mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Problemy z S19?

Problemy z S19?

Harmonogram realizacji budowy drogi ekspresowej S19 jest już napięty, jednak pojawiło się kolejne ryzyko opóźnień. Część mieszkańców jednej z miejscowości położonej wzdłuż planowanej trasy ma zastrzeżenia co do wyboru wariantu przebiegu drogi.

Problemy z S19?
Podkarpacki Urząd Wojewódzki poinformował o spotkaniu Wojewody Podkarpackiego Mirosława Karapyta z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska, Głównym Konserwatorem Przyrody Maciejem Trzeciakiem, które miało miejsce 10 września bieżącego roku. Podczas rozmów poruszono m.in. kwestię postanowienia Ministra Środowiska dotyczącego uzgodnień środowiskowych dla drogi ekspresowej S19.

Wojewoda przekazał ministrowi zastrzeżenia i postulaty zgłaszane przez część mieszkańców Nienadówki, leżącej na trasie odcinka Nisko – Stobierna, nie zgadzających się z postanowieniem Ministra Środowiska i żądających wyboru wariantu nr 6 (dla 13,3 km pododcinka węzeł Sokołów Małopolski - Stobierna), jako tego, który powoduje mniejszą ilość wyburzeń budynków mieszkalnych na trasie projektowanej drogi. Pominięty w postanowieniu wariant nr 6 został wcześniej także oprotestowany przez kilkuset mieszkańców wsi.

Minister Trzeciak zadeklarował wnikliwe rozpatrzenie postulatów protestujących jeśli tylko pismo w tej sprawie dotrze do ministerstwa w przewidzianym terminie. Termin ten minął w piątek 12 września.

Wobec napiętych harmonogramów realizacji inwestycji, zwłoka spowodowana przez ewentualne zmiany postanowienia i wydania na tej podstawie decyzji środowiskowej przez wojewodę, może znacząco opóźnić budowę tej ważnej dla całego Podkarpacia i Polski wschodniej trasy tranzytowej na Słowację. Droga ekspresowa S19 łączyć będzie granicę państwa z Białorusią w Kuźnicy, z południową granicą ze Słowacją w Barwinku, co decyduje także o jej międzynarodowym znaczeniu.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~gacek 2008-11-19

Moim zdaniem to jest chore... chcą budować ta cala drogę przy płocie mojego domu, jednak nikt nie zrobił żadnych pomiarów ile mój dom wytrzyma przy takim natężeniu ruchu ;/ najlepiej narysować kreske na mapie i tyle... nic ich nie obchodzą zwykli ludzie.////

~bolek 2008-09-25

jesteśmy pośmiewiskiem w całej Europie ,takich mamy rządzących i wyksztalconych w rządzie/przykład z ograniczeniami--choinki na drodze 70-30-70 km/h

~tomek 2008-09-17

Do <kiler`a>: Via Baltica to Via Baltica a S19 to S19 - proszę nie mylić dwóch zupełnie różnych tras. Via Baltica będzie biegła od granicy z Litwą w kierunku Warszawy (nie mylić z S8) Do <Niko>: Trasa ta na całej długości będzie co najmniej dwu jezdniowa, czyli 2x2 - być może na niektórych fragmentach będących jednocześnie obwodnicami miast nawet 2x3 !!!

~moja żona 2008-09-16

czyli droga ekspresowa z prędkością 90km/h...? a jak wybuduja przy niej jedną chałupę to juz 50km/h...? ...... no brawo....!!!

~Niko 2008-09-16

Ta droga expresowa ma mieć podobno tylko jeden pas ruchu w każdą stronę :( Jeżeli wszystkie wiadukty/mosty poprzeczne są też w tej technologii to właśnie wchodzimy w zawrotne wydatki bez końcowego efektu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando