mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Premier o budowie A2 do Świecka

Premier o budowie A2 do Świecka

Podczas wizyty w woj. lubuskim premier Kazimierz Marcinkiewicz zaapelował o przyspieszenie budowy kolejnych odcinków autostrady A2 prowadzącej do przejścia granicznego w Świecku.

Premier o budowie A2 do Świecka
Termin budowy rozpoczęcia budowy odcinka autostrady A2 do Świecka nadal jest zagadką. Wszystko wskazuje na to, ze w tym roku prace nie ruszą. W 1997 roku Autostrada Wielkopolska SA zawarła z Rządem RP Umowę Koncesyjną na budowę i eksploatację autostrady płatnej na odcinku pomiędzy Świeckiem a Koninem. Cały ten 255 km odcinek został podzielony na dwa segmenty o oddzielnym finansowaniu - z Nowego Tomyśla do Konina (150 km) oraz ze Świecka do Nowego Tomyśla (105 km). Obecnie w eksploatacji znajduje się tzw. I segment A2 z Nowego Tomyśla do Konina. Na trasie Świecko - Nowy Tomyśl prace nie ruszają, ponieważ wciąż brakuje Zamknięcia Finansowego i porozumienia między Autostradą Wielkopolską i rządem na temat współudziału stron w finansowaniu inwestycji.
 
Autostrada w województwie lubuskim stanowi połączenie komunikacyjne Polski z Niemcami i będzie ważnym elementem rozwoju regionalnego, przestrzennego i społeczno-gospodarczego. Premier zaznaczył, ze rząd, Ministerstwo Transportu oraz GDDKiA są przygotowane do dalszej budowy autostrady A2. "Stałe negocjowanie warunków nie jest korzystne i powoduje znaczne opóźnienie zakończenia prac" - dodał Marcinkiewicz.
 
Przeczytaj także:
 
Po zimie ruszają prace na A2 (2006-04-05)
 
Zawirowania na A1 (2006-03-10)

Autostradę czas budować (2006-01-02)
Tematy w artykule: autostrady lubuskie autostrada A2

Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~~Bonus 2006-07-30

co Ty pierniczysz, że niedaleko Gorzowa??? Całkiem masz porąbane! Ta droga nie ma żadnego znaczenia strategicznego dla Gorzowa! Weź się lepiej za książki. Dla Gorzowa może być bardzo istotna S-3 ale połączenie Warszawy z granicą jest bardzo ważne w jak najkrótszym czasie. Tylko inne ignoranty krytykują teraz Marcinkiewicza (i jego następcę pewnie też będą) za plany przyśpieszenia A-2 do Warszawy, kosztem autostrady do granicy. A tymczasem Polaczek mnie ostatnio zmroził, mówiąc przy okazji otwarcia nowego odcinka 26 lipca, że gwarantuje oddanie do użytku A-2 do Wawy do końca 2010!!! A miało być już od dawna do końca 2008r!

~marc 2006-05-11

jestem za!!!!! koniec z kulczykoskim monopolem!!!!!!!!!!!

~ultimatum 2006-05-10

dla AW - albo robicie w dwa lata albo won. A co tych nawirzchni - bez jaj. W tej chwili zrobić wałek na budowie jest trudno. ZAWSZE nadzór zlecany jest powaznym firmom, zazwyczaj zachodnim. Przeciez te firmy nie mogą dopuscic do zaniedban bo wtedy leci na łeb i ich kontrakt. A kary są niemałe. Albo AW wchodzi i w 2 lata konczy, albo robimy jak a4, przez państwo. Zresztą sam jestem ciekaw jak gddkia poradzi sobie z utrzymaniem a4 na odcinku Wrocław-Katowice. Zgadzam sie z ideą ale .. trochę się obawiam. howgh

~osskaa 2006-05-10

Kulczyk i tak zarabia najwięcej na NIEBUDOWANIU A2! A to co zbudował za 2 lata będzie poprawiał, bo nawierzchnia jest za cienka. Specjalnie taką zbudowano, bo liczono, że na skutek opłat nie będą z niej korzystac TIRy i nie trzeba będzie płacić za remonty! Cwaniaki!! To skandal, że AW SA wykłóca się o kawałek, który MUSI być zrobiony, bo bez tego cała A2 nie ma na razie sensu... Tak wygląda w praktyce dbanie o wspólne dobro przez Dr Jana

~maniek 2006-05-10

Premier dba o to co przez ostanie lata było zaniedbywane i tylko udawano, że się coś dzieje. Wiesz ile kosztuje przejazd całym odcinkiem autostrady wielkopolskiej ? 33 zł za 150 km Skandal !!!!!! i jeszcze na być podwyżka. W krajach tzw. starej Unii autostrady są tańsze. Autostrada Wielkopolska bezprzerwy ubolewa, że rząd nie zrobił tego czy tamtego, tak naprawdę to AW wybudowała tylko 88 km autostrady, a odcinek Września - Koninn zmodernizowali, czym oni się chwalą ???? AW dawno powinna usiąść do rozmów z rządem, a obnoszą się ze swoimi żalami po gazetach, że rząd nie rozmawia z nimi. Ciekawe jak można rozmawiać nie mając wszystkich wymaganych dokumentów? W tej sprawie Premier ma rację.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.