Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace przy A1 nabierają tempa

Prace przy A1 nabierają tempa

Coraz więcej prac prowadzonych jest na odcinku autostrady A1 Stryków – Tuszyn. To najważniejszy dla Łodzi fragment trasy. Pozwoli on wyprowadzić z całej aglomeracji łódzkiej ruch tranzytowy na kierunku północ południe.

Prace przy A1 nabierają tempa
Nowy 40 kilometrowy odcinek autostrady A1 połączy Węzeł „Łódź – Północ” ze starym odcinkiem autostrady A1 z Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego. Na budowanym odcinku pojawią się jeszcze cztery węzły, które pozwolą zjechać z tej trasy m.in. do Łodzi, Rzgowa, Pabianic i Brzezin. Od południa będą to; Węzeł „Łódź – Południe na połączeniu z drogą ekspresowa S8 (tędy będzie można zjechać do Rzgowa, Tuszyna i Pabianic), Węzeł „Romanów” na przecięciu z drogą wojewódzką 714. Stąd dostaniemy się do Rzgowa i Tomaszowa Mazowieckiego, Węzeł „Łódź – Wschód” na drodze wojewódzkiej 713, skąd będzie można dojechać do dzielnicy Widzew, Węzeł „Brzeziny” na połączeniu z droga krajową 72 skąd w przyszłości pojedziemy na Bałuty i w kierunku Brzezin.
Tematy w artykule: autostrady lodzkie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Rząd ma nowy plan na drogi ekspresowe

Rząd ma nowy plan na drogi ekspresowe

Polskie drogi 2016-05-20

Komentuj:

~warszawiak 2013-05-20

Aktualny termin ukonczenia, to sierpień 2014 r. Gdyby otymistycznie (a nawet bardzo optymistycznie) założyć, że termin ten będzie dotrzymany, to i tak trasa zostanie oddana z ponad rocznym opóźnieniem. Pierwotnie mieliśmy pojechac nią już w wakacje, ale...tego roku. Tak to obecnie wygląda niestety na ogromnej większości budowanych dróg w całej Polsce. Dlatego podawanie terminów otwarcia właściwie mija się z celem, a ich dotrzymywanie jest po prostu jedną wielką kompromitacją.

~Jotgie 2013-05-20

Wprawdzie było pisane, ale nawet pisząc taką krótką wzmiankę wypadało podać termin ukończenia kontraktu i oddania tego odcinka do ruchu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Wszytsko wskazywało na to, że już niedługo usłyszymy o nowym silniku wysokopręznym pod maską nowego crossovera C-HR. Jednak kierownictwo Toyoty wycofało się z tego pomysłu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj