mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace nad DW 240

Prace nad DW 240

Raport środowiskowy dla DW nr 240 może być gotowy jeszcze w tym roku. To niezbędny dokument do rozpoczęcia modernizacji 15,5 km drogi pomiędzy Tucholą i  Świeciem w województwie kujawsko-pomorskim.Kończą się też prace nad projektem.

Prace nad DW 240
Prace nad projektem rozpoczęły się pod koniec 2010 roku. – Teraz opracowywane są projekty budowlane i wykonawcze, a także opracowanie  dokumentacji przetargowej wraz z kosztorysem inwestorskim.   Projektanci pracują też nad raportem środowiskowym, co związane jest z prowadzenie inwentaryzacji przyrodniczej. Możliwe, ze będzie gotowy jeszcze w tym roku. W przypadku tej trasy ten dokument był niezbędny, ponieważ przechodzimy przez Bory Tucholskie.  Kompletem dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia budowy będziemy dysponować w pierwszej połowie przyszłego roku – wyjaśnia naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju Sieci Drogowej ZDW w Bydgoszczy, Ryszard Gilewski.

Zadanie obejmuje odcinek od skrzyżowania ul. Warszawskiej i Cegielnianej w Tucholi do Bysławia oraz 3 kilometrowy fragment pomiędzy miejscowością Polski Konopat i DK nr 91 w Świeciu. DW nr 240 stanowi ważny łącznik pomiędzy DK nr  91 (Świecie)  oraz DK  nr 22 (Chojnice). Należy do dróg wojewódzkich, gdzie notowane są największe natężenia ruchu. W ciągu doby korzysta z niej od 6 do 11 tysięcy pojazdów.

- W chwili, gdy obwodnica Tucholi jest wciąż w sferze planów, modernizacja istniejącej DW nr 240 ma dla nas ogromne znaczenie – ocenia burmistrz Tucholi, Tadeusz Kowalski. – Poza tym obserwujemy „ucieczkę” wielu kierowców z autostrad i dróg płatnych . Tymczasem ta trasa jest jedną z najczęściej wybieranych przez kierowców jadących z centrum Polski na środkowe wybrzeże Bałtyku. Cały czas kładziemy nacisk na rewitalizację miasta. Ponieważ zależy nam na kompleksowych rozwiązaniach, modernizacja najważniejszej drogi wojewódzkiej jest niezbędna. Odnowione ulice to mniejszy hałas, większa płynność ruchu i poprawa estetyki otoczenia.

Jezdnia po przebudowie  zostanie wzmocniona i otrzyma szerokość 7 metrów, a po obu stronach powstaną półmetrowe opaski bitumiczne. Wraz z modernizacja drogi konieczne będą remonty mostów w Rudzkim Młynie na rzece Stążka i w Szumiącej na strudze Szumiąca. Poza tym przebudowany zostanie wiadukt nad linią kolejową w Terespolu Pomorskim. Znikną też niebezpieczne zakręty w miejscowościach Teolog, Rudzki Most i Szumiąca.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~Alfista 2012-06-20

Ta droga na odcinku od Świecia do Chojnic powinna być oznakowana jako krajowa. Ma zbyt duże natężenie ruchu i znaczenie dla ruchu krajowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.