mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na siódemce Jazowa-Elbląg

Prace na siódemce Jazowa-Elbląg

Z początkiem września ubiegłego roku rozpoczęto prace budowlane przy realizacji projektu przebudowy drogi krajowej nr 7 w okolicach Elbląga. Inwestycja na odcinku od Jazowej do węzła Elbląg-Wschód ma usprawnić ruch tranzytowy poruszający się po tej drodze, zwiększyć poziom bezpieczeństwa oraz ułatwić powiązanie miasta Elbląga z jego obwodnicą do czasu budowy drogi ekspresowej S-7.

Prace na siódemce Jazowa-Elbląg

Projekt o wartości około 215 mln zł realizowany przez GDDKiA jest zadaniem współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach SPOT. Udział Unii Europejskiej wynosi ponad 143 mln zł.

Droga nr 7 na projektowanym odcinku o długości 14 km przebiega przez tereny Żuław Wiślanych. Występują tu dwa mosty i trzy wiadukty drogowe oraz liczne przepusty. Ze względu na stan techniczny, obciążenia oraz różne rozwiązania technologiczne, inwestycja została podzielona na trzy odcinki:

  • Odcinek I - Jazowa - Elbląg, ul. Nowodworska,
  • Odcinek II - Skrzyżowanie DK nr 7 z drogą powiatową DP 09181 - Elbląg, ul. Nowodworska
  • Odcinek II - Elbląg, ul. Nowodworska - droga krajowa nr 22 (rzeka Elbląg), 
  • Odcinek III - Droga krajowa nr 22 - Elbląg, ul. Pasłęcka.

Nadrzędnym zadaniem przebudowy jest wzmocnienie nawierzchni drogi do obciążenia 115 kN/oś i podniesienie nośności obiektów inżynierskich w ciągu przebudowywanego odcinka do klasy A. Najbardziej zaawansowane są prace prowadzone są na odcinku III i IV - gdzie została już położona warstwa wiążąca i ścieralna. Z początkiem sierpnia na II odcinku realizowane były prace przy rozbiórce trasy z płyt drogowych. Prace prowadzone są także na obiektach  inżynieryjnych, na niektórych obiektach wykonano obciążenia próbne.

Przebudowa drogi krajowej na odcinku od Jazowej do węzła Elbląg-Wschód ma usprawnić ruch tranzytowy poruszający się po tej drodze, zwiększyć poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz ułatwić powiązanie miasta Elbląga z jego obwodnicą do czasu budowy drogi ekspresowej S-7. Odcinek od skrzyżowania z ulica Nowodworską do węzła drogowego Elbląg - Wschód stanowi etap I dochodzenia do parametrów drogi ekspresowej na tym odcinku drogi krajowej nr 7.

Krajowa siódemka stanowi połączenie miedzy Gdańskiem, a przejściem granicznym ze Słowacją w miejscowości Chyżne łącząc miasta: Gdańsk, Elbląg, Warszawę, Radom , Kielce i Kraków.
 
Przeczytaj także:

Ruszy kolejny etap berlinki (2006-08-09)

Siódemka wokół Grójca (2006-08-11)

Kolejny fragment 'siódemki' (2006-05-24)

Cierpliwa siódemka (2005-08-23)

Szczęśliwa siódemka (2005-07-07)

Elbląg z nowym węzłem (2006-08-31)


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Mariusz 2007-05-17

Mam pytanko kto dopuscił droge do ruchu ta obwodnice Elblaga jezdze tamtędy dośc czesto i jadąc po zrobionym juz odcinku ma sie wrazenia jak by sie jechało po kostce brukowej czy tylko ja to zauwazyłem nowa nawizchnia i takie cuda ?? a te łaczenia asafaltu tez sa dośc dziwnie zrobione jestem laikiem jesli chodzi o asfalt a le wystraczy sie przejechac nowym odcinkiem i widać ze cos jest nie tak jak będa tak budować szybko i nie dokładnie to gratuluje dla poruwnania jechał na śląsku nowym odcinkiem drogi krajowej płasko zadnych drgań a pod Elblagiem to jest jakaś kpina i jeszcze sie nikt tym nie zajął ????????? Na to maja iść nasze i unijne pieniądze ??????

~HK 2006-12-23

Co to za most na obrazku? Bo na pewno nie w Jazzowej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando