mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace na węźle Karczemki

Prace na węźle Karczemki

Rozbudowa węzła Karczemki rozpoczęła się w marcu 2010 r. i potrwa do maja 2012 r. Docelowo nowy węzeł zapewni szybkie i bezkolizyjne połączenie lotniska oraz Obwodnicy Trójmiasta z centrum Gdańska, poprzez ostatni etap rozbudowy trasy W-Z. Ze względu na kolejny etap prac na węźle Karczemki na Obwodnicy Trójmiasta została poważnie zmieniona organizacja ruchu.

Prace na węźle Karczemki
Ze względu na budowę nowej drogi będzie zamknięta częściowo ulica Kartuska na odcinku od Obwodnicy do skrzyżowania z ul. Szczęśliwą. Ruch będzie poprowadzony nową łącznicą półbezpośrednią do tymczasowego ronda zbudowanego po zachodniej stronie wiaduktu nad OT (od strony Żukowa). Nowa organizacja ruchu dla jadących Obwodnicą Trójmiasta z Łodzi do Gdyni i w drugą stronę nie będzie wprowadzała żadnych zmian. Pozostałe relacje będą odbywały się poprzez tymczasowe rondo. Najpoważniejsza zmiana dotknie kierowców jadący z Łodzi do centrum Gdańska, którzy będą musieli zjechać z Obwodnicy jeszcze przed wiaduktem z ul. Kartuską, przejechać przez wiadukt w stronę Żukowa, na rondzie wjechać na łącznicę i dalej ponownie nad Obwodnicą w stronę centrum Gdańska. Taka organizacja będzie obowiązywała do odwołania.

W ramach rozbudowy węzeł Karczemki otrzyma kształt pełnej koniczyny z łącznicą półbezpośrednią dla relacji z Gdyni do centrum Gdańska. Powstanie jedenaście wiaduktów, przepust i kładka, a na Obwodnicy Trójmiasta dobudowany zostanie trzeci pas ruchu na odcinku ok. 3,5 km dla obu jezdni. Długość budowanych dróg to 13,9 km w tym 3,4 km Obwodnica Trójmiasta i 10,5 km to łącznice i drogi zbiorcze. Powstanie również 12 obiektów inżynierskich o łącznej długości 657,94 m.
Koszt projektu wynosi 262 mln zł i jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq Sportline - dynamiczny SUV
Skoda Kodiaq Sportline - dynamiczny SUV
Skoda Kodiaq prezentuje kolejne oblicze. Po wersji uterenowionej przyszedł czas na sportową odmianę. Wersja Sportline charakteryzuje się dynamicznym wyglądem zewnętrznym. 
Odgadnij model Odgadnij model