mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na drogach i obiektach w Tychach

Prace na drogach i obiektach w Tychach

Trwa kolejny etap przebudowy ul. Beskidzkiej w Tychach. Z chwilą gdy kierowcom zostały udostępnione przeszło 4 km jezdni prowadzącej w jednym kierunku wykonawca inwestycji – firma Polimex Mostostal S.A., mógł rozpocząć budowę przeciwnego pasa drogi.

Prace na drogach i obiektach w Tychach
Modernizacja prowadzona jest na, 6,5-kilometrowych fragmencie drogi. Największe zaawansowanie jest na odcinku od Katowic w kierunku drogi ekspresowej S1, gdzie rozpoczęło się układanie krawężników. Natomiast maszyny układające asfalt wrócą na drogę krajową nr1 (DK1) we wrześniu. Zanim to nastąpi wykonawca prac w miejscu zdartego, starego asfaltu, musi ułożyć poszczególne warstwy konstrukcyjne nawierzchni. Najpierw liczącą 15 centymetrów warstwę gruntu stabilizowanego cementem. Na niej geosiatkę, która wzmacnia podłoże, a następnie drugą warstwa podbudowy, czyli 20 cm kruszywa stabilizowanego mechanicznie. Na tym ponownie zawijana jest geosiatka, na którą układa się 20 cm podbudowy pomocniczej z kruszywa łamanego. Dopiero na tak przygotowanym podłożu wykładany jest asfalt.

Jednocześnie prowadzone są prace na obiektach. Postęp jest widoczny zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z al. Niepodległości. W tym miejscu powstaje estakada, którą poprowadzony zostanie ruch tranzytowy. Pod nią odbywać się będzie ruch lokalny. Połowa obiektu jest już gotowa – prace zakończyły się w czerwcu, a z chwilą przełożenia ruchu trwa budowa z drugiej strony drogi. Tam stanęły już dwie z trzech podpór. Niebawem pojawi się ostatnia. W tym miesiącu wykonawca planuje jeszcze budowę rusztowanie i rozpocznie zbrojenie głównej płyty wiaduktu. Z kolei przy moście nad Potokiem Tyskim jeszcze w sierpniu rozpocznie się betonowanie dwóch przyczółków, czyli żelbetowych elementów, które podtrzymują całą konstrukcję. Kontynuowana jest także budowa drugiej części przejścia podziemnego w rejonie ul. Edukacji oraz trwają prace przy wiadukcie nad torami PKP.

Postęp na placu budowy widoczny jest także w liczbach. Przerób środków finansowych kontraktu wartego ok. 122 mln zł netto (150 mln zł brutto), na koniec lipca wyniósł około 55 mln zł (67 mln zł brutto).
Tematy w artykule: slaskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians
Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians
Trzech japońskich potentatów z rynku motoryzacyjnego założyło firmę EV C.A. Spirit Co. Nowy podmiot zajmie się pracami nad technologiami przeznaczonymi dla samochodów elektrycznych.