mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prace w regionie piotrkowskim

Prace w regionie piotrkowskim

Rusza jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w regionie piotrkowskim. W Piotrkowie Trybunalskim modernizowana będzie ul. Sulejowska w ciągu drogi krajowej nr 12. Trasa jest ważnym szlakiem komunikacyjnym obsługującym ruch tranzytowy Kielce-Wrocław i Kielce-Poznań. Wartość inwestycji ponad 13,8 mln zł.

Prace w regionie piotrkowskim

6 czerwca 2006 r. podpisana została pomiędzy Prezydentem Miasta Piotrkowa, a generalnym wykonawcą -- firmą Skanska S.A. umowa na modernizację ul. Sulejowskiej w Piotrkowie Trybunalskim. W ramach inwestycji Skanska przebuduje prawie 1,6 km drogi wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, wybuduje 6 zatok autobusowych, 18 zjazdów do posesji i zakładów pracy.

Wartość inwestycji to ponad 13,7 mln zł brutto - dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 10,4 mln zł. Termin realizacji zamówienia w zakresie realizacji robót budowlanych to 14 miesięcy od daty rozpoczęcia prac.

"Modernizacja ul. Sulejowskiej to kolejny kontrakt drogowy Skanska w Piotrkowie Trybunalskim. Firma realizuje tu obecnie również dwa inne projekty: II etap obwodnicy miasta oraz modernizację Pasażu Rudowskiego i ciągów komunikacyjnych wzdłuż ul. Sienkiewicza" - informuje o swoich zadaniach w regionie Skanska.

Ul. Sulejowska to fragment drogi krajowej nr 12 i ważny szlak komunikacyjny obsługujący ruch tranzytowy na trasie Kielce - Wrocław i Kielce - Poznań. Dzięki realizacji inwestycji prognozowany jest spadek liczby wypadków samochodowych na zmodernizowanym odcinku ul. Sulejowskiej o prawie 40%. Projekt ma również wpłynąć na usprawnienie komunikacji w mieście oraz obniżenie poziomu hałasu i emisji spalin.

Przeczytaj także:

Dziesięciu chętnych na A2 (2005-12-13)

Trasa S14 - pierwsze decyzje (2005-11-28)

Otwarcie obwodnicy Rawy Mazowieckiej (2005-11-03)


 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe lodzkie

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

~S12 2006-07-17

"drogi krajowej nr 12 i ważny szlak komunikacyjny obsługujący ruch tranzytowy na trasie Kielce - Wrocław i Kielce - Poznań." DK 12 to droga tranzytowa z Ukrainy przez Lublin i RADOM a nie przez Kielce! Przez Kielce przechodzi byc moze jedynie czesc ruchu, ktora z pd- zach Ukrainy i Slowacji przechodzi przez Rzeszow. Ale na pewno w zadnym razie nie w kierunku na Wroclaw. Prosze o wiecej rzetelnosci w komunikatach. wojewodztwo.radom.pl kochamradom.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.