mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prezydent za obwodnicą zachodnią Suwałk

Prezydent za obwodnicą zachodnią Suwałk

Prezydent Suwałk pozytywnie zaopiniował wstępną koncepcję programową zachodniej obwodnicy Suwałk w ciągu drogi krajowej nr 8 przedstawioną przez GDDKiA. Pozytwyną opinię zyskał wariant zachodni obwodnicy Suwałk w wersji najbardziej oddalonej od centrum miasta.

Prezydent za obwodnicą zachodnią Suwałk

W wariancie zachodnim obwodnicę zaplanowano od drogi Augustów- Suwałki na wysokości drogi do Płociczna. Dalej obwodnica ma biec w pobliżu lotniska, za nowym cmentarzem parafii Piotra i Pawła, około pół kilometra na zachód od pomnika Powstańców Styczniowych i dalej w kierunku drogi Suwałki- Budzisko.

Prezydent Suwałk zdecydowanie negatywnie ocenił wschodni wariant obwodnicy zaproponowany przez GDDKiA , ze względu na to, że odcina ona miasto od terenów rekreacyjnych, Wigierskiego Parku Narodowego oraz nie zapewnia powiązań z drogami wojewódzkimi w kierunku zachodnim.

Według informacji przedstawionych przez białostocki oddział GDDKiA w planach rządowych jest budowa trasy S-19 północ- południe (Suwałki- Białystok- Lublin- Rzeszów) jako odcinka trasy międzynarodowej Helsinki- Ateny. Dokonuje się pomiarów ruchu na przejściu granicznym w Budzisku. W ostatnim czasie nastąpił wzrost natężenia ruchu o około 40% w stosunku do ubiegłego roku. Jeżeli ta tendencja się utrzyma to w tym roku przejedzie 1,1-1,2 miliona tirów. Przy tej tendencji za dwa lata przez Suwałki przejedzie 2 miliony tirów rocznie.


Przeczytaj także:

Obwodnica, która uczy cierpliwości (2006-06-19)

Obwodnica Augustowa zgodna - niezgodna z prawem (2006-12-13)

TIR-y na tory (2006-11-22)

Tańsza i krótsza obwodnica Suwałk i Augustowa (2006-08-08)

"Wilcze oczy" na drogach (2006-06-09)


 

Tematy w artykule: obwodnice podlaskie drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech