mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace remontowe w Katowicach

Prace remontowe w Katowicach

GDDKiA przystępuje do wymiany warstwy ścieralnej nawierzchni na drodze zbiorczej przy autostradzie A4 na odcinku ul. Wita Stwosza - ul. Francuska w Katowicach. Planowane rozpoczęcie remontu od godziny 18:00, 15 października br. Zgodnie z założeniem, w najbliższą sobotę 19 października, kierowcy powinni jechać już nową i pomalowaną nawierzchnią.

Prace remontowe w Katowicach
Aby wykonać cały zakres remontu, a remontowany odcinek drogi zbiorczej mógł zostać oddany kierowcom do ruch zgodnie z założeniami, prace będą wykonywane również nocą.

Roboty podzielone będą na dwa etapy:

Pierwszy etap - remont lewego pasa rozpocznie się we wtorek 15 października br od godziny 18:00. Prace będą trwały przez całą noc. Przewidywane oddanie do ruchu w środę rano.

Następnie przewidujemy przerwę z uwagi na prognozowane opady deszczu.

Drugi etap - remont prawego pasa rozpocznie się w piątek 18 października br. po południu. Planowane zakończenie następnego dnia w sobotę 19 października br.


Zmiany w organizacji ruchu w czasie trwania robót: Prace będą wykonywane przy oddzielnym zajęciu lewego a następnie prawego pasa ruchu. Kierowcy z przekroju dwupasowego drogi będą mieli do dyspozycji odpowiednio jeden pas ruchu. Z uwagi na znaczne natężenie ruchu na tym odcinku drogi zbiorczej oraz uwarunkowania terenowe istnieje prawdopodobieństwo opóźnień przejazdu po remontowanym odcinku drogi - szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego.
Tematy w artykule: utrudnienia w ruchu

Podobne wiadomości:

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Polskie drogi 2015-06-22

Kolejne utrudnienia w ruchu na Mazowszu

Kolejne utrudnienia w ruchu na Mazowszu

Polskie drogi 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.