mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace przy A1 nabierają tempa

Prace przy A1 nabierają tempa

Coraz więcej prac prowadzonych jest na odcinku autostrady A1 Stryków – Tuszyn. To najważniejszy dla Łodzi fragment trasy. Pozwoli on wyprowadzić z całej aglomeracji łódzkiej ruch tranzytowy na kierunku północ południe.

Prace przy A1 nabierają tempa
Nowy 40 kilometrowy odcinek autostrady A1 połączy Węzeł „Łódź – Północ” ze starym odcinkiem autostrady A1 z Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego. Na budowanym odcinku pojawią się jeszcze cztery węzły, które pozwolą zjechać z tej trasy m.in. do Łodzi, Rzgowa, Pabianic i Brzezin. Od południa będą to; Węzeł „Łódź – Południe na połączeniu z drogą ekspresowa S8 (tędy będzie można zjechać do Rzgowa, Tuszyna i Pabianic), Węzeł „Romanów” na przecięciu z drogą wojewódzką 714. Stąd dostaniemy się do Rzgowa i Tomaszowa Mazowieckiego, Węzeł „Łódź – Wschód” na drodze wojewódzkiej 713, skąd będzie można dojechać do dzielnicy Widzew, Węzeł „Brzeziny” na połączeniu z droga krajową 72 skąd w przyszłości pojedziemy na Bałuty i w kierunku Brzezin.
Tematy w artykule: autostrady lodzkie

Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~warszawiak 2013-05-20

Aktualny termin ukonczenia, to sierpień 2014 r. Gdyby otymistycznie (a nawet bardzo optymistycznie) założyć, że termin ten będzie dotrzymany, to i tak trasa zostanie oddana z ponad rocznym opóźnieniem. Pierwotnie mieliśmy pojechac nią już w wakacje, ale...tego roku. Tak to obecnie wygląda niestety na ogromnej większości budowanych dróg w całej Polsce. Dlatego podawanie terminów otwarcia właściwie mija się z celem, a ich dotrzymywanie jest po prostu jedną wielką kompromitacją.

~Jotgie 2013-05-20

Wprawdzie było pisane, ale nawet pisząc taką krótką wzmiankę wypadało podać termin ukończenia kontraktu i oddania tego odcinka do ruchu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.