mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prawie 300 mln zł za DTŚ w Zabrzu

Prawie 300 mln zł za DTŚ w Zabrzu

Na terenie Zabrza powstaną dwa kolejne odcinki Drogowej Trasy Średnicowej. Podpisano już umowę z wykonawcą prac firmą Budimex-Dromex S.A. Fragment trasy o łącznej długości 4,7 km powstanie do końca 2010 roku. Inwestycja będzie kosztować blisko 300 mln zł.

Prawie 300 mln zł za DTŚ w Zabrzu
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego poinformował o podpisaniu umowy na budowę odcinków Z1 i Z2 Drogowej Trasy Średnicowej na terenie Zabrza. Podpisy pod umową złożyli prezes Zarządu DTŚ Ireneusz Maszczyk i dyrektor naczelny firmy Budimex-Dromex S.A. Dariusz Blocher. W uroczystości uczestniczyli także członek Zarządu Województwa Piotr Spyra, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i Marszałek Bogusław Śmigielski. Podczas uroczystości podkreślono, że przystąpienie do prac – po zmianie zasad finansowania DTŚ przez rząd - możliwe było dzięki pomocy ze strony Samorządu Województwa i solidarnej postawie miast śląskich, które także wsparły finansowo Zabrze.

Drogowa Trasa Średnicowa o długości 31,3 km, która ma połączyć Katowice z Gliwicami obecnie przebiega przez cztery miasta: Katowice, Chorzów, Świętochłowice i Rudę Śląską. Jest to 15,7 km nowoczesnej trasy, stanowiącej kręgosłup komunikacji drogowej aglomeracji. Kolejny etap realizacji to właśnie miasto Zabrze, gdzie zaprojektowano wykonanie czterech odcinków. Budowę dwóch z nich - Z1 i Z2, o łącznej długości 4,7 km, rozpocznie Budimex-Dromex S.A. Prace prowadzone będą w oparciu o projekt wykonany przez Wojewódzkie Biuro Projektów w Zabrzu. Jest to stosunkowo krotki odcinek trasy, ale skomplikowany technicznie. Powstanie m.in. siedem wiaduktów drogowych, w tym estakada o długości 140 metrów nad węzłem de Gaulle´a. Przewidziano także dwie kładki i dwa tunele dla pieszych, połączenia z drogami i ulicami lokalnymi oraz ekrany akustyczne o łącznej długości 3,9 km i wysokości od 2 do 6 m.

Wartość robót objętych umową wynosi ponad 299,4 mln zł. Zakończenie realizacji tego odcinka DTŚ przewidywane jest na grudzień 2010 roku.
Tematy w artykule: slaskie obwodnice projekty drogowe

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~pawel 2008-10-21

299,4 mln, a na stronie dts mozna wyczytac przy okazji oddanego rudzkiego odcinka (maj 2008) iz 2 odcinki w zabrzu maja kosztowac 272, co za postęp!! ile bedzie na koncu? (O ile pamietam ruda ruszala za 118 a na koncu bylo ponad 190!!) Fakt ze przez miasto ale od maja cene podniesc o około 10%?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.