mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace przy Drogowej Trasie Średnicowej

Prace przy Drogowej Trasie Średnicowej

Biegnąca przez Sośnicę, centrum miasta, w kierunku drogi krajowej DK88 Drogowa Trasa Średnicowa ma znaczenie dla całej aglomeracji górnośląskiej. Prace budowlane na odcinku G1 został już zakończone, obecnie trwają procedury odbiorów. Odcinek G1 w Gliwicach, łączący trasę z autostradą A1, zostanie prawdopodobnie oddany w listopadzie br. Ostatni odcinek G2 powinien być zakończony w 2015 r.

Prace przy Drogowej Trasie Średnicowej
Budowa Drogowej Trasy Średnicowej jest największą inwestycją Samorządu Województwa Śląskiego, finansowaną głównie ze środków unijnych oraz przekazywanych przez budżet państwa (w tym kredyt EBI i rezerwa subwencji ogólnej). Urząd Marszałkowski wraz ze spółką DTŚ SA w imieniu samorządów miast realizuje tę inwestycję na podstawie porozumienia zawartego w 1999 r.

W roku 2013 okazało się, że szacunkowa wartość projektu wzrosła w tym czasie o ok. 334 mln zł, ale udało się przenieść finansowanie odcinka gliwickiego G2 z RPO do programu ogólnopolskiego Infrastruktura i Środowisko. Zmiana finansowania części inwestycji pozwoli nie tylko ją dokończyć, ale i uwolni środki, które posłużą do wsparcia innych projektów drogowych. „Trasa budowana była z kłopotami. Każdy z etapów miał jakieś problemy finansowe, ale warto podkreślić, że udało się w ciągu ostatnich dwóch lat zasilić ostatnie trzy odcinki DTŚ w Zabrzu i Gliwicach dodatkową kwotą prawie 600 mln złotych. - To pozwoliło spokojnie dokończyć odcinek G1, a w przyszłym roku pomoże dokończyć budowę odcinka G2 w Gliwicach – dodał Mirosław Sekuła.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.