechniki, ale jeśli ktoś tak nie skręci - będzie miał możliwość pojechania prawoskrętem do al. Włókniarzy. Ruch na wprost przez ul. Pabianicką zostanie utrzymany.

Trasy linii tramwajowych i autobusowych jeżdżących ul. Pabianicką na wprost nie zmienią się. Autobusy linii 52 w kierunku pętli Kurczaki pojadą ulicami: Obywatelską i Politechniki do ronda Lotników Lwowskich, a na trasie objazdu zatrzymywać się będą na istniejących przystankach.
Tematy w artykule: lodzkie Trasa Górna

Podobne wiadomości:

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

Autostrada A1 z nowym węzłem

Autostrada A1 z nowym węzłem

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota szykuje trzy premiery na zbliżające się targi motoryzacyjne Paryż Motor Show. Na stoisku japońskiego producenta najważniejszym modelem będzie nowy crossover C-HR. Poza tym zobaczymy hybrydę plug-in oraz koncepcyjne auto z napędem wodorowym.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj