mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prawie 26 mln dla Chorzowa na remont estakady

Prawie 26 mln dla Chorzowa na remont estakady

Chorzów otrzyma 25 mln 788 tys. zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, na realizację projektu: modernizacja odcinka Drogi Krajowej Nr 79 wraz z estakadą, od ul. Konopnickiej do ul. Metalowców. W końcowych dniach marca 2010r. ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie projektu wraz z realizacją robót w procedurze "projektuj i buduj".

Prawie 26 mln dla Chorzowa na remont estakady
Modernizacja obejmuje między innymi: rehabilitację ustroju nośnego estakady, wykonanie nowej hydroizolacji obiektu, wymianę systemu odwodnienia, wymianę barier ochronnych na estakadzie, wymianę dylatacji poprzecznych, zabudowę ekranów akustycznych na estakadzie, a także ułożenie nowych nawierzchni asfaltobetonowych na całym przewidzianym do remontu odcinku Drogi Krajowej Nr 79 (ul. Katowickiej) wraz z estakadą.

Projekt będzie realizowany przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie. W końcowych dniach marca 2010r. ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie projektu wraz z realizacją robót w procedurze "projektuj i buduj". Jak planuje MZUiM, rozpoczęcie prac projektowych powinno nastąpić na początku czerwca 2010 roku. Rozpoczęcie robót drogowo - mostowych na początku 2011 roku.

W wyniku wcześniej przeprowadzonych ekspertyz technicznych i kontroli okresowej w roku 2007/2008 ocena obiektu wskazała na bezwzględną konieczność wykonania remontu kapitalnego. Projekt finansowany będzie ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko. Całość przedsięwzięcia szacuje się na kwotę 30 mln 339 tys. złotych (pozostałą część kosztów w wysokości 4 mln 551 tys. pokryje gmina). Stosowna umowa z miastem zostanie podpisana po wyznaczeniu terminu przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Tarnogórzanin 2010-03-19

A kiedy będzie budowana bezkolizyjna GP obwodnica Chorzowa, której projekty można było oglądać jakieś 2 lata temu?

~realista 2010-03-19

zaraz po wybudowaniu obwodnicy chorzowa estakada ma przecież być rozebrana i zmieniony przebieg trasy przez miasto! to po co wywalać te pieniądze? co za zabawny kraj...

~qwerty 2010-03-18

A nie lepiej wybudowac obwodnice Chorzowa?? Za te pieniądze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.