mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Priorytety Polski Wschodniej zatwierdzone

Priorytety Polski Wschodniej zatwierdzone

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało, że minister Elżbieta Bieńkowska zatwierdziła szczegółowy opis osi priorytetów Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013. Wśród priorytetów znajdują się także działania związane z rozwojem sieci drogowej.

Priorytety Polski Wschodniej zatwierdzone
Elżbieta Bieńkowska, Minister Rozwoju Regionalnego, zatwierdziła dokument zawierający m.in. szczegółowy opis priorytetu związanego z rozwojem infrastruktury drogowej na terenie wschodniej Polski. Dokument zawiera dane dotyczące formy działania oraz sposobu finansowania inwestycji, które dotyczą województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i warmińsko–mazurskiego.

Celem priorytetu dotyczącego infrastruktury drogowej jest poprawa powiązań z krajowym i międzynarodowym układem transportowym w celu wykorzystania potencjałów rozwojowych regionów. Program obejmuje działania związane z budową i modernizacją ważnych odcinków dróg wojewódzkich oraz obwodnic w ciągach dróg krajowych na obszarze Polski Wschodniej. Realizacja inwestycji przyczyni się do stworzenia szybszych i bezpieczniejszych powiązań pomiędzy ośrodkami centralnymi a pozostałymi obszarami w regionach Polski Wschodniej oraz ułatwi dostęp do głównych międzynarodowych korytarzy transportowych Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T. Realizowane będą inwestycje uzupełniające m.in. Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko, które usprawnią funkcjonowanie głównych ciągów komunikacyjnych. Na realizację tego priorytetu przeznaczone będzie blisko 777 mln euro, z czego ponad 660 mln będzie pochodziło ze środków unijnych.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~karol ewizja 2008-05-22

bardzo cenna informacja! 777 - 660 = 117 mln euro, czyli to pewnie ta część co pójdzie na reklamy w tv jaka to unia wspaniała i jaki to kolejny swietny program na lata 2030-2049 zaplanują o ile zdążymy przygotować do tego czasu projekty... a jak byśmy nie zdążyli to przynajmniej telewizje zarobią ;)

~pryk 2008-04-04

Mysle ze to juz najwyzszy czas aby strona b.zainteresowana czyli wlasciciele nieruchomosci z terenow przeznaczonych do wywlaszczen pod budowe S13 znali ostateczny zatwierdzony projekt i mogli sie przygotowac do waznych zmian w zyciu.Odpowiedzialnym uprawnionym wladzom przypominam ze maja do czynienia z obywatelami panstwa prawnego.

~Mam dość komisji 2008-02-16

blebleblebleble,blebleblebleble i kaska poleciała za miesiąc znów się spotkają bo trzeba będzie coś zmienić - oczywiście znowu wirtualnie i palcem na mapie i będzie bleblebleble itd.a kaska znów popłynie. Do ch....y dać im łopaty i w pole drogi budować !!!

~wojak 2008-02-15

z tego całego tekstu to tylko dwie kwoty to konkret a reszta to woda..., "szczegółowy opis osi priorytetów..." - to gdzie ten opis...????? gdzie ta oś do k...y n...y.....

~johny_bravo 2008-02-15

na zdjeciu s-69 woj. slaskie - Polska poludniowa :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.