mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prawie 26 mln dla Chorzowa na remont estakady

Prawie 26 mln dla Chorzowa na remont estakady

Chorzów otrzyma 25 mln 788 tys. zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, na realizację projektu: modernizacja odcinka Drogi Krajowej Nr 79 wraz z estakadą, od ul. Konopnickiej do ul. Metalowców. W końcowych dniach marca 2010r. ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie projektu wraz z realizacją robót w procedurze "projektuj i buduj".

Prawie 26 mln dla Chorzowa na remont estakady
Modernizacja obejmuje między innymi: rehabilitację ustroju nośnego estakady, wykonanie nowej hydroizolacji obiektu, wymianę systemu odwodnienia, wymianę barier ochronnych na estakadzie, wymianę dylatacji poprzecznych, zabudowę ekranów akustycznych na estakadzie, a także ułożenie nowych nawierzchni asfaltobetonowych na całym przewidzianym do remontu odcinku Drogi Krajowej Nr 79 (ul. Katowickiej) wraz z estakadą.

Projekt będzie realizowany przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie. W końcowych dniach marca 2010r. ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie projektu wraz z realizacją robót w procedurze "projektuj i buduj". Jak planuje MZUiM, rozpoczęcie prac projektowych powinno nastąpić na początku czerwca 2010 roku. Rozpoczęcie robót drogowo - mostowych na początku 2011 roku.

W wyniku wcześniej przeprowadzonych ekspertyz technicznych i kontroli okresowej w roku 2007/2008 ocena obiektu wskazała na bezwzględną konieczność wykonania remontu kapitalnego. Projekt finansowany będzie ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko. Całość przedsięwzięcia szacuje się na kwotę 30 mln 339 tys. złotych (pozostałą część kosztów w wysokości 4 mln 551 tys. pokryje gmina). Stosowna umowa z miastem zostanie podpisana po wyznaczeniu terminu przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

~Tarnogórzanin 2010-03-19

A kiedy będzie budowana bezkolizyjna GP obwodnica Chorzowa, której projekty można było oglądać jakieś 2 lata temu?

~realista 2010-03-19

zaraz po wybudowaniu obwodnicy chorzowa estakada ma przecież być rozebrana i zmieniony przebieg trasy przez miasto! to po co wywalać te pieniądze? co za zabawny kraj...

~qwerty 2010-03-18

A nie lepiej wybudowac obwodnice Chorzowa?? Za te pieniądze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.