mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prawie 300 mln zł za DTŚ w Zabrzu

Prawie 300 mln zł za DTŚ w Zabrzu

Na terenie Zabrza powstaną dwa kolejne odcinki Drogowej Trasy Średnicowej. Podpisano już umowę z wykonawcą prac firmą Budimex-Dromex S.A. Fragment trasy o łącznej długości 4,7 km powstanie do końca 2010 roku. Inwestycja będzie kosztować blisko 300 mln zł.

Prawie 300 mln zł za DTŚ w Zabrzu
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego poinformował o podpisaniu umowy na budowę odcinków Z1 i Z2 Drogowej Trasy Średnicowej na terenie Zabrza. Podpisy pod umową złożyli prezes Zarządu DTŚ Ireneusz Maszczyk i dyrektor naczelny firmy Budimex-Dromex S.A. Dariusz Blocher. W uroczystości uczestniczyli także członek Zarządu Województwa Piotr Spyra, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i Marszałek Bogusław Śmigielski. Podczas uroczystości podkreślono, że przystąpienie do prac – po zmianie zasad finansowania DTŚ przez rząd - możliwe było dzięki pomocy ze strony Samorządu Województwa i solidarnej postawie miast śląskich, które także wsparły finansowo Zabrze.

Drogowa Trasa Średnicowa o długości 31,3 km, która ma połączyć Katowice z Gliwicami obecnie przebiega przez cztery miasta: Katowice, Chorzów, Świętochłowice i Rudę Śląską. Jest to 15,7 km nowoczesnej trasy, stanowiącej kręgosłup komunikacji drogowej aglomeracji. Kolejny etap realizacji to właśnie miasto Zabrze, gdzie zaprojektowano wykonanie czterech odcinków. Budowę dwóch z nich - Z1 i Z2, o łącznej długości 4,7 km, rozpocznie Budimex-Dromex S.A. Prace prowadzone będą w oparciu o projekt wykonany przez Wojewódzkie Biuro Projektów w Zabrzu. Jest to stosunkowo krotki odcinek trasy, ale skomplikowany technicznie. Powstanie m.in. siedem wiaduktów drogowych, w tym estakada o długości 140 metrów nad węzłem de Gaulle´a. Przewidziano także dwie kładki i dwa tunele dla pieszych, połączenia z drogami i ulicami lokalnymi oraz ekrany akustyczne o łącznej długości 3,9 km i wysokości od 2 do 6 m.

Wartość robót objętych umową wynosi ponad 299,4 mln zł. Zakończenie realizacji tego odcinka DTŚ przewidywane jest na grudzień 2010 roku.
Tematy w artykule: slaskie obwodnice projekty drogowe

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~pawel 2008-10-21

299,4 mln, a na stronie dts mozna wyczytac przy okazji oddanego rudzkiego odcinka (maj 2008) iz 2 odcinki w zabrzu maja kosztowac 272, co za postęp!! ile bedzie na koncu? (O ile pamietam ruda ruszala za 118 a na koncu bylo ponad 190!!) Fakt ze przez miasto ale od maja cene podniesc o około 10%?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?