mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace nad "siódemką"

Prace nad "siódemką"

W zatwierdzonym przez rząd programie budowy dróg, związanym z mistrzostwami Euro 2012, znalazła się droga krajowa nr 7. Planowany termin zakończenia inwestycji to listopad 2011 r.

Prace nad

Obecnie trwają prace na odcinkach Grójec – Jedlińsk oraz Jedlińsk – Białobrzegi, które zostaną zakończone już pod koniec przyszłego roku lub na początku 2009 roku.
Budowa dwujezdniowej trasy numer 7 z Warszawy do Krakowa ma być ukończona do listopada 2011 roku.

Przebudowa do parametrów trasy ekspresowej odcinka drogi od Białobrzegów do Grójca obejmuje modernizację istniejącej trasy E-7 poprzez dobudowę drugiej jezdni po stronie zachodniej oraz wykonanie węzłów drogowych. Przewidziano także budowę sześciu wiaduktów drogowych, sześciu mostów, kładek dla pieszych, przejazdów drogowych oraz wykonanie odwodnienia.

Kolejnym odcinkiem trasy będzie zachodnia obwodnica Radomia. Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad czeka na decyzję środowiskową w sprawie tej inwestycji. Obwodnica będzie miała 24,8 km długości, a jej budowa pochłonie ponad 1 miliard złotych. Budowa ruszy w 2009 roku. Przewidziano węzły drogowe: przed Jedlińskiem, w Mleczkowie (obwodnica będzie się krzyżowała z drogą 740) oraz skrzyżowanie z drogą krajową nr 12 (Lublin - Łódź). Obwodnica Radomia połączy się przed Orońskiem z dzisiejszą "siódemką".

Zaplanowano budowę siedmiu wiaduktów ekspresowych, czterech wiaduktów nad drogą ekspresową, mostu na rzece Radomce, o długości 56 metrów, mostu na rzece Mlecznej, o długości 19 metrów, wiaduktu nad linią kolejową i drogą wojewódzką, o długości 74 metrów, oraz dwóch przejść dla zwierząt.

W planach jest też budowa równoległych dróg lokalnych. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad poinformowała, że opracowywany jest plan przebudowy odcinka "siódemki" z Radomia do Skarżyska-Kamiennej, a kolejne dokumenty w tej sprawie są składane do wojewody.

Przeczytaj także:

Priorytetowa S7 Jędrzejów – Kraków? (2007-05-18)

Obwodnica Radomia na dobrej drodze (2007-01-16)


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Podwójna odsłona

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe modele Volvo - V70 i uterenowione XC70 - awansowały do klasy wyższej średniej. Wszystko dzięki podobieństwu do prestiżowego S80.

Komentuj:

~tubylec 2007-10-01

czy ktoś wie kiedy zaczynają prace na odcinku Grójec - Białobrzegi?

~zmac 2007-09-24

Ja mieszkam w Kielcach. Często jeżdżę do Warszawy i czasami do Zakopanego i nie mogę się doczekać kiedy będę mógł przejechać całą trasę dwujezdniową drogą.

~Remek 2007-09-13

A wiadomo już coś konkretnego na temat przebudowy odcinka z Warszawy do Gdańska? Pozdrawiam wszystkich

~Piti 2007-09-12

Mnie bardzo by pasowało, jeżeli wybudowaliby odcinek Kraków - Jędrzejów. Liczę, że się uda. :)

~byle bezpłatna 2007-09-12

niech robią i to prędziutko roboty jeszcze sie zaczeły na węźle Kielce Północ

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.