mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pracowity listopad na tyskiej jedynce

Pracowity listopad na tyskiej jedynce

Przed ekipami budowlanymi pracowity listopad na DK1 w Tychach. Żeby zdążyć przed zimą na odcinkach o łącznej długości 2,7 km mają zostać wyłożone dwie z trzech warstw bitumicznych nawierzchni - podbudowa zasadnicza i warstwa wiążąca.Także prace na obiektach mają znacząco posunąć się naprzód. Takie zapowiedzi padły ze strony wykonawcy, firmy Polimex Mostostal S.A.

Pracowity listopad na tyskiej jedynce
Jeszcze w listopadzie nową nawierzchnie zyska odcinek od granicy lasu do węzła z S1. Na drugim odcinku - od węzła Piłsudskiego do mostu nad rzeką Gostynką, asfalt będzie wykładany na przełomie listopada i grudnia. Pozwoli to na przełożenie ruchu, tak by w sezonie zimowym wykonawca mógł przystąpić do rozbiórki czynnej obecnie jezdni.

Dotychczas asfalt wylano na krótkim odcinku próbnym pomiędzy ul. Przemysłową, a węzłem Piłsudskiego oraz na wyjeździe z al. Piłsudskiego na DK-1 w kierunku Bielska-Białej. Ponieważ zastosowana tam masa spełnia założone parametry, warstwy bitumiczne mogą zostać ułożone także w innych miejscach.

W rejonie gdzie ma powstać nowy wiadukt nad al. Niepodległości wykonano pierwszy etap nasypu. Teraz po obu stronach trwa budowa ściany oporowej. Zaawansowanie prac pozwala sądzić, że do końca roku zostaną postawione trzy podpory przyszłego wiaduktu dla jednej nitki obiektu (obiekt dwujezdniowy).

Ponadto jeszcze w tym roku ma zakończyć się przebudowa jednej nitki wiaduktu nad torami PKP oraz budowa wschodniej części przejścia podziemnego w rejonie ul. Edukacji. W planach jest jeszcze utworzenie drogi tymczasowej (tzw. bajpasa) w rejonie ul. Przemysłowej. Wówczas roboty przy budowie kolejnego, trzeciego przejścia podziemnego będą mogły być prowadzone jednocześnie po obu stronach drogi.

Na grudzień zaplanowano też przebudowę konstrukcji drogi pomiędzy węzłem Wartogłowiec, a skrzyżowaniem z al. Niepodległości. Ponieważ do końca roku w tym miejscu nie uda się przełożyć ruchu, powstałe koleiny muszą zostaną sfrezowane w listopadzie.

Choć opóźnienia częściowo zostały nadrobione wyznaczony na 8 listopada termin drugiego kamienia milowego nie zostanie dotrzymany. Wykonawca potwierdził, że przy sprzyjających warunkach atmosferycznych do końca roku powinien zostać osiągnięty zakres rzeczowy ustalony na poziomie 25%. Natomiast nie ma pewności czy do końca roku uda się zrealizować zakres finansowy (40% wartości kontraktu). Obecnie wykonany zakres robót, jak wynika z danych Polimexu, kształtuje się na poziomie 24 mln złotych (w październiku były to 3,3 mln złotych) - informuje MZUiM Tychy.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2018 - oto wstępna lista
Car of the Year 2018 - oto wstępna lista
Znamy kandydatów do tytułu Car of the Year 2018. Sprawdź, które modele zakwalifikowały się na wstępną listę.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech