mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace nad A-1 trwają

Prace nad A-1 trwają

Wojewoda Pomorski sprawdzał stan prac budowlanych, prowadzonych przez spółkę Gdańsk Transport Company, odpowiedzialną za budowę i eksploatację północnego odcinka autostrady A-1.

Prace nad A-1 trwają

W poniedziałek, 3 września bieżącego roku, Wojewoda Pomorski Piotr Karczewski, odwiedził teren budowy autostrady A-1. Wojewoda zapoznał się ze stanem realizacji kolejnych – gotowych do odbioru – obiektów autostradowych tj.: wiaduktów, mostów i łącznic, które umożliwią połączenie autostrady z droga krajową nr 6, drogami wojewódzkimi  nr 224, 226, 229 i drogą krajową nr 22.

Piotr Karczewski sprawdził również, czy planowo przebiegają prace związane z nakładaniem nawierzchni asfaltowej oraz wysłuchał informacji kierownictwa spółki Gdańsk Transport Company o stanie zaawansowania prac i planowanych terminach oddawania do użytku kolejnych odcinków autostrady.

Budowę pierwszego odcinka A-1 z Rusocina do Swarożyna, inwestor zamierza zakończyć do 31 grudnia br. Kolejny ze Swarożyna do Pelplina GTC planuje przekazać do użytku w kwietniu przyszłego roku. Odcinek Pelplin – Nowe Marzy i połączenie z drogą krajową nr 1 ma być gotowy w listopadzie 2008 roku.

Przeczytaj także:

Autostrada A1 - kolejna, największa budowa Europy (2007-07-05)

Autostrada A1 na półmetku (2007-06-01)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Suzuki SX4 1.6 AWD - stoliczku nakryj się

auto motor i sport 0000-00-00

W odróżnieniu np. od Forestera, wyglądem wcale nie udaje, że został siłą oderwany od roboty w terenie. Czarne plastiki okalające nadwozie, zwiększona o 3 cm odległość od ziemi oraz do łączany napęd tylnych kół - to wyróżniki Suzuki SX4 w wersji 4x4.

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~bartek 2007-09-12

Do michaela: a ile rocznie mln PLN tracimy bo odcinka nie ma i dlugo jeszcze nie bedzie ??

~Casandra 2007-09-07

w dodatku nie mozna poprawiac lub podwyzszac standartu drog alternatywnych w odleglosci 30km od autostrady. Jezeli maja byc przepychanki to wlasnie teraz jest na to czas. Jezeli zle zbudujemy autostrady (za drogo czy z bzdurnymi aneksami) nasi wnukowie beda musieli za to zaplacic i nas przeklinac.

~michael 2007-09-06

wow, no gratuluje Wam wszystkim, bo chyba zapomnieliscie, ze ta autostrada "by GTC" byt czesto nie bedziecie jezdzic. Bo maja tak podpisana umowe (dzieki tow. Millerowi), ze oplaca im sie tak podwyzszac stawki za przejazd, by ruch byl jak najmnijeszy - wowczas przeciez dostana odszkodowania od rzadu za zbyt male natezenie ruchu. A dzieki odebraniu koncesji na odc. Grudziadz -Torun skarb panstwa zaoszczedzi rocznie 200 mln PLN (bo i tu muslalby wyplacac to idiotyczne odszkodowanie)

~ws 2007-09-05

"nie mamy czasu na przepychanki..." ... ha ha, powiedz to politykom, oni mają...

~michał 2007-09-05

Do abba: Dosyć tej Platformianej propagandy. Sojusz PO-SLD już szykuje się do okradania polskich obywateli. A TERAZ NA POWAŻNIE: osobiście uważam, że odebranie koncesji firmie GTC na budowę odcinka Grudziądz (Nowe Marzy) - Toruń to błąd Ministerstwa Transportu w perspektywie czasowej EURO 2012. Po prostu na tym etapie nie mamy czasu na przepychanki, w dodatku obserwując postępy na budowanym przez GTC (Skanska-NDI) odcinku Gdańsk-Grudziądz (90 km) można być w pełni zadowolonym. Firma GTC mogłaby "z marszu" przystąpić do budowy kolejnego odcinka, gdyż ma już doświadczenie (projektowanie, wykonastwo, ma sprzęt i ludzi na miejscu, oraz wie jak załatwiać wszystkie "sprawy papierkowe"). A wyłonienie kolejnego koncesjonariusz, wykonawcy, operatora czy jak tam w tym wypadku ich zwał potrwa znowu kilkanaście miesięcy, albo 2-3 lata. A zegar do EURO tyka !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.