mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace projektowe na ?Zakopiance?

Prace projektowe na ?Zakopiance?

Trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej na przebudowę 17,2 km odcinka popularnej „Zakopianki” z Rdzawki do Szaflar. Opracowanie dokumentacji, zlecone przez krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, powinno być gotowe do końca 2009 roku.

Prace projektowe na ?Zakopiance?
Projektowany odcinek drogi krajowej pomiędzy Rdzawką a Nowym Targiem będzie przebiegać w zdecydowanej większości (15,5 km) po nowym śladzie i ma być drogą klasy GP (główna przyspieszona). Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z poboczami bitumicznymi.

Dokumentację na zlecenie krakowskiego oddziału GDDKiA przygotowuje Krakowskie Biuro Projektów Dróg i Mostów Transprojekt Sp. z o.o. Podczas wcześniejszych ustaleń z samorządami miejscowości, przez które będzie przebiegać nowa trasa, wypracowano jej przebieg optymalny z punktu widzenia mieszkańców przyległych terenów, a zarazem zgodny z przepisami technicznymi (na mapie zaznaczony kolorem pomarańczowym). Aktualnie projektanci pracują nad możliwością podniesienia prędkości projektowej na tym odcinku drogi. Niesie to za sobą konieczność poprowadzenia trasy po łagodniejszych łukach. Nie ulegnie natomiast zmianie lokalizacja węzłów, a droga będzie przechodzić przez poszczególne miejscowości po zakładanym wcześniej torze.

Opracowanie projektowe wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę ma być gotowe na 31 grudnia 2009 roku. Według planów budowa ma rozpocząć się wiosną 2010 roku i zakończyć w grudniu 2011 roku. Koszt realizacji inwestycji szacuje się na około 580,0 mln zł.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Jacek 2008-02-03

Brawo Janek, a jak to zrobiłeś, bo najprostsze kliknięcie na mapę tu nie działa, przynajmniej u mnie?

~janek 2008-02-02

Jacek, mapa da się otworzyć i jest dosyć dokładna., ale widać żeby otworzyć powiększenie to też trzeba wielkich umiejętności ;]

~Jacek 2008-02-01

Cóż z tego że jest mapka skoro nic na niej nie widać a powiększyć się nie da! Wiadomo że dobra mapa wymaga pracy a ta umiejętności.

~marek 2008-01-31

no, Redakcja się postarała!

~Bożydar 2008-01-31

ooo brawo!!;D super ,że w końcu jakaś mapka ;d

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.