mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na siódemce Jazowa-Elbląg

Prace na siódemce Jazowa-Elbląg

Z początkiem września ubiegłego roku rozpoczęto prace budowlane przy realizacji projektu przebudowy drogi krajowej nr 7 w okolicach Elbląga. Inwestycja na odcinku od Jazowej do węzła Elbląg-Wschód ma usprawnić ruch tranzytowy poruszający się po tej drodze, zwiększyć poziom bezpieczeństwa oraz ułatwić powiązanie miasta Elbląga z jego obwodnicą do czasu budowy drogi ekspresowej S-7.

Prace na siódemce Jazowa-Elbląg

Projekt o wartości około 215 mln zł realizowany przez GDDKiA jest zadaniem współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach SPOT. Udział Unii Europejskiej wynosi ponad 143 mln zł.

Droga nr 7 na projektowanym odcinku o długości 14 km przebiega przez tereny Żuław Wiślanych. Występują tu dwa mosty i trzy wiadukty drogowe oraz liczne przepusty. Ze względu na stan techniczny, obciążenia oraz różne rozwiązania technologiczne, inwestycja została podzielona na trzy odcinki:

  • Odcinek I - Jazowa - Elbląg, ul. Nowodworska,
  • Odcinek II - Skrzyżowanie DK nr 7 z drogą powiatową DP 09181 - Elbląg, ul. Nowodworska
  • Odcinek II - Elbląg, ul. Nowodworska - droga krajowa nr 22 (rzeka Elbląg), 
  • Odcinek III - Droga krajowa nr 22 - Elbląg, ul. Pasłęcka.

Nadrzędnym zadaniem przebudowy jest wzmocnienie nawierzchni drogi do obciążenia 115 kN/oś i podniesienie nośności obiektów inżynierskich w ciągu przebudowywanego odcinka do klasy A. Najbardziej zaawansowane są prace prowadzone są na odcinku III i IV - gdzie została już położona warstwa wiążąca i ścieralna. Z początkiem sierpnia na II odcinku realizowane były prace przy rozbiórce trasy z płyt drogowych. Prace prowadzone są także na obiektach  inżynieryjnych, na niektórych obiektach wykonano obciążenia próbne.

Przebudowa drogi krajowej na odcinku od Jazowej do węzła Elbląg-Wschód ma usprawnić ruch tranzytowy poruszający się po tej drodze, zwiększyć poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz ułatwić powiązanie miasta Elbląga z jego obwodnicą do czasu budowy drogi ekspresowej S-7. Odcinek od skrzyżowania z ulica Nowodworską do węzła drogowego Elbląg - Wschód stanowi etap I dochodzenia do parametrów drogi ekspresowej na tym odcinku drogi krajowej nr 7.

Krajowa siódemka stanowi połączenie miedzy Gdańskiem, a przejściem granicznym ze Słowacją w miejscowości Chyżne łącząc miasta: Gdańsk, Elbląg, Warszawę, Radom , Kielce i Kraków.
 
Przeczytaj także:

Ruszy kolejny etap berlinki (2006-08-09)

Siódemka wokół Grójca (2006-08-11)

Kolejny fragment 'siódemki' (2006-05-24)

Cierpliwa siódemka (2005-08-23)

Szczęśliwa siódemka (2005-07-07)

Elbląg z nowym węzłem (2006-08-31)


Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Mariusz 2007-05-17

Mam pytanko kto dopuscił droge do ruchu ta obwodnice Elblaga jezdze tamtędy dośc czesto i jadąc po zrobionym juz odcinku ma sie wrazenia jak by sie jechało po kostce brukowej czy tylko ja to zauwazyłem nowa nawizchnia i takie cuda ?? a te łaczenia asafaltu tez sa dośc dziwnie zrobione jestem laikiem jesli chodzi o asfalt a le wystraczy sie przejechac nowym odcinkiem i widać ze cos jest nie tak jak będa tak budować szybko i nie dokładnie to gratuluje dla poruwnania jechał na śląsku nowym odcinkiem drogi krajowej płasko zadnych drgań a pod Elblagiem to jest jakaś kpina i jeszcze sie nikt tym nie zajął ????????? Na to maja iść nasze i unijne pieniądze ??????

~HK 2006-12-23

Co to za most na obrazku? Bo na pewno nie w Jazzowej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.