mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace przy S7 w okolicach Kielc nabierają tempa

Prace przy S7 w okolicach Kielc nabierają tempa

Zaczyna się kolejny ważny etap budowy ekspresowej drogi nr 7 Warszawa – Kielce – Kraków.  Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Kielc w ciągu drogi ekspresowej S-7. Szacuje się, że ponad 20-kilometrowa obwodnica Kielc będzie najdroższą i największą do tej pory inwestycją w historii regionu świętokrzyskiego.

Prace przy S7 w okolicach Kielc nabierają tempa
Przetarg na obwodnicę Kielc będzie miał dwa etapy. W pierwszym etapie firmy zainteresowane budową obwodnicy będą składać wnioski o dopuszczenie do dalszego postępowania przetargowego. Mają na to czas do końca listopada. Komisja przetargowa zapozna się z wnioskami i zadecyduje, które firmy będą mogły złożyć cenowe oferty przetargowe. Drugi etap przetargu powinien rozpocząć się na przełomie roku 2009/2010.  Przewiduje się, że budowa obwodnicy ruszy w połowie przyszłego roku, a potrwa 18 miesięcy.

Oddana do użytku w latach 80. ubiegłego wieku kielecka obwodnica ma co prawda tylko jedną jezdnię, ale posiada status drogi ekspresowej. W ramach nowej inwestycji droga biegnąca od węzła Kielce Północ do węzła Chęciny zyska drugą jezdnię po zachodniej stronie tej już istniejącej na odcinku 22,7 km. Przebudowane zostaną również węzły w Jaworzni, Chęcinach i Kostomłotach. Ten ostatni tzw. zespolony będzie pierwszym i jedynym w regionie świętokrzyskim węzłem na skrzyżowaniu dwóch dróg ekspresowych 7 i 74. W ramach inwestycji powstanie 18 wiaduktów, 9 mostów, 2 miejsca obsługi podróżnych, 4 przejścia dla pieszych i 3 samodzielne przejścia dla zwierząt dużych.  

Budowa kieleckiej obwodnicy to kolejny krok w kierunku dwujezdniowej ekspresowej „siódemki” na terenie województwa świętokrzyskiego. Od kilku lat kierowcy przemierzają nową obwodnicę Jędrzejowa i przejście przez Skarżysko. W tym roku zakończyła się budowa węzła Kielce Północ. Pod koniec przyszłego roku powstanie odcinek Skarżysko – Występa. Jeszcze w tym roku oprócz przetargu na obwodnicę Kielc planowany jest przetarg na odcinek drogi S-7 od Skarżyska do granicy województwa świętokrzyskiego z Mazowszem, a w przyszłym roku przetarg na odcinek od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego z Małopolską.  

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~faza 2009-11-05

limaq.....obwodnica kielc ktora została odana w latach 80 w PRL zostala przygotowana na dobodowanie drogiej jezdni....poniewarz w planach uwczesnych miała byc autostrada A7 Krakow warszawa( parametry tej drogi sa jak dla autostrady....wiem bo moj dziadek to budowal:).

~Bzdury, bzdury chlopie 2009-11-04

Gadasz chlopie bzdury straszne, az sie czytac nie chce. Ma byc przebudowywany wezel z droga S74. Inne wiadukty zostaja, nie ma ich zreszta az tak wiele.

~sengin 2009-11-04

limaq wszystkie wiadukty na obwodnicy Kielc bedą wyburzone i budowane od podstaw

~astrolog 2009-11-04

Najbardziej jednak ciezkim do przejazdu odcinkiem jest trasa Checiny - Jedrzejow. Tam laczy sie ruch z Kielc na Slask + z polnocy na Krakow. Olbrzymi ruch, mnostwo zakazow wyprzedzania, ciagle linie i tereny zabudowane. A wogole tragiczny odcinek od Slomnikow do Krakowa, ale niestety, krakowski oddzial GDDKiA nic w tej kwestii nie robi. Jest chyba jednak szansa na to, ze sie cos w tym temacie ruszy. Juz zaoszczedzili 8 mld zlotych z przetargow. Moze znajda kase i na ten b. wazny odcinek.

~limaq 2009-11-03

Jeżdrząc S7, obwodnicą Kielc jestem pod wrażeniem,że w Polsce od czasu do czasu uda się pomysleć projektantom dróg. Cały 20 -to kilometrowy odcinek od samego początku był pomyslany o budowie drugiej nitki. Wszystkie wiadukty, posiadają odpowiedną dlugośc i miejsce aby przeprowadzić tamtędy nową drogę, bez konieczności burzenia i budowania "nowych" co niestety "u nas " zdarza się bardzo często.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando