mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Priorytety Polski Wschodniej zatwierdzone

Priorytety Polski Wschodniej zatwierdzone

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało, że minister Elżbieta Bieńkowska zatwierdziła szczegółowy opis osi priorytetów Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013. Wśród priorytetów znajdują się także działania związane z rozwojem sieci drogowej.

Priorytety Polski Wschodniej zatwierdzone
Elżbieta Bieńkowska, Minister Rozwoju Regionalnego, zatwierdziła dokument zawierający m.in. szczegółowy opis priorytetu związanego z rozwojem infrastruktury drogowej na terenie wschodniej Polski. Dokument zawiera dane dotyczące formy działania oraz sposobu finansowania inwestycji, które dotyczą województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i warmińsko–mazurskiego.

Celem priorytetu dotyczącego infrastruktury drogowej jest poprawa powiązań z krajowym i międzynarodowym układem transportowym w celu wykorzystania potencjałów rozwojowych regionów. Program obejmuje działania związane z budową i modernizacją ważnych odcinków dróg wojewódzkich oraz obwodnic w ciągach dróg krajowych na obszarze Polski Wschodniej. Realizacja inwestycji przyczyni się do stworzenia szybszych i bezpieczniejszych powiązań pomiędzy ośrodkami centralnymi a pozostałymi obszarami w regionach Polski Wschodniej oraz ułatwi dostęp do głównych międzynarodowych korytarzy transportowych Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T. Realizowane będą inwestycje uzupełniające m.in. Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko, które usprawnią funkcjonowanie głównych ciągów komunikacyjnych. Na realizację tego priorytetu przeznaczone będzie blisko 777 mln euro, z czego ponad 660 mln będzie pochodziło ze środków unijnych.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~karol ewizja 2008-05-22

bardzo cenna informacja! 777 - 660 = 117 mln euro, czyli to pewnie ta część co pójdzie na reklamy w tv jaka to unia wspaniała i jaki to kolejny swietny program na lata 2030-2049 zaplanują o ile zdążymy przygotować do tego czasu projekty... a jak byśmy nie zdążyli to przynajmniej telewizje zarobią ;)

~pryk 2008-04-04

Mysle ze to juz najwyzszy czas aby strona b.zainteresowana czyli wlasciciele nieruchomosci z terenow przeznaczonych do wywlaszczen pod budowe S13 znali ostateczny zatwierdzony projekt i mogli sie przygotowac do waznych zmian w zyciu.Odpowiedzialnym uprawnionym wladzom przypominam ze maja do czynienia z obywatelami panstwa prawnego.

~Mam dość komisji 2008-02-16

blebleblebleble,blebleblebleble i kaska poleciała za miesiąc znów się spotkają bo trzeba będzie coś zmienić - oczywiście znowu wirtualnie i palcem na mapie i będzie bleblebleble itd.a kaska znów popłynie. Do ch....y dać im łopaty i w pole drogi budować !!!

~wojak 2008-02-15

z tego całego tekstu to tylko dwie kwoty to konkret a reszta to woda..., "szczegółowy opis osi priorytetów..." - to gdzie ten opis...????? gdzie ta oś do k...y n...y.....

~johny_bravo 2008-02-15

na zdjeciu s-69 woj. slaskie - Polska poludniowa :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.