mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Priorytetowa "szesnastka"

Priorytetowa "szesnastka"

Przebudowa i remont drogi krajowej nr 16 na odcinku Olsztyn-Augustów znalazła się w końcu na liście priorytetowej inwestycji rządowych.

Droga na odcinku Olsztyn-Augustów, o długości 142,5 km, została wpisana na listę podstawową rządowego programu Infrastruktura i Środowisko. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przeznaczyło na ten cel prawie 212 milionów euro. Przebudowa drogi ma zakończyć się w 2015 roku. Bój o "szesnastkę", która pozostawała przez cały czas na liście rezerwowej, toczył się od wielu lat, ale dopiero wizyta Premiera Jarosława Kaczyńskiego w Nidzicy i jego zapewnienia w tej kwestii, dały nadzieję na rozwiązanie problemu. Decyzja o przebudowie drogi krajowej numer 16 została już oficjalnie zatwierdzona, a pieniądze na tą inwestycję zabezpieczone w planie budżetowym Ministerstwa.

Przeczytaj także:

Ekspresowa Szesnastka (2007-06-18)

Przygotować grunt pod szesnastkę (2007-03-26)


Podobne wiadomości:

Na Bravo patrz!

auto motor i sport 0000-00-00

Utrzymane w nieco mieszczańskim guście Stilo zostało chłodno przyjęte i nie zdobyło większej popularności. Zdecydowanego zwrotu ku lepszej przyszłości ma dokonać nowy Fiat Bravo.

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~lekki 2007-09-09

a ja mam lekko haha!

~Piti 2007-09-04

Jak ktoś na kogoś bardzo wyzywa (szczególnie jeśli używa wulgaryzmów), to kasują komentarze.

~CV 2007-09-03

dlaczego tu jest cenzura??????????????????????????

~Zenobiusz Osika 2007-09-01

A propos szczucia..., a gdyby tak poszczuć marasa przeciwko Zorro? Dobry pomysł nie? maras wiesz co Zorro powiedział o twojej matce? :)

~Chuck Norris 2007-09-01

maras - ten mocz to ci się przelewa czasem do łba jak się nie wypróżnisz, co czuć w twych wypowiedziach. Ojciec Redaktor niech twym guru na wieki będzie. Zorro za dużo czytasz Faktów i Mitów, lecz się na nogi ... :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?