mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Premier o budowie A2 do Świecka

Premier o budowie A2 do Świecka

Podczas wizyty w woj. lubuskim premier Kazimierz Marcinkiewicz zaapelował o przyspieszenie budowy kolejnych odcinków autostrady A2 prowadzącej do przejścia granicznego w Świecku.

Premier o budowie A2 do Świecka
Termin budowy rozpoczęcia budowy odcinka autostrady A2 do Świecka nadal jest zagadką. Wszystko wskazuje na to, ze w tym roku prace nie ruszą. W 1997 roku Autostrada Wielkopolska SA zawarła z Rządem RP Umowę Koncesyjną na budowę i eksploatację autostrady płatnej na odcinku pomiędzy Świeckiem a Koninem. Cały ten 255 km odcinek został podzielony na dwa segmenty o oddzielnym finansowaniu - z Nowego Tomyśla do Konina (150 km) oraz ze Świecka do Nowego Tomyśla (105 km). Obecnie w eksploatacji znajduje się tzw. I segment A2 z Nowego Tomyśla do Konina. Na trasie Świecko - Nowy Tomyśl prace nie ruszają, ponieważ wciąż brakuje Zamknięcia Finansowego i porozumienia między Autostradą Wielkopolską i rządem na temat współudziału stron w finansowaniu inwestycji.
 
Autostrada w województwie lubuskim stanowi połączenie komunikacyjne Polski z Niemcami i będzie ważnym elementem rozwoju regionalnego, przestrzennego i społeczno-gospodarczego. Premier zaznaczył, ze rząd, Ministerstwo Transportu oraz GDDKiA są przygotowane do dalszej budowy autostrady A2. "Stałe negocjowanie warunków nie jest korzystne i powoduje znaczne opóźnienie zakończenia prac" - dodał Marcinkiewicz.
 
Przeczytaj także:
 
Po zimie ruszają prace na A2 (2006-04-05)
 
Zawirowania na A1 (2006-03-10)

Autostradę czas budować (2006-01-02)
Tematy w artykule: autostrady lubuskie autostrada A2

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~~Bonus 2006-07-30

co Ty pierniczysz, że niedaleko Gorzowa??? Całkiem masz porąbane! Ta droga nie ma żadnego znaczenia strategicznego dla Gorzowa! Weź się lepiej za książki. Dla Gorzowa może być bardzo istotna S-3 ale połączenie Warszawy z granicą jest bardzo ważne w jak najkrótszym czasie. Tylko inne ignoranty krytykują teraz Marcinkiewicza (i jego następcę pewnie też będą) za plany przyśpieszenia A-2 do Warszawy, kosztem autostrady do granicy. A tymczasem Polaczek mnie ostatnio zmroził, mówiąc przy okazji otwarcia nowego odcinka 26 lipca, że gwarantuje oddanie do użytku A-2 do Wawy do końca 2010!!! A miało być już od dawna do końca 2008r!

~marc 2006-05-11

jestem za!!!!! koniec z kulczykoskim monopolem!!!!!!!!!!!

~ultimatum 2006-05-10

dla AW - albo robicie w dwa lata albo won. A co tych nawirzchni - bez jaj. W tej chwili zrobić wałek na budowie jest trudno. ZAWSZE nadzór zlecany jest powaznym firmom, zazwyczaj zachodnim. Przeciez te firmy nie mogą dopuscic do zaniedban bo wtedy leci na łeb i ich kontrakt. A kary są niemałe. Albo AW wchodzi i w 2 lata konczy, albo robimy jak a4, przez państwo. Zresztą sam jestem ciekaw jak gddkia poradzi sobie z utrzymaniem a4 na odcinku Wrocław-Katowice. Zgadzam sie z ideą ale .. trochę się obawiam. howgh

~osskaa 2006-05-10

Kulczyk i tak zarabia najwięcej na NIEBUDOWANIU A2! A to co zbudował za 2 lata będzie poprawiał, bo nawierzchnia jest za cienka. Specjalnie taką zbudowano, bo liczono, że na skutek opłat nie będą z niej korzystac TIRy i nie trzeba będzie płacić za remonty! Cwaniaki!! To skandal, że AW SA wykłóca się o kawałek, który MUSI być zrobiony, bo bez tego cała A2 nie ma na razie sensu... Tak wygląda w praktyce dbanie o wspólne dobro przez Dr Jana

~maniek 2006-05-10

Premier dba o to co przez ostanie lata było zaniedbywane i tylko udawano, że się coś dzieje. Wiesz ile kosztuje przejazd całym odcinkiem autostrady wielkopolskiej ? 33 zł za 150 km Skandal !!!!!! i jeszcze na być podwyżka. W krajach tzw. starej Unii autostrady są tańsze. Autostrada Wielkopolska bezprzerwy ubolewa, że rząd nie zrobił tego czy tamtego, tak naprawdę to AW wybudowała tylko 88 km autostrady, a odcinek Września - Koninn zmodernizowali, czym oni się chwalą ???? AW dawno powinna usiąść do rozmów z rządem, a obnoszą się ze swoimi żalami po gazetach, że rząd nie rozmawia z nimi. Ciekawe jak można rozmawiać nie mając wszystkich wymaganych dokumentów? W tej sprawie Premier ma rację.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.