mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Priorytetowa budowa obwodnic

Priorytetowa budowa obwodnic

Jednym z najważniejszych priorytetów dla małopolskich drogowców na najbliższe lata jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miast. W ciągu kilku lat planowana jest budowa obwodnic prawie 30 małopolskich miejscowości.

Priorytetowa budowa obwodnic
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzki Zarząd Dróg w Krakowie planują przez 6 lat wybudować blisko 30 obwodnic w ciągu dróg krajowych i wojewódzkich. Tak liczne inwestycje będą możliwe przede wszystkim dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.

Do tej pory w województwie małopolskim powstawały głównie obwodnice dużych miast, przede wszystkim priorytetem była autostradowa obwodnica Krakowa. Powstało także kilka mniejszych obwodnic. Nowe obejścia zyskało m.in. Brzesko (1,8 km odcinek za 28,4 mln zł), Gorlice (2 km za 18 mln zł), Wadowice (1,8 km za 17,5 mln zł) oraz Wojnicz (3,8 km za 72,7 mln zł).    

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje przeznaczyć na budowę obwodnic blisko 1 mld zł. W ciągu dróg krajowych mają powstać obwodnice Biecza (5 km), Łapczycy (5 km), Zabierzowa (6,8 km), Dąbrowy Tarnowskiej (7 km), Chrzanowa (4,1 km), Limanowej (4,6 km), a także Zatora, Makowa Podhalańskiego Chełmca, Skawiny, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Andrychowa i Kęt.

Także Wojewódzki Zarząd Dróg zamierza wybudować kilkanaście drogowych obejść. Obwodnice powstaną w Proszowicach, Zembrzycach, Dobczycach, Podegrodziu, Szczurowej, Olkuszu, Wojniczu, Gdówie, Wolbromie, Chrzanowie, Muszynie i Zakopanem. Środki w postaci dofinansowania z Unii Europejskiej na część inwestycji są już zagwarantowane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-20013.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Kubat 2008-01-08

A krakowaska niby obwodnica ? Z nieokrerslonym terminem zakonczenia (2009, ale potem przechodzimy do nastepnego etapu remontu ...) co z polnocna obwodnica ?

~AdAdm 2008-01-05

Wojnicz??? przecież tam juz istnieje obwodnica...

~MarKowy 2008-01-04

Brawo dla Malopolski, chyba najwiecej sie tam dzieje w sprawie budowy drog.

~ahs 2008-01-03

Gdówie?

~sha 2008-01-03

Wolbromie ??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?