mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace odbiorowe na A1

Prace odbiorowe na A1

W mijającym tygodniu na autostradzie A1 od Włocławka do Kowala rozpoczęły się prace odbiorowe. Ma to na celu jak najszybsze udostepnienie kierowcom tego 19 km odcinka autostrady A1. Na A1 prowadzono także dalsze prace na obiektach, układano ostatnie warstwy nawierzchni oraz kontynuowano prace porządkowe na Miejscach Obsługi Podróżnych.

Prace odbiorowe na A1
Na otwartym już odcinku autostrady A1 Czerniewice - Włocławek Zachód w ostatnim tygodniu zakończono wszystkie prace na obiektach mostowych. Na drogach serwisowych i dojazdowych prowadzono prace przy układaniu nawierzchni z kostki brukowej oraz ustawiano znaki pionowe. Humusowano również i obsiewano trawą skarpy, rowy i tereny płaskie, sadzono drzewa i krzewy oraz wykonywano zjazdy gospodarcze.

Na nieoddanym do ruchu odcinku autostrady od Włocławka do Kowala, sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły na kontynuowanie prac przy nawierzchni oraz na obiektach. W tygodniu wykonywano roboty ziemne i roboty brukarskie, montowano bariery i ekrany dźwiękochłonne a na MOP-ach prowadzono prace porządkowe. Obecnie odbywa się malowanie oznakowania poziomego. Warstwa podbudowa oraz warstwa wiążąca w ciągu głównym zostały wykonane już w 100%. Do ułożenia pozostały niespełna 2 km ostatniej warstwy nawierzchni ( ścieralnej ). Odpowiednie służby i pracownicy GDDKiA rozpoczęli również prace odbiorowe. Pozwoli to na jak najszybsze udostepnienie kierowcom tego 19 km odcinka autostrady A1 od Włocławka do Kowala.

Na całej budowie autostrady A1 pracuje ponad 800 osób i 400 maszyn budowlanych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2014-05-05

Patrz też na mój komentarz do artykułu z tego portalu: "Autostrada A1 Włocławek – Kowal już przejezdna" z dnia 30.04.2014 r.

~warszawiak 2014-04-30

OTWORZYLI!!! http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/14832/Autostrada-A1-Wloclawek-Kowal-OTWARTA. Wreszcie; terminem pierwotnym był wrzesień 2012 r. po wywaleniu Irlandczyków GDDKiA zarzekała się, że otworzy w styczniu b.r., otworzyła znów 3 miesiące później. No, ale lepiej późno niż wcale. Jutro jadę na 3 dni do Sopotu, pojadę specjalnie A2 i A1 (w obie strony), żeby drogę przetestować. Sprawa między Łodzią, a Trójmiastem jest w końcu w zasadzie załatwiona, ale niestety dalej wlecze się przetarg na dokończenie najważniejszego po wybudowaniu A2 do Warszawy brakującego autostradowego odcinka w Polsce, odcinka Stryków-Tuszyn.

~jaguar 2014-04-27

oby odcinek Kowal -Włocławek był otworzony do 15 maja też będzie dobrze

Jotgie 2014-04-25

Dodam, że jeżeli nie będzie problemów odbiorowych pojedziemy tym odcinkiem już w długi majowy weekend. Tak przynajmniej wyczytałem w innych serwisie.

~tommm 2014-04-25

A1 nie przebiega przez Cieszyn tylko przez Gorzyczki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross