mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Prezydent za obwodnicą zachodnią Suwałk

Prezydent za obwodnicą zachodnią Suwałk

Prezydent Suwałk pozytywnie zaopiniował wstępną koncepcję programową zachodniej obwodnicy Suwałk w ciągu drogi krajowej nr 8 przedstawioną przez GDDKiA. Pozytwyną opinię zyskał wariant zachodni obwodnicy Suwałk w wersji najbardziej oddalonej od centrum miasta.

Prezydent za obwodnicą zachodnią Suwałk

W wariancie zachodnim obwodnicę zaplanowano od drogi Augustów- Suwałki na wysokości drogi do Płociczna. Dalej obwodnica ma biec w pobliżu lotniska, za nowym cmentarzem parafii Piotra i Pawła, około pół kilometra na zachód od pomnika Powstańców Styczniowych i dalej w kierunku drogi Suwałki- Budzisko.

Prezydent Suwałk zdecydowanie negatywnie ocenił wschodni wariant obwodnicy zaproponowany przez GDDKiA , ze względu na to, że odcina ona miasto od terenów rekreacyjnych, Wigierskiego Parku Narodowego oraz nie zapewnia powiązań z drogami wojewódzkimi w kierunku zachodnim.

Według informacji przedstawionych przez białostocki oddział GDDKiA w planach rządowych jest budowa trasy S-19 północ- południe (Suwałki- Białystok- Lublin- Rzeszów) jako odcinka trasy międzynarodowej Helsinki- Ateny. Dokonuje się pomiarów ruchu na przejściu granicznym w Budzisku. W ostatnim czasie nastąpił wzrost natężenia ruchu o około 40% w stosunku do ubiegłego roku. Jeżeli ta tendencja się utrzyma to w tym roku przejedzie 1,1-1,2 miliona tirów. Przy tej tendencji za dwa lata przez Suwałki przejedzie 2 miliony tirów rocznie.


Przeczytaj także:

Obwodnica, która uczy cierpliwości (2006-06-19)

Obwodnica Augustowa zgodna - niezgodna z prawem (2006-12-13)

TIR-y na tory (2006-11-22)

Tańsza i krótsza obwodnica Suwałk i Augustowa (2006-08-08)

"Wilcze oczy" na drogach (2006-06-09)


 

Tematy w artykule: obwodnice podlaskie drogi krajowe

Podobne wiadomości:

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Polskie drogi 2015-12-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen T-Cross z hiszpańskiej fabryki
Nowy Volkswagen T-Cross z hiszpańskiej fabryki
Hiszpańskie zakłady Volkswagen Nawara będą produkować Volkswagena T-Crossa, nowego kompaktowego SUV-a niemieckiej marki. Poinformował o tym kilka dni temu dr Andreas Tostmann, szef działu Produkcji i Logistyki Volkswagena.