mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Problem z Zakopianką

Problem z Zakopianką

Budowany odcinek drogi ekspresowej S-7 z Myślenic do Lubnia, będący częścią projektu modernizacji "Zakopianki" nie może zostać oddany do użytku, ze względu na brak drogi zbiorczej.

Dwujezdniowa droga z Myślenic do Lubnia jest już prawie gotowa a kierowcy poruszający się "Zakopianką" zastanawiają się dlaczego ruch na tym odcinku odbywa się w dalszym ciągu tylko po jednej jezdni. Powodem takiej sytuacji jest brak drogi zbiorczej (na odcinku Myślenice - Stróża), która umożliwiłaby mieszkańcom dojazd do ich posesji. Według obowiązujących przepisów, nie można oddać drogi do użytku  przed zakończeniem wszystkich prac ujętych w kontrakcie, w tym także przed wybudowaniem dróg dojazdowych. Brak takich dróg uniemożliwiłby właścicielom okolicznych domów i punktów usługowych dojazd do posesji.
Projektowana droga zbiorcza ma biec wzdłuż trasy, ale umożliwia wyjazd wyłącznie w Myślenicach i Stróży. Dodatkowym mankamentem jest ograniczenie ruchu na tej drodze tylko do wybranej grupy pojazdów. Niezadowoleni właściciele posesji w ramach protestu blokują budowę. Protestujący nie są w najlepszej sytuacji, gdyż na wybudowanie drogi dojazdowej jest już prawomocne pozwolenie, zatem wykonawca ma prawo realizować inwestycję.

Konflikt w tej sprawie trwa od kilku miesięcy, jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że robi wszystko, żeby kierowcy mogli przejechać zmodernizowanym odcinkiem "Zakopianki" jeszcze w tym roku. Oddanie dla ruchu całego odcinka Myślenice - Pcim, planowane jest do końca tego roku.

Przeczytaj także:

Ruszają prace na Zakopiance (2007-09-25)

Modernizacja Zakopianki Kraków - Myślenice (2007-08-21)


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~ZAINTERESOWANY 2008-01-21

16 -01-2006 GDDKIA PRZEGRAłA SPRAWę W SąDZIE Z PROTESTUJąCYM MIESZKAńCAMI STRóżY

~zainteresowany 2007-11-26

pozwolenie to mają .tylko projekt zawiera tak poważne błędy ze inwestycja powinna być wstrzymana,a odpowiedzialni powinni siedzieć.Rzecznicy GDDKIA oraz wykonawcy podają nieprawdę,aby odwrócić uwagę od prawdziwych problemów.Sterta wysłanych pism do GDDKIA i nic! Należy zmusić urzędasów do działania!Niech za błędy odpowiadają!!!

~Dam 2007-10-12

A co robili Ci obywatele, gdy były konsultacje społeczne projektu???? Pewnie nie poszli i nie wzieli udzialu, jak na wybory. Teraz sobie popsioczą na rząd, PIS, SLD, WKP(b), Labour Party oraz stronnictwo reformatorskie na Sejmie Czteroletnim. Potem zablokują z 1,5 raza zakopiankę, a jak nie pomoże to nawet 2 i 3/4 raza. i tak to właśnie jest....

~grz 2007-10-11

tępota drogowców nie zna granic

~rocky 2007-10-10

Jak zwykle po garbach zwykłych obywateli !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando